Kudy do Zoo Praha

Kudy do Zoo Praha

Zoo Praha sídlí na adrese U Trojského zámku 120/3 v městské části Praha-Troja. Má proto výhodnou polohu blízko centra Prahy a každých několik minut do ní jezdí autobus ze stanice metra Nádraží Holešovice. Kdo si chce výlet zpestřit, může část cesty absolvovat tramvají či přívozem přes Vltavu, vyrazit do zoo na kole či pěšky přes park Stromovka nebo si výlet spojit s plavbou na parníku. Pro motoristy je pak přímo u zoo k dispozici několik velkých parkovišť.

Autobusem 
 č. 112 z Nádraží Holešovice (stanice metra trasy C)
 č. 234 z Nádraží Holešovice (stanice metra trasy C), nebo z Podhoří (od přívozu)
 č. 235 z Podhoří (od přívozu), z Bohnic
 č. 236 z Podhoří (od přívozu), z Bohnic
Tramvají 
 č. 17 ze Sídliště Modřany na zastávku Trojská, dále pak autobusem č. 112, č. 234, nebo z Vozovny Kobylisy na zastávku Trojská, dále pak autobusem č. 112, č. 234
Na kole
U hlavního a jižního vchodu do zoo je k dispozici parkoviště kol zdarma.
Přívozem

Denně je v provozu přívoz P2 spojující Podbabu a Podhoří. Odtud lze k vchodu do zoo dojít pěšky nebo dojet autobusy č. 234, č. 235 a č. 236. Jízdní řád přívozu najdete ZDE.

Provoz přívozu P8 Troja byl ukončen v listopadu 2020 po otevření nové lávky pro pěší, která nahradila lávku zřícenou v prosinci 2017. Nová lávka opět propojuje Císařský ostrov a Troju a měla by vydržet dalších sto let.

Parníkem

Rozhodnete-li se pro parník, bude cesta do zoo a zpět pro celou rodinu výjimečným zážitkem, na který budete jistě dlouho vzpomínat. Během pohodlné plavby budete mít možnost dětem ukázat zajímavé výhledy a pražské památky a připraveno je i občerstvení.

Pravidelná lodní linka vyplouvá z Rašínova nábřeží a za 75 minut Vás doveze do přístaviště lodí na Císařském ostrově, odkud do Zoo dojdete po nové lávce pro pěší. 

Plavební řád najdete ZDE.

AUTEM

Parkoviště zoologické zahrady pojmou zhruba 850 aut​. Kromě odstavného parkoviště u tunelu Blanka mohou návštěvníci využívat i čtyři parkoviště v bezprostřední blízkosti zoo (parkoviště pod Trojským zámkem, u jižního vchodu do zoo, u severního vchodu do zoo a v ulici Pod Havránkou). Více ZDE.

GPS
50°7'0.099"N, 14°24'39.676"E

IDOS: online hledání spojení do Zoo Praha (MHD, autobus, vlak)

 

Ubytování v blízkosti Zoo Praha naleznete na portálu Hotels Combined.

HotelsCombined.cz

Zoo Praha na Google Maps