Otevírací doba

Otevírací doba


Přistupné jsou venkovní prostory Zoo Praha, nově otevíráme prodejny se suvenýry. Pavilony a restaurace zůstávají uzavřené. Otevírací dobu jsme prodloužili do 19.00.

Povinnost mít nasazený respirátor platí uvnitř všech prodejen v areálu. Ve venkovních prostorech zoo ochranu nosu a úst mít nemusíte, pokud si od ostatních lidí udržíte vzdálenost 2 metry (neplatí pro členy jedné domácnosti//rodiny). Odstup si prosím udržujte zejména při čekání ve frontách.

Maximální možný počet návštěvníků v jeden čas je 4 000. 
Více informací naleznete zde.

Denní počet návštěvníků: 2

Aktuální počet návštěvníků: 2

(Toto číslo, tedy aktuální počet návštěvníků, se zobrazuje také v záhlaví webu. Jakmile dosáhne hodnoty 4 000, jsou vstupy do Zoo Praha dočasně uzavřeny a další návštěvníci jsou vpouštěni dovnitř podle toho, jak odcházející lidé postupně uvolňují kapacitu.) 

Otevírací doba dnes: 9.00–19.00 
ObdobíOtevírací doba
Leden, únor 9.00–16.00
Březen 9.00–17.00
Duben – 7. květen 9.00–18.00
Od 8. května 9.00–19.00
Červen, červenec, srpen 9.00–21.00*
Září, říjen 9.00–18.00
Listopad, prosinec 9.00–16.00**

* Turnikety, pokladny se vstupenkami do zoo, pavilony a atrakce, obchody se suvenýry, restaurace a stánky s občerstvením zavírají v 19.00, v areálu však můžete zůstat do 21.00 hodin.
** 24. prosince je Zoo Praha otevřena do 14.00.

Pozn.: Pokladny zavírají půl hodiny před koncem otevírací doby. V červnu, červenci a srpnu pokladny zavírají v 19.00.

Uzavření pavilonů, expozic, omezení v zoo a v jejím okolí

  • Na základě vládního rozhodnutí jsou uzavřeny všechny vnitřní pavilony a expozice; z preventivních důvodů zůstává uzavřený Ostrov lemurů. 
  • Vzhledem k ukončení mimořádných veterinárních opatření v souvislosti s výskytem covidu v pavilonu goril a šelem je znovu otevřen přístup k venkovnímu výběhu goril a cesta kolem lvů. Zde vás prosíme, abyste si nasadili respirátor FFP2 nebo jeho ekvivalent. 
  • Uzavřeny jsou také všechny restaurace; občerstvení lze zakoupit u výdejních okének. Obdobně jsou uzavřeny i prodejny; zboží si můžete objednat v našem e-shopu a pak si ho vyzvednout ve výdejně u východu. Preferujeme platbu kartou, ale je možné platit i hotově.
  • Podle vládního rozhodnutí smí zoo naplnit pouze 20 % kapacity, počet návštěvníků budeme tedy regulovat tak, aby v žádném okamžiku nepřekročil 4 000 osob.
  • Lanovka je v běžném provozu.
  • Každý týden v pátek je z důvodu čištění bazénu uzavřena expozice lachtanů. V případě, kdy je v pátek státní svátek, čištění provádíme již ve čtvrtek.
  • Cesta spojující spodní a horní část zoo s vyhlídkou nad vinicí je v provozu za příznivých klimatických podmínek.

Stručné odpovědi na nejčastější dotazy

1. Jaký je limit? Stále 4 000 návštěvníků v jeden moment (v záhlaví webu je dostupná aktuální návštěvnost)

2. Přijímáte rezervace? Ne. Díky tomu však můžeme každý den uvítat mnohem více návštěvníků než v případě příjmu rezervací

3. Co když se zoo zavře? Nevadí. Každý odchozí návštěvník okamžitě uvolní místo novému.

4. Dá se u vás najíst? Ano. Restaurace jsou sice zavřené, ale výdejních okének je dostatek po celém areálu.

5. Respirátor/rouška? Nošení ochrany dýchacích cest se řídí aktuálním nařízením MZ ČR, respirátory jsou tedy povinné ve vnitřních prostorech. Venku je respirátor, nanorouška či zdravotnická rouška povinná tam, kde nelze dodržet dvoumetrovou vzdálenost od ostatních. 

Semafor na webu Zoo Praha

Rychlou informaci o tom, jak je zoo aktuálně naplněna, naleznete v pravé horní části webu v podobě jedné z těchto tří cedulek:

Venkovní prostory zoo jsou přístupné bez omezení, kapacita nenaplněna.Venkovní prostory zoo jsou přístupné bez omezení, kapacita nenaplněna.

Již dorazilo 3 000 návštěvníků, je možné, že se budou tvořit fronty.Již dorazilo 3 000 návštěvníků, je možné, že se budou tvořit fronty. 

Další zájemce vpouštíme postupně, jak odcházející lidé uvolňují místo.Další zájemce vpouštíme postupně, jak odcházející lidé uvolňují místo.

Mohlo by vás zajímat

Jaká aktuální opatření platí v Zoo Praha?  

Vstupné

Koupit elektronickou vstupenku

Kudy do zoo

Mapa zoo

Novinky u zvířat

Jak zoo pomoci?

Přihlášení k newsletteru