Staň se strážcem pralesa 2021

Pro školy

15. 09. 2021


Zapojte se do soutěže ve sběru starých mobilních telefonů a tabletů, kterou pořádáme ve spolupráci se společností REMA Systém, a.s. a přispějte tak k záchraně goril a dalších zvířat ve střední Africe!

Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Zoo Praha přichází s novým konceptem soutěže ve sběru starých mobilních telefonů a tabletů Staň se strážcem pralesa, kterou i nadále pořádá ve spolupráci se společností REMA Systém, a.s.

Soutěž ve své nové podobě již není určená pouze pro školní kolektivy, ale pro jakýkoliv kolektiv 10–30 dětí do 18 let, přihlášený jednou zastřešující dospělou osobou. Tímto se otevírá širšímu spektru soutěžících, například v podobě školních družin, základních uměleckých škol, zájmových volnočasových kroužků a spolků či pouhých spojených skupin dětských návštěvníků po celé republice.

SOUTĚŽTE A POMÁHEJTE

Sběrem starých mobilních zařízení pomůžete gorilám nížinným a dalším ohroženým druhům. Za každý odevzdaný mobil nebo tablet totiž Zoo Praha obdrží 10 Kč od společnosti REMA Systém, a.s., která soutěž spolupořádá. Tyto peníze pak putují na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“ a je z nich podporována ochrana přírody přímo ve střední Africe.

CO MŮŽETE VYHRÁT?

Pokud sesbíráte alespoň 100 vysloužilých mobilních telefonů či tabletů, vyhráváte vstupenky do zoo za symbolickou 1 Kč pro každého účastníka soutěžního kolektivu (na každých 10 nezletilých, resp. 5 dětí předškolního věku, poskytneme 1 volný vstup pro dospělý doprovod).

Na soutěžní skupiny s největším počtem nasbíraných telefonů čekají skvělé výhry v podobě nevšedních zážitků:

  • 1. místo: 24 hodin v Zoo Praha
  • 2. místo: Prohlídka zoo s návštěvou chovatelského zázemí
  • 3. místo: Prohlídka zoo a setkání se zvířaty ze zájmových chovů

KONÁNÍ SOUTĚŽE

Soutěž probíhá od 15. 9. do 31. 12. 2021.

PRAVIDLA SOUTĚŽE NALEZNETE ZDE.

DO SOUTĚŽE SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT ZDE.

 

Letošní ročník soutěže byl velmi úspěšný. Zapojilo se celkem 56 škol a ty za necelé čtyři měsíce nashromáždily celkem 5 995 mobilních zařízení (mobilů a tabletů), což je pětkrát více než loni.

Zde najdete výsledky škol na předních místech


 

Nabídka programů pro školy v areálu Zoo Praha

Online registrace ZDE.

Zoo Praha nabízí školám několik typů vzdělávacích aktivit. Na následujících stránkách máte možnost se s nabídkou seznámit a v případě zájmu si požadovaný produkt jednoduše objednat.

Vybírat můžete z prohlídky s průvodcem (prohlídka části zoo na vybrané téma), výukových programů (programy vedené lektory, jichž se žáci aktivně účastní) a doplňkových programů (pracovní listy, učitelské balíčky apod.).