Pomoc ohroženým druhům

Pomoc ohroženým druhům


Pražská zoo není jen chovatelskou a vzdělávací institucí, usiluje také o podporu ohrožených druhů zvířat přímo v jejich domovině. Chcete-li se do našich záchranných projektů zapojit, nabízíme vám hned několik možností.

Převod na účet

  • Záchranné projekty Zoo Praha můžete podpořit zasláním libovolné částky na naše sbírkové konto Pomáháme jim přežít, číslo účtu 43-6804660247/0100.

Nákup v e-shopu

  • Podpořit ohrožené druhy můžete také nákupem vybraných suvenýrů a tiskovin v areálu Zoo Praha nebo na našem e-shopu.

Návštěva Zoo Praha

  • Pomáháte dokonce i prostou návštěvou zoo. Z každého vašeho vstupu totiž získáváme 8 Kč na naše sbírková konta, ze kterých financujeme projekty na ochranu ohrožených druhů.

Dárcovská SMS

  • Další možností je zaslání dárcovské SMS – tzv. DMS – na číslo 87 777, a to buď jednorázově 30, 60, 90 nebo1 90 Kč (na projekt přispějete částkou 29, 59, 89 nebo 189 Kč), nebo můžete využít variantu trvalého příkazu (každý měsíc se vámi zvolená částka automaticky zašle na konto Zoo Praha). Pro zrušení trvalého příkazu zašlete SMS ve tvaru STOP ZOO PRAHA nebo STOP OHROZENEDRUHY na číslo 87 777.
ProjektText jednorázové DMSText trvalého příkazu
POMÁHÁME JIM PŘEŽÍT DMS OHROZENEDRUHY 30
DMS OHROZENEDRUHY 60
DMS OHROZENEDRUHY 90
DMS OHROZENEDRUHY 190
DMS TRV OHROZENEDRUHY 30
DMS TRV OHROZENEDRUHY 60
DMS TRV OHROZENEDRUHY 90
DMS TRV OHROZENEDRUHY 190

Další možnosti podpory ohrožených druhů

  • V areálu Zoo Praha můžete využít i speciální platební kiosky – dotykové obrazovky s integrovanou platební funkcí, které Zoo Praha uvedla do provozu jako první na světě. Jsou umístěny na pěti stanovištích v areálu zoo a sami si vyberete, na který ze čtyř druhů (kůň Převalského, gorila nížinná, gaviál indický či laoš) budete chtít přispět. Více se dozvíte zde.
  • Máte zájem o ochranu goril a jejich prostředí v Africe? Pomozte tím, že svůj vysloužilý mobil či tablet odevzdáte k recyklaci do sběrné nádoby u hlavního vchodu do Zoo Praha. Za každý odevzdaný přístroj vyplatí společnost Remobil 10 Kč na naše sbírkové konto. Další podrobnosti najdete zde.
  • V neposlední řadě se také můžete zúčastnit nejrůznějších charitativních akcí, na nichž se Zoo Praha podílí či které pořádá. Jednou z nich je například Festival zvířecích piv. Výtěžek z akce je určen zejména na podporu ďáblů medvědovitých.

 

S konkrétními in situ projekty Zoo Praha se můžete blíže seznámit v kategorii Pomáháme jim přežít.

 IMG 6539 export.jpg thumb 300