Vstupné

Vstupné

 

 

Běžné vstupné

Kategorie

Jednorázové vstupné
Na pokladně / e-vstupenka

Roční vstupenka*

Dospělí

330 Kč / 300 Kč

1 800 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Děti (od 3 do 15 let**)

250 Kč / 200 Kč

900 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Studenti (po předložení platného průkazu***)

250 Kč / 200 Kč

900 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Důchodci, ZTP, ZTP/P****

150 Kč / 150 Kč

600 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Důchodci od 70 let (po předložení dokladu s datem narození***)

1 Kč / –

Rodiny (2 dospělí +  až 4 děti od 3 do 15 let**, každé další dítě za plnohodnotné vstupné)

1 000 Kč / 850 Kč

4 000 Kč (48 vstupů za rok – max. 6 osob denně, tj. 2 dospělí + až 4 děti od 3 do 15 let**, každé další dítě za plnohodnotné vstupné)

Děti do 3 let**

Vstup volný / Vstup volný

Firmy

9 600 Kč (48 vstupů za rok – max. 4 denně) V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte na firemnivstupenka@zoopraha.cz

Psi*****
(více o návštěvě zoo se psem zde)

150 Kč / 150 Kč

500 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Výměna roční vstupenky (ztráta či poškození čipové karty)

100 Kč / -

Vstupenky se prodávají na pokladně zoo (nejpozději 30 minut před koncem otevírací doby zoo). Platbu lze provést v hotovosti, platební kartou nebo mobilním telefonem (služba Google Pay či Apple Pay). 
Platby Flexi passy, Sodexo poukazy a dalšími benefitními kartami nepřijímáme.

 

Instituce

Jednorázové vstupné

Mateřské školy

  50 Kč / dítě

Základní školy

100 Kč / žák

Střední školy

100 Kč / žák

Další informace ke vstupenkám pro školy ZDE.


Vstupenky můžete zakoupit také online – odkudkoli, pohodlně a bez čekání.


* Roční vstupenka (permanentka) do Zoo Praha je vystavena na jméno a je nepřenosná. Počet zbývajících vstupů a platnost karty lze ověřit online nebo zjistit telefonicky na tel. č. 296 112 230. Počet zbývajících vstupů lze ověřit též na speciálním čtecím zařízení u Informačního centra u hlavního vchodu. Pravidla a doplňující informace o ročních vstupenkách Zoo Praha naleznete zde

** Ode dne dosažení uvedeného věku / do dne předcházejícího dni dosažení uvedeného věku. Děti do 15 let do zoo nemohou bez doprovodu dospělé osoby.

*** Pro přiznání slevy je nutné předložení platného průkazu – u studentů platný studijní průkaz, index, ISIC, žákovská knížka, studentský průkaz na dopravu apod., u důchodců do 70 let potvrzení o statusu důchodce, u seniorů od 70 let doklad s datem narození.

**** Doprovod dospělých s průkazkou ZTP/P má vstup volný. Dospělý doprovod dětí s průkazkou ZTP nebo ZTP/P má vstup volný.

***** Jednoho psa vždy musí doprovázet jedna dospělá osoba. Pamatujte, že pes musí být na vodítku a musí mít platný očkovací průkaz, který předložíte při koupi vstupenky pro psa. Nelze s ním vstupovat do pavilonů, vnitřních prostor restaurací ani do dětského areálu či do prostoru statku v Dětské zoo. Více informací o návštěvě zoo se psem naleznete zde.

 

Parkovné


Návštěvníci Zoo Praha mají možnost parkovat od 25. 3. do 31. 10. 2023 o víkendech a státních svátcích i na záchytném parkovišti Blanka-Troja v ulici Povltavská, po dobu letních prázdnin pak denně. Více o parkovištích se dozvíte zde.

KategorieJednorázové parkovnéRoční parkovné

Parkoviště u zoo – osobní vozy
Držitelé průkazek ZTP a ZTP/P mají parkování bez poplatku.

300 Kč/den

1 800 Kč
12x parkování/rok – 1x denně, pouze při současné koupi roční vstupenky do zoo

Parkoviště u zoo – autobusy 400 Kč/den

Záchytné parkoviště Blanka-Troja 100 Kč/den**

*Spojení s zoologickou zahradou pomocí linkového autobusu č. 234.

Důležité informace a slevy*

  • Děti do 15 let mají na Den dětí 1. června, v první školní den 1. září a 24. až 26. prosince vstup za 1 Kč. Pokud byste chtěli na Vánoce donést zvířatům nějaké jedlé dárky, uvítáme zejména jablka, mrkev, případně nesladké suché pečivo. Naopak určitě nevyužijeme kaštany, saláty, tropické ovoce, zrniny, maso, kosti apod. Jedlé dárky vybíráme od 18. do 26. prosince u hlavního vchodu do zoo.
  • Jednorázová denní vstupenka umožňuje pouze jeden průchod turnikety. Po opuštění areálu pozbývá vstupenka platnosti.
  • Organizovaným skupinám jsou poskytovány slevy ze základního jednorázového vstupného v následující výši: sleva 10 % skupinám v počtu 10 až 99 osob, sleva 15 % pro 100 až 199 osob a 20 % skupinám v počtu 200 a více osob. V případě školních výprav má pedagogický doprovod vstup volný (na 10 dětí maximálně 1 dospělý, pro děti předškolního věku na 5 dětí maximálně 1 dospělý).
  • Držitelé karty Lítačka mají slevu ve výši 5 % z ceny denní vstupenky pro dospělé, děti, studenty či důchodce po předložení dokladu o aktuálním dobití karty.
  • Držitelé Prague Card a Prague Visitor Pass mohou uplatnit své karty na Informačním centru u hlavního vchodu.
  • Držitelé Průkazu válečného veterána mají slevu ve výši 10 % z ceny denní vstupenky pro dospělé + doprovod, nebo z ceny denní rodinné vstupenky.
  • Slevu ve výši 20 % z ceny denní vstupenky pro dospělé a děti můžete uplatnit po předložení jízdenky VLAK+ Zoo Praha v aplikaci, vystavené do stanice Praha hl. n., Praha-Holešovice, Praha-Libeň nebo Praha-Masarykovo nádraží.
    Pro aktivaci jízdenky pro cestu zpět z Prahy musí být návštěva Zoo Praha potvrzena načtením příslušného QR kódu v aplikaci Můj vlak. Kódy jsou dostupné u všech pokladen Zoo Praha. V době načítání QR kódu je nutné mít internetové připojení a zapnutá polohová data v mobilním telefonu.
  • S jízdenkou od Železniční společnosti Slovensko a společnosti Deutsche Bahn platí sleva ve výši 20 % z ceny denní vstupenky pro dospělé a děti, na základě předložení mezinárodních dokladů vystavených do stanice Praha hl. n., Praha-Holešovice, Praha-Libeň nebo Praha-Masarykovo nádraží.

* Uvedené slevy je možné uplatnit pouze na vstupenky zakoupené na pokladně Zoo Praha. 

Mohlo by vás zajímat

Kudy do zoo

Mapa zoo

Novinky u zvířat

Jak zoo pomoci?

Přihlášení k newsletteru