Afrika zblízka

Pavilony


Opuštěné africké město pomalu zabírá příroda. Objevte podivuhodný svět medojedů, bércounů, želv či pavouků. Pozor, abyste se neztratili ve spletitém skalním labyrintu!

Afrika zblízka, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Afrika zblízka, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Technické zajímavosti

Stojí v místech Pavilonu malých živočichů z 50. let. Ten byl pro špatný technický stav mezi lety 2003 a 2004 kompletně přestavěn, změnil se jeho interiér, venkovní prostor i jméno. Zachován byl pouze jeho celkový půdorysný tvar. Před pavilonem Afrika zblízka se nachází kamenné bludiště s expozicemi o ploše 1 150 m2, na které navazuje budova o ploše 625 m2. Celek je řešen jako cesta Afrikou od pouští k lesům, přes opuštěné a pískem zaváté město, kde se bývalých lidských příbytků znovu zmocnila příroda. Jedinečné je řešení terárií a insektárií (ocelová konstrukce a skleněné nádrže skryté v přírodních materiálech).

Obyvatelé

Pavilon nabízí ojedinělou expozici malých a středních živočichů z Afriky, od bezobratlých přes obojživelníky a plazy až po savce. Jeho koncepce umožňuje představit i druhy žijící v podzemí nebo aktivující v noci. Převažují pouštní druhy, najdete zde nicméně i obyvatele savan a lesů.

Doba výstavby: 2003–2004
Náklady na stavbu: 10 milionů Kč
Projektant: Ing. J. Opat
Zhotovitelé: Zoo Praha / Vodnář, Praha / ak. soch. Jaroslav Urbánek / KVADRA, sdružení výtvarníků
Investor stavby:

Hlavní město Praha

Pavilon otevřen: (1956) 2004

Afrika zblízka


Údolí slonů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Půl kilometru dlouhá stezka vinoucí se kolem Údolí slonů je plná zážitků. Vychutnat si můžete nejen jedinečné výhledy na početné sloní stádo, ale i jízdu na unikátním sloním trenažéru, desítky originálních asijských...

Pavilon hrochů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Pavilon hrochů, otevřený v roce 2013, nabízí návštěvníkům mimořádné zážitky. Prostorné bazény vnitřního i vnějšího výběhu jsou totiž vybaveny velkými okny pod hladinu. Užijte si podvodní akrobacii hrochů, při které se...ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní