Pomoc ohroženým druhům

Pomoc ohroženým druhům


Pražská zoo není jen chovatelskou a vzdělávací institucí, ale také usiluje o podporu ohrožených druhů zvířat přímo v jejich domovině. Chcete-li se do našich záchranných projektů zapojit, nabízíme vám hned několik možností.

Převodem na účet

  • Záchranné projekty Zoo Praha můžete podpořit zasláním libovolné částky na naše sbírkové konto Pomáháme jim přežít, číslo účtu 43 – 680 466 0247/0100.

Dárcovskou SMS

  • Další možností je zaslání dárcovské SMS – tzv. DMS – na číslo 87 777, a to buď jednorázově 30, 60 nebo 90 Kč (na projekt přispějete částkou 29, 59 nebo 89 Kč), nebo můžete využít variantu trvalého příkazu (každý měsíc se vámi zvolená částka automaticky zašle na konto Zoo Praha), a to na všechny uvedené částky. Pro zrušení trvalého příkazu zašlete SMS ve tvaru STOP ZOO PRAHA nebo STOP OHROZENEDRUHY na číslo 87 777.
ProjektText jednorázové DMSText trvalého příkazu
POMÁHÁME JIM PŘEŽÍT DMS OHROZENEDRUHY 30
DMS OHROZENEDRUHY 60
DMS OHROZENEDRUHY 90
DMS TRV OHROZENEDRUHY 30
DMS TRV OHROZENEDRUHY 60
DMS TRV OHROZENEDRUHY 90

Další možnosti podpory ohrožených druhů

  • Podpořit ohrožené druhy můžete také nákupem vybraných suvenýrů a tiskovin v areálu Zoo Praha nebo na našem e-shopu.
  • Pomáháte dokonce i prostou návštěvou zoo. Z každého vašeho vstupu totiž získáváme 5 Kč na naše sbírková konta, ze kterých financujeme projekty na ochranu ohrožených druhů.
  • V areálu Zoo Praha můžete využít i speciální platební kiosky – dotykové obrazovky s integrovanou platební funkcí, které Zoo Praha uvedla do provozu první na světě.  
  • Pokud máte zájem o ochranu goril a jejich prostředí v Africe, pomůžete i tím, že vysloužilou elektroniku odevzdáte k recyklaci do sběrné nádoby v Zoo Praha. Už delší dobu k nám můžete nosit vysloužilý mobilní telefon a nyní to samé můžete udělat s nepotřebným tabletem. U informačního centra jsou připraveny speciální nádoby na oba druhy přístrojů. Za každý odevzdaný přístroj vyplatí společnost REMA Systém 10 Kč na naše sbírkové konto.
  • V neposlední řadě se také můžete zúčastnit nejrůznějších charitativních akcí, na nichž se Zoo Praha podílí či které pořádá. 
  •  

    S konkrétními in-situ projekty Zoo Praha se můžete blíže seznámit v kategorii Pomáháme jim přežít.