FAQ

Zoo Praha / Prague Zoo


Q: Jak má otevřeno Zoo Praha?
A: Zoo Praha má otevřeno každý den v roce včetně prázdnin, víkendů i svátků. V listopadu až únoru je otevírací doba od 9.00 do 16.00. Více informací naleznete ZDE.

Q: Jaké je vstupné do Zoo Praha?
A: Základní vstupné je pro dospělého 250 Kč, pro děti do 3 let zdarma, pro děti ve věku 3–15 let 200 Kč, pro studenty (po předložení studentského průkazu) 200 Kč, pro důchodce a ZTP 150 Kč, pro důchodce od 70 let 1 Kč. Rodinná vstupenka (2 dospělí a až 4 děti) je za cenu 800 Kč.
Veškeré doplňující informace a další typy vstupenek či permanentních a firemních vstupů naleznete ZDE.

Q: Musím si vstupenku zakoupit elektronicky?
A: Nemusíte, pokladny fungují v normálním provozu. Vstupenku si tedy můžete zakoupit i na místě. Při koupi online vstupenky však ušetříte čas, který byste strávili čekáním v případné frontě, a můžete rovnou k turniketům u vchodu. Elektronickou vstupenku si zakoupíte ZDE.

Q: Mohu do Zoo Praha dojet autem?
A: Ano. Parkoviště zoologické zahrady pojmou zhruba 890 aut. Uzavírají se hodinu po zavírací době zoologické zahrady. Vymezena jsou také místa, kde si mohou cyklisté nechat jízdní kola. Parkovací lístek na otevření výjezdové závory zakoupíte na pokladnách při vstupu do zoologické zahrady nebo v platebních terminálech umístěných přímo na parkovištích. Upozorňujeme rovněž na možnost využít o víkendech a letních prázdninách parkoviště v Troji u výjezdu z tunelu Blanka, kde parkovné stojí pouhých 50 Kč na celý den a v této ceně je zahrnuta i kyvadlová doprava přímo k hlavnímu vchodu do zahrady a zpět. Autobusy jezdí po 10–15 minutách a jedna cesta trvá zhruba 4 minuty. Informace o možnostech parkovaní návštěvníků Zoo Praha a cenách jsou uvedeny jak na světelné tabuli obsazenosti jednotlivých parkovišť na hlavní silnici vedoucí od tunelového komplexu Blanka do Troji, tak i na našich webových stránkách ZDE.

Q: Mohu zaplatit vstupné benefitní kartou / poukazem?
A: Vstupné lze hradit pouze v hotovosti či platební kartou. Poukázky ani jiné benefitní karty v současnosti nepřijímáme.

Q: Musím se na návštěvu objednat předem?
A: Rezervace na návštěvu Zoo Praha nepřijímáme. Vstupné lze zakoupit standardně na našich pokladnách či elektronicky.

Q. Jak dlouho trvá v průměru prohlídka Zoo Praha?
A: Délka prohlídky je velmi individuální a množství expozic nepřeberné. Záleží jen na vás, kolik času věnujete prohlídce expozic, četbě popisků a návštěvě doplňkových atrakcí. K návštěvě Zoo Praha doporučujeme vyhradit si alespoň půl dne.

Q: Mohu si v Zoo Praha uschovat své věci?
A: U všech vchodů do zoologické zahrady jsou umístěny úschovné boxy, kde je možné zanechat si příruční zavazadla do maximální velikosti 40x45x85 cm oproti vratné záloze 20 Kč.
V případě, že by byly všechny boxy plné či jste si potřebovali uschovat zavazadlo nestandardní velikosti, kontaktujte Informační centrum u hlavního vchodu.

Q: Mohu se po areálu Zoo Praha pohybovat na kole / koloběžce / kolečkových bruslích / skateboardu?
A: Vstup s donesenými/dovezenými jízdními prostředky (mechanickými i s vlastním pohonem), jako jsou například jízdní kola, odrážedla, trojkolky, koloběžky, segwaye a další, je z důvodu bezpečnosti návštěvníků zakázán.

Q: Můžu v Zoo Praha kouřit?
A: Kouření je v celém areálu zoologické zahrady zakázáno.

Q: Mohu do Zoo Praha se psem?
A: Vstup se psem možný je, po celou dobu návštěvy však musí být na vodítku a musí být řádně očkován. Se psem není povolen vstup do vnitřních prostor v areálu Zoo Praha. Vstupné pro psa je 100 Kč. Další informace naleznete ZDE.

Q: Je možné u vás zapůjčit invalidní vozík?
A: Invalidní vozík si lze zapůjčit u turniketů u hlavního vchodu, v případě zájmu si jej můžete i zarezervovat na e-mailu pr@zoopraha.cz či telefonu 296 112 230.

Q: Dá se v Zoo Praha zapůjčit dětský kočárek / trakař?
A: Dětské trakaře a stejně tak i dětské kočárky si můžete vypůjčit u hlavního vchodu proti dokladu totožnosti. Tato služba je bezplatná.

Q: Jezdí u Vás v Zoo Praha vláček / lanovka?
A: Vláček v Zoo Praha nejezdí.
Lanová dráha je v provozu v závislosti na počasí a povětrnostních podmínkách. Jízdné činí 25 Kč. Více se dočtete ZDE.
Rádi bychom vás upozornili na novinku. Zoo Express – jedinečný způsob jak objevovat zoologickou zahradu v pohodlí elektrovozidla značky Hummer, které zájemce proveze těmi nejatraktivnějšími místy se specializovaným výkladem řidiče/průvodce. Elektrovozidlo je koncipované pro 4 osoby + průvodce/řidiče. Více informací a možnost objednání služby naleznete ZDE.

Q: Prodáváte lví nebo tygří trus?
A: Trus kočkovitých šelem neposkytujeme. Nabízíme však trus sloní, který se dá využít jako hnojivo.

Q: Lze od Vás získat peří / bodliny / kosti / srst zvířat?
A: Peří ani jiné deriváty těl zvířat (kosti, srst) nemůžeme z hlediska platných pravidel poskytovat.

1.     Osoby pořizující výše uvedené záznamy jsou vždy viditelně označeny.