FAQ

Zoo Praha / Prague Zoo


Q: Jak má otevřeno Zoo Praha?
A: Zoo Praha má otevřeno každý den v roce včetně prázdnin, víkendů i svátků. Více informací naleznete ZDE.

Q: Jaké je vstupné do Zoo Praha?
A: Základní vstupné je pro dospělého 330 Kč, pro děti do 3 let zdarma, pro děti ve věku 3–15 let 250 Kč, pro studenty (po předložení studentského průkazu) 250 Kč, pro důchodce a ZTP 150 Kč, pro důchodce od 70 let 1 Kč. Rodinná vstupenka (2 dospělí a až 4 děti) je za cenu 1 000 Kč.
Veškeré doplňující informace a další typy vstupenek či permanentních a firemních vstupů naleznete ZDE.

Q: Musím si vstupenku zakoupit elektronicky?
A: Nemusíte, pokladny fungují v normálním provozu. Vstupenku si tedy můžete zakoupit i na místě. Při koupi online vstupenky však ušetříte peníze (online vstupenka pro dospělého stojí 300 Kč, pro dítě 200 Kč) i čas, který byste strávili čekáním v případné frontě, a můžete rovnou k turniketům u vchodu. Elektronickou vstupenku si zakoupíte ZDE.

Q: Mohu do Zoo Praha dojet autem?
A: Ano. Parkoviště zoologické zahrady pojmou zhruba 870 aut. Uzavírají se hodinu po zavírací době zoologické zahrady. Vymezena jsou také místa, kde si mohou cyklisté nechat jízdní kola. Parkovací lístek na otevření výjezdové závory zakoupíte na pokladnách při vstupu do zoologické zahrady nebo v platebních terminálech umístěných přímo na parkovištích. Upozorňujeme rovněž na možnost v období od konce března do konce října využít o víkendech, státních svátcích a letních prázdninách parkoviště v Troji u výjezdu z tunelu Blanka, kde parkovné stojí 100 Kč na celý den. Dopravu k hlavnímu vchodu a i k vchodu Sklenářka (u Rezervace Dja) pak zařizuje linkový autobus č. 234. Bližší informace o možnosti parkování naleznete a na našich webových stránkách ZDE.

Q: Mohu zaplatit vstupné benefitní kartou / poukazem?
A: Vstupné lze hradit pouze v hotovosti či platební kartou. Poukázky ani jiné benefitní karty v současnosti nepřijímáme.

Q: Musím se na návštěvu objednat předem?
A: Rezervace na návštěvu Zoo Praha nepřijímáme. Vstupné lze zakoupit standardně na našich pokladnách či elektronicky.

Q. Jak dlouho trvá v průměru prohlídka Zoo Praha?
A: Délka prohlídky je velmi individuální a množství expozic nepřeberné. Záleží jen na vás, kolik času věnujete prohlídce expozic, četbě popisků a návštěvě doplňkových atrakcí. K návštěvě Zoo Praha doporučujeme vyhradit si alespoň půl dne.

Q: Mohu si v Zoo Praha uschovat své věci?
A: U všech vchodů do zoologické zahrady jsou umístěny úschovné boxy s elektronickými zámky, kde je možné zanechat si příruční zavazadla do maximální velikosti 40 x 45 x 85 cm.
V případě, že by byly všechny boxy plné či jste si potřebovali uschovat zavazadlo nestandardní velikosti, kontaktujte Informační centrum u hlavního vchodu.

Q: Mohu se po areálu Zoo Praha pohybovat na kole / koloběžce / kolečkových bruslích / skateboardu?
A: Vstup s donesenými/dovezenými jízdními prostředky (mechanickými i s vlastním pohonem), jako jsou například jízdní kola, odrážedla, trojkolky, koloběžky, segwaye a další, je z důvodu bezpečnosti návštěvníků zakázán.

Q: Můžu v Zoo Praha kouřit?
A: Kouření je v celém areálu zoologické zahrady zakázáno.

Q: Mohu do Zoo Praha se psem?
A: Vstup se psem možný je, po celou dobu návštěvy však musí být na vodítku a musí být řádně očkován. Se psem není povolen vstup do vnitřních prostor v areálu Zoo Praha. Vstupné pro psa je 100 Kč. Další informace naleznete ZDE.

Q: Je možné u vás zapůjčit invalidní vozík?
A: Invalidní vozík si lze zapůjčit u turniketů u hlavního vchodu, v případě zájmu si jej můžete i zarezervovat na e-mailu pr@zoopraha.cz či telefonu 296 112 230.

Q: Dá se v Zoo Praha zapůjčit dětský kočárek / trakař?
A: Dětské trakaře a stejně tak i dětské kočárky si můžete vypůjčit u hlavního vchodu proti dokladu totožnosti. Tato služba je bezplatná.

Q: Jezdí u Vás v Zoo Praha vláček / lanovka?
A: Vláček v Zoo Praha nejezdí.
Lanová dráha je v provozu v závislosti na počasí a povětrnostních podmínkách. Jízdné činí 40 Kč. Více se dočtete ZDE.
Rádi bychom vás upozornili na novinku. Zoo Express – jedinečný způsob jak objevovat zoologickou zahradu v pohodlí elektrovozidla značky Hummer, které zájemce proveze těmi nejatraktivnějšími místy se specializovaným výkladem řidiče/průvodce. Elektrovozidlo je koncipované pro 4 osoby + průvodce/řidiče. Více informací a možnost objednání služby naleznete ZDE.

Q: Prodáváte lví nebo tygří trus?
A: Trus kočkovitých šelem neposkytujeme. Nabízíme však trus sloní, který se dá využít jako hnojivo.

Q: Lze od Vás získat peří / bodliny / kosti / srst zvířat?
A: Peří ani jiné deriváty těl zvířat (kosti, srst) nemůžeme z hlediska platných pravidel poskytovat.

1.     Osoby pořizující výše uvedené záznamy jsou vždy viditelně označeny.