Otevírací doba

Otevírací doba


Povinnost mít nasazený respirátor platí uvnitř všech pavilonů, v restauracích a v prodejnách se suvenýry a na toaletách. Ve venkovních prostorech zoo ochranu nosu a úst mít nemusíte, pokud si od ostatních lidí udržíte vzdálenost 2 metry (neplatí pro členy jedné domácnosti/rodiny). Odstup si prosím udržujte zejména při čekání ve frontách.

Maximální možný počet návštěvníků zoo v jeden čas již není omezen. 
Více informací naleznete zde.

Denní počet návštěvníků: 377

Aktuální počet návštěvníků: 0

 

Otevírací doba dnes: 9.00–16.00
ObdobíOtevírací doba
Leden, únor 9.00–16.00
Březen 9.00–17.00
Duben, květen 9.00–18.00
Červen 9.00–19.00
Červenec, srpen 9.00–21.00*
Září, říjen 9.00–18.00
Listopad, prosinec 9.00–16.00**

* Turnikety, pokladny se vstupenkami do zoo, pavilony a atrakce, obchody se suvenýry, restaurace a stánky s občerstvením zavírají v 19.00, v areálu však můžete zůstat do 21.00 hodin.
** 24. prosince jsou pokladny otevřeny do 14.00, v areálu se můžete procházet až do 16.00. Děti do 15 let mají na Štědrý den vstup za 1 Kč. Pokud byste chtěli na Štědrý den donést zvířatům nějaké jedlé dárky, uvítáme čerstvé ovoce a zeleninu (zejména jablka a mrkev), suché pečivo (neslané) a piškoty.

Pozn.: Pokladny zavírají půl hodiny před koncem otevírací doby. V červnu, červenci a srpnu pokladny zavírají v 19.00. 

Otevírací doba vstupů do zoo

 • Leden, únor, listopad, prosinec:
  Hlavní vchod je otevřen denně, severní a jižní vchody jsou otevřeny pouze o víkendech, svátcích a školních prázdninách
 • Březen, duben, květen, červen:
  Hlavní vchod je otevřen po celý den, jižní vchod je otevřen do 16.00, severní vchod je otevřen pouze o víkendech, svátcích a školních prázdninách
 • Červenec, srpen:
  Hlavní, jižní i severní vchod jsou otevřeny denně
 • Září, říjen:
  Hlavní vchod je otevřen celý den, jižní vchod je otevřen do 16.00, severní vchod je otevřen pouze o víkendech, svátcích a školních prázdninách

Uzavření pavilonů, expozic, omezení v zoo a v jejím okolí

 • Počet lidí v pavilonech je limitován tak, aby bylo možné dodržet 1,5 metrový rozestup mezi návštěvníky.
 • Zcela uzavřen již zůstává pouze pavilon Indonéská džungle z důvodu dokončovacích prací po proběhlé rekonstrukci a Ostrov lemurů z důvodu neukázněnosti některých návštěvníků, kteří nedodržovali hygienická opatření důležitá nejen pro ochranu lidí, ale i našich zvířat.
 • Do čtvrtka 20. 1. 2022 bude z technických důvodů uzavřen pavilon gaviálů – Čambal.
 • Každý týden v pátek je z důvodu čištění bazénu uzavřena expozice lachtanů. V případě, že je v pátek státní svátek, čištění provádíme již ve čtvrtek.​
 • Do konce března 2022 bude uzavřena cesta od Pavilonu goril k Pavilonu šelem a plazů z důvodu rekonstrukce nátokového labyrintu (od Pavilonu goril se bude třeba vrátit a kolem velkých želv a paovcí se dostanete k Pavilonu šelem a k Velemlokáriu).
 • Provoz lanovky je od 1. října 2021 přerušen z důvodu údržbových prací prováděných provozovatelem – Dopravním podnikem hl. m. Prahy.
 • Od 12. 1. 2022 na parkovišti pod Trojským zámkem probíhá rozsáhlá oprava kanalizace. Minimálně do konce února zde nebude možné parkovat. I po tomto termínu zůstane pak část parkoviště uzavřená cca do konce května, neboť oprava kanalizace bude postupovat od Vltavy směrem ke křižovatce. Prosím, využívejte k parkování buď parkoviště u severního vchodu nebo parkoviště u jižního vchodu nebo také parkoviště u Trojské lávky. Z tohoto parkoviště bude možné projít zámeckou zahradou až k hlavnímu vchodu do zoo. Vstupní brány do zámecké zahrady budou otevřeny od 8.00 do 17.00 hodin.
 • Cesta spojující spodní a horní část zoo s vyhlídkou nad vinicí je v provozu za příznivých klimatických podmínek.

Mohlo by vás zajímat

Jaká aktuální opatření platí v Zoo Praha?  

Vstupné

Koupit elektronickou vstupenku

Kudy do zoo

Mapa zoo

Novinky u zvířat

Jak zoo pomoci?

Přihlášení k newsletteru