Vstupné

Vstupné

 

 

Běžné vstupné

Kategorie

Jednorázové vstupné

Roční vstupenka*

Dospělí

250 Kč

1 000 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Děti (od 3 do 15 let**)

200 Kč

600 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Studenti (po předložení platného průkazu***)

200 Kč

600 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Důchodci, ZTP, ZTP/P****

150 Kč

450 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Důchodci od 70 let (po předložení dokladu s datem narození***)

1 Kč

Rodiny (2 dospělí + 4 děti od 3 do 15 let**, každé další dítě za plnohodnotné vstupné)

800 Kč 

2 500 Kč (48 vstupů za rok – max. 6 osob denně, tj. 2 dospělí + 4 děti od 3 do 15 let**, každé další dítě za plnohodnotné vstupné)

Děti do 3 let**

Vstup volný

Firmy

5 000 Kč (48 vstupů za rok – max. 4 denně) V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte na firemnivstupenka@zoopraha.cz

Psi*****
(více o návštěvě zoo se psem zde)

100 Kč

350 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Výměna roční vstupenky (ztráta či poškození čipové karty)

100 Kč

Vstupenky se prodávají na pokladně zoo (nejpozději 30 minut před koncem otevírací doby zoo). Platbu lze provést v hotovosti, platební kartou nebo mobilním telefonem (služba Google Pay či Apple Pay). 
Platby Flexi passy, Sodexo poukazy a dalšími benefitními kartami nepřijímáme.

Vstupenky můžete zakoupit také online – odkudkoli, pohodlně a bez čekání.


* Roční vstupenka (permanentka) do Zoo Praha je vystavena na jméno a je nepřenosná. Počet zbývajících vstupů a platnost karty lze ověřit online nebo zjistit telefonicky na tel. č. 296 112 230. Počet zbývajících vstupů lze ověřit též na speciálním čtecím zařízení u Informačního centra u hlavního vchodu. Pravidla a doplňující informace o ročních vstupenkách Zoo Praha naleznete zde

** Ode dne dosažení uvedeného věku / do dne předcházejícího dni dosažení uvedeného věku. Děti do 15 let do zoo nemohou bez doprovodu dospělé osoby.

*** Pro přiznání slevy je nutné předložení platného průkazu – u studentů platný studijní průkaz, index, ISIC, žákovská knížka, studentský průkaz na dopravu apod., u důchodců do 70 let potvrzení o statusu důchodce, u seniorů od 70 let doklad s datem narození.

**** Doprovod dospělých s průkazkou ZTP/P má vstup volný. Dospělý doprovod dětí s průkazkou ZTP nebo ZTP/P má vstup volný.

***** Jednoho psa vždy musí doprovázet jedna dospělá osoba. Pamatujte, že pes musí být na vodítku a musí mít platný očkovací průkaz, který předložíte při koupi vstupenky pro psa. Nelze s ním vstupovat do pavilonů, vnitřních prostor restaurací ani do dětského areálu či do prostoru statku v Dětské zoo. Více informací o návštěvě zoo se psem naleznete zde.

  

Karta NO LIMIT

Karta NO LIMIT je dárkem pražské zoo pro její největší příznivce. Ti pak mohou navštívit zoo každý den v roce – bez jakéhokoli omezení! Karta je vydávána na jméno a je nepřenosná (vyjma karty firemní). Zoo Praha je při namátkových kontrolách oprávněna držitele vyzvat k prokázání totožnosti.

Karta NO LIMIT rozšiřuje nabídku vstupného o možnost vyrazit do zoologické zahrady kdykoli v průběhu jednoho roku od data vydání. Může být zajímavou alternativou vstupného zejména pro maminky s kočárky, které zoo berou jako ideální místo k odpočinku s dětmi, pro rezidenty z Troje, Bohnic či dalšího blízkého okolí nebo pro velké fanoušky zoo.

Karta NO LIMIT opravňuje své držitele k jednomu vstupu do Zoo Praha denně. Rodinná karta NO LIMIT umožňuje denně až šest unikátních vstupů (2 dospělí + 4 děti).

DruhCena
Dospělí 2 000 Kč
Děti (od 3 do 15 let*) 1 000 Kč
Studenti (po předložení platného průkazu**) 1 000 Kč
Důchodci (po předložení platného průkazu**)    850 Kč
Rodinná (max. 6 osob denně, tj. 2 dospělí + 4 děti od 3 do 15 let*, každé další dítě za plnohodnotné vstupné) 5 000 Kč

* Ode dne dosažení uvedeného věku / do dne předcházejícího dni dosažení uvedeného věku.

** Pro přiznání slevy je nutné předložení platného průkazu – u studentů platný studijní průkaz, index, ISIC, žákovská knížka, studentský průkaz na dopravu apod., u důchodců do 70 let potvrzení o statusu důchodce, u seniorů od 70 let doklad s datem narození.

Kartu NO LIMIT zakoupíte také online v našem e-shopu

Pro objednávku karty NO LIMIT můžete rovněž vyplnit a zaslat tento registrační formulář

  

Parkovné


Návštěvníci Zoo Praha mají možnost parkovat od 26. 3. do 31. 10. 2022 o víkendech a státních svátcích i na záchytném parkovišti Blanka-Troja v ulici Povltavská, po dobu letních prázdnin pak denně. Více o parkovištích se dozvíte zde.

KategorieJednorázové parkovnéRoční parkovné

Parkoviště u zoo – osobní vozy
Držitelé průkazek ZTP a ZTP/P mají parkování bez poplatku.

Jednorázové denní o víkendech, státních svátcích a v době letních prázdnin denně 250 Kč.* Jednorázové denní v ostatních dnech 200 Kč.

1 800 Kč
12x parkování/rok – 1x denně, pouze při současné koupi roční vstupenky do zoo

Parkoviště u zoo – autobusy 300 Kč/den

Záchytné parkoviště Blanka-Troja 50 Kč/den**

Pokud je otevřeno záchytné parkoviště Blanka-Troja.
*Spojení s zoologickou zahradou pomocí linkového autobusu č. 234.

Důležité informace a slevy

  • Děti do 15 let mají na Den dětí 1. června, v první školní den 1. září a 24., 25. a 26. prosince vstup za 1 Kč. Pokud byste chtěli na Štědrý den donést zvířatům nějaké jedlé dárky, uvítáme čerstvé ovoce a zeleninu (zejména jablka a mrkev), suché pečivo (neslané) a piškoty.
  • Jednorázová denní vstupenka umožňuje pouze jeden průchod turnikety. Po opuštění areálu pozbývá vstupenka platnosti.
  • Organizovaným skupinám jsou poskytovány slevy ze základního jednorázového vstupného v následující výši: sleva 10 % skupinám v počtu 10 až 99 osob, sleva 15 % pro 100 až 199 osob a 20 % skupinám v počtu 200 a více osob. V případě školních výprav má pedagogický doprovod vstup volný (na 10 dětí maximálně 1 dospělý, pro děti předškolního věku na 5 dětí maximálně 1 dospělý).
  • Držitelé karty Lítačka mají slevu ve výši 5 % z ceny denní vstupenky pro dospělé, děti, studenty či důchodce po předložení dokladu o aktuálním dobití karty.
  • Držitelé Prague Card a Prague Visitor Pass mohou uplatnit své karty na Informačním centru u hlavního vchodu.
  • Držitelé Průkazu válečného veterána mají slevu ve výši 10 % z ceny denní vstupenky pro dospělé + doprovod, nebo z ceny denní rodinné vstupenky.
  • Slevu ve výši 20 % z ceny denní vstupenky pro dospělé a děti můžete uplatnit po předložení jízdenky VLAK+ Zoo Praha vystavené do stanice Praha hl. n., Praha-Holešovice, Praha-Libeň nebo Praha-Masarykovo nádraží. Při nákupu jízdenky nahlaste prosím na pokladně Českých drah, že cestujete do Zoo Praha, abyste dostali jízdenku s tímto označením. Slevu v Zoo Praha lze uplatnit pouze v den nákupu takto označené jízdenky. Pro slevu u Českých drah na cestu zpět z Prahy musí být návštěva v zoo potvrzena v Informačním centru Zoo Praha u hlavního vchodu orazítkováním jízdenky na přední (lícové) straně.
  • S jízdenkou od Železniční společnosti Slovensko a společnosti Deutsche Bahn platí sleva ve výši 20 % z ceny denní vstupenky pro dospělé a děti, na základě předložení mezinárodních dokladů vystavených do stanice Praha hl. n., Praha-Holešovice, Praha-Libeň nebo Praha-Masarykovo nádraží.

Mohlo by vás zajímat

Kudy do zoo

Mapa zoo

Novinky u zvířat

Jak zoo pomoci?

Přihlášení k newsletteru