Staň se strážcem pralesa 2021

Pro školy


V roce 2021 proběhl již 12. ročník soutěže dětských kolektivů nazvané „Staň se strážcem pralesa“. Soutěž pořádaná ve spolupráci se společností REMA Systém, a. s., spočívá ve sběru a následné recyklaci starých mobilních telefonů a tabletů. Sběrem vysloužilých mobilních zařízení pomáhají soutěžní skupiny gorilám nížinným a dalším ohroženým druhům.

Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Za každý odevzdaný mobil nebo tablet dostává Zoo Praha od společnosti REMA Systém, a. s., 10 Kč. Vybrané peníze pak putují na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“ a je z nich podporována ochrana přírody přímo ve střední Africe.

V letošním ročníku, který proběhnul od 15. 9. do 31. 12. 2021, se vybralo celkem 1 462 mobilních telefonů a 51 tabletů, dohromady tedy 1 513 zařízení k recyklaci.

Nejvíce mobilních zařízení se podařilo vybrat žákům 7. C ze Základní školy Mikulova v Praze. 24členný soutěžní kolektiv pod vedením paní učitelky Radky Ondrové odevzdal Zoo Praha celkem 293 mobilních telefonů a 4 tablety. Vítězná třída si užije program „24 hodin v Zoo Praha“, zahrnující mimo jiné i přespání v areálu zoo. Také na vítěze 2. a 3. místa čekají speciální edukačně-zábavné zážitkové programy. Každý kolektiv, který odevzdal alespoň 100 vysloužilých mobilních zařízení, odměníme vstupenkami do zoo za symbolickou 1 Kč.

Výsledky soutěže Staň se strážcem pralesa 2021:

  1. místo: žáci 7. C Základní školy Mikulova na Praze 4 (s celkovým počtem 297 mobilních zařízení)
  2. místo: žáci 6. A Základní školy a mateřské školy U Santošky na Praze 5 (s celkovým počtem 231 mobilních zařízení)
  3. místo: žáci školní družiny ze Základní školy Třebíč (s celkovým počtem 165 mobilních zařízení)

Děkujeme všem zúčastněným kolektivům, gratulujeme vítězům a těšíme se na další ročník soutěže Staň se strážcem pralesa 2022!

 

 

Letošní ročník soutěže byl velmi úspěšný. Zapojilo se celkem 56 škol a ty za necelé čtyři měsíce nashromáždily celkem 5 995 mobilních zařízení (mobilů a tabletů), což je pětkrát více než loni.

Zde najdete výsledky škol na předních místech


 

Nabídka programů pro školy v areálu Zoo Praha

Online registrace ZDE.

Zoo Praha nabízí školám několik typů vzdělávacích aktivit. Na následujících stránkách máte možnost se s nabídkou seznámit a v případě zájmu si požadovaný produkt jednoduše objednat.

Vybírat můžete z prohlídky s průvodcem (prohlídka části zoo na vybrané téma), výukových programů (programy vedené lektory, jichž se žáci aktivně účastní) a doplňkových programů (pracovní listy, učitelské balíčky apod.).