Kudy do Zoo Praha

Kudy do Zoo Praha

Zoo Praha sídlí na adrese U Trojského zámku 120/3 v Městské části Praha Troja. Má proto výhodnou polohu blízko centra Prahy a každých několik minut do ní jezdí autobus ze stanice metra Nádraží Holešovice. Kdo si chce výlet zpestřit, může část cesty absolvovat tramvají či přívozem přes Vltavu, vyrazit do zoo na kole či pěšky přes park Stromovka nebo si výlet spojit s plavbou na parníku. Pro motoristy je pak přímo u zoo k dispozici několik velkých parkovišť.

Autobusem 
 č. 112 z Nádraží Holešovice (stanice metra trasy C), nebo z Podhoří (od přívozu) 
 č. 236 z Podhoří (od přívozu), z Bohnic
Tramvají 
 č. 17 ze Sídliště Modřany do zastávky Trojská, dále pak autobusem č. 112, nebo z Vozovny Kobylisy na zastávku Trojská, dále pak autobusem č. 112.
Na kole
U hlavního a jižního vchodu do zoo je k dispozici parkoviště kol zdarma.
Přívozem

K cestě do zoo můžete využít také přívoz, který nahrazuje zřícenou Trojskou lávku. Přívoz je označen jako P8 a provozní doba v pracovní dny je 7:00 až 19:00, o víkendech 8:00 až 19:00. Interval přívozu činí 20 minut, v pracovní dny ve špičkách je o polovinu kratší.

Denně je v provozu přívoz, spojující Podbabu a Podhoří. Odtud lze k hlavnímu vchodu do zoo dojít pěšky (cca 1,5 km) nebo autobusy č. 112 a č. 236
Jízdní řád přívozu najdete ZDE.

Parníkem

Rozhodnete-li se pro parník, bude cesta do zoo a zpět pro celou rodinu výjimečným zážitkem, na který budete jistě dlouho vzpomínat. Během pohodlné plavby budete mít možnost dětem ukázat zajímavé výhledy a pražské památky a připraveno je i občerstvení.

Pravidelná lodní linka vyplouvá z Rašínova nábřeží nebo od Čechova mostu a za 75, resp. 55 minut Vás doveze do přístaviště lodí na Císařském ostrově, odkud se do zoo přeplavíte přívozem (viz výše).

Plavební řád najdete ZDE.

AUTEM

Parkoviště zoologické zahrady pojmou zhruba 850 aut​. Kromě odstavného parkoviště u tunelu Blanka mohou návštěvníci využívat i čtyři parkoviště v bezprostřední blízkosti zoo (parkoviště pod Trojským zámkem, u jižního vchodu do zoo, u severního vchodu do zoo a v ulici Pod Havránkou). Více ZDE.

GPS
50°7'0.099"N, 14°24'39.676"E

IDOS: online hledání spojení do Zoo Praha (MHD, autobus, vlak)

Další informace o cestování do Zoo Praha Pražskou integrovanou dopravu najdete ZDE.

 

Ubytování v blízkosti Zoo Praha naleznete na portálu Hotels Combined.

HotelsCombined.cz

Zoo má výhodnou polohu blízko centra Prahy a každých několik minut do ní jezdí autobus ze stanice metra Nádraží Holešovice. Kdo si chce výlet zpestřit, může část cesty absolvovat tramvají či přívozem přes Vltavu, vyrazit do zoo na kole či pěšky přes park Stromovka, nebo si výlet spojit s plavbou na parníku. Pro motoristy je pak přímo u zoo k dispozici několik velkých parkovišť.

Zoo Praha na Google Maps

ZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní