Pomoc ohroženým druhům

Pomoc ohroženým druhům


Pražská zoo není jen chovatelskou a vzdělávací institucí, ale také usiluje o podporu ohrožených druhů zvířat přímo v jejich domovině. Chcete-li se do našich záchranných projektů zapojit, nabízíme vám hned několik možností.

  • Záchranné projekty Zoo Praha můžete podpořit zasláním libovolné částky na naše sbírkové konto Pomáháme jim přežít, číslo účtu 43 – 680 466 0247/0100.
  • Další možností je zaslání dárcovské SMS – tzv. DMS – na číslo 87 777, a to buď v jednorázové, nebo roční variantě. Cena DMS je 30 Kč, na projekt tím přispějete 28,50 Kč. Pokud využijete roční variantu, 30 Kč se bude z vašeho účtu odečítat automaticky po dobu jednoho roku.

       - Tvar jednorázové dárcovské SMS: DMS OHROZENEDRUHY

       - Tvar roční dárcovské SMS: DMS ROK OHROZENEDRUHY

  • Podpořit ohrožené druhy můžete také nákupem vybraných suvenýrů a tiskovin v areálu Zoo Praha nebo na našem e-shopu.
  • Pomáháte dokonce i prostou návštěvou zoo. Z každého vašeho vstupu totiž získáváme 2 Kč na naše sbírková konta, ze kterých financujeme projekty na ochranu ohrožených druhů.
  • Pokud máte zájem o ochranu goril a jejich prostředí v Africe, pomůžete i tím, že svůj vysloužilý mobilní telefon nenecháte zbytečně ležet v šuplíku, ale odevzdáte ho k recyklaci do sběrné nádoby v zoo. Za každý přístroj vyplatí společnost REMA Systém 10 Kč na naše sbírkové konto.
  • V neposlední řadě se také můžete zúčastnit nejrůznějších charitativních akcí, na nichž se Zoo Praha podílí či které pořádá. 

S konkrétními projekty se můžete blíže seznámit na internetových stánkách Zoo Praha v kategorii Pomáháme jim přežít.


Zakupte si některý z dárkových předmětů s logem Pomáháme jim přežít v e-shopu Zoo Praha. Část z výtěžku triček, hrnečků, knížek, cd či dvd je určen na ochranářské projekty.