Vstupné

Vstupné

 

 

Běžné vstupné

Kategorie

Jednorázové vstupné
Na pokladně / e-vstupenka

Roční vstupenka*

Dospělí

330 Kč / 300 Kč

1 800 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Děti (od 3 do 15 let**)

250 Kč / 200 Kč

900 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Studenti (po předložení platného průkazu***)

250 Kč / 200 Kč

900 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Důchodci, ZTP, ZTP/P****

150 Kč / 150 Kč

600 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Důchodci od 70 let (po předložení dokladu s datem narození***)

1 Kč / –

Rodiny (2 dospělí +  až 4 děti od 3 do 15 let**, každé další dítě za plnohodnotné vstupné)

1 000 Kč / 850 Kč

4 000 Kč (48 vstupů za rok – max. 6 osob denně, tj. 2 dospělí + až 4 děti od 3 do 15 let**, každé další dítě za plnohodnotné vstupné)

Děti do 3 let**

Vstup volný / Vstup volný

Firmy

9 600 Kč (48 vstupů za rok – max. 4 denně) V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte na firemnivstupenka@zoopraha.cz

Psi*****
(více o návštěvě zoo se psem zde)

150 Kč / 150 Kč

500 Kč (12 vstupů za rok – max. 1 vstup denně)

Výměna roční vstupenky (ztráta či poškození čipové karty)

100 Kč / -

Vstupenky se prodávají na pokladně zoo (nejpozději 30 minut před koncem otevírací doby zoo). Platbu lze provést v hotovosti, platební kartou nebo mobilním telefonem (služba Google Pay či Apple Pay). 
Platby Flexi passy, Sodexo poukazy a dalšími benefitními kartami nepřijímáme.

 

Instituce

Jednorázové vstupné

Mateřské školy

  50 Kč / dítě

Základní školy

100 Kč / žák

Střední školy

100 Kč / žák

Další informace ke vstupenkám pro školy ZDE.


Vstupenky můžete zakoupit také online – odkudkoli, pohodlně a bez čekání.


* Roční vstupenka (permanentka) do Zoo Praha je vystavena na jméno a je nepřenosná. Počet zbývajících vstupů a platnost karty lze ověřit online nebo zjistit telefonicky na tel. č. 296 112 230. Počet zbývajících vstupů lze ověřit též na speciálním čtecím zařízení u Informačního centra u hlavního vchodu. Pravidla a doplňující informace o ročních vstupenkách Zoo Praha naleznete zde

** Ode dne dosažení uvedeného věku / do dne předcházejícího dni dosažení uvedeného věku. Děti do 15 let do zoo nemohou bez doprovodu dospělé osoby.

*** Pro přiznání slevy je nutné předložení platného průkazu – u studentů platný studijní průkaz, index, ISIC, žákovská knížka, studentský průkaz na dopravu apod., u důchodců do 70 let potvrzení o statusu důchodce, u seniorů od 70 let doklad s datem narození.

**** Doprovod dospělých s průkazkou ZTP/P má vstup volný. Dospělý doprovod dětí s průkazkou ZTP nebo ZTP/P má vstup volný.

***** Jednoho psa vždy musí doprovázet jedna dospělá osoba. Pamatujte, že pes musí být na vodítku a musí mít platný očkovací průkaz, který předložíte při koupi vstupenky pro psa. Nelze s ním vstupovat do pavilonů, vnitřních prostor restaurací ani do dětského areálu či do prostoru statku v Dětské zoo. Více informací o návštěvě zoo se psem naleznete zde.

 

Parkovné


Návštěvníci Zoo Praha mají možnost parkovat od 25. 3. do 31. 10. 2023 o víkendech a státních svátcích i na záchytném parkovišti Blanka-Troja v ulici Povltavská, po dobu letních prázdnin pak denně. Více o parkovištích se dozvíte zde.

KategorieJednorázové parkovnéRoční parkovné

Parkoviště u zoo – osobní vozy
Držitelé průkazek ZTP a ZTP/P mají parkování bez poplatku.

300 Kč/den

1 800 Kč
12x parkování/rok – 1x denně, pouze při současné koupi roční vstupenky do zoo

Parkoviště u zoo – autobusy 400 Kč/den

Záchytné parkoviště Blanka-Troja 100 Kč/den**

*Spojení s zoologickou zahradou pomocí linkového autobusu č. 234.

Důležité informace a slevy*

  • Děti do 15 let mají na Den dětí 1. června, v první školní den 1. září a 24. prosince vstup za 1 Kč. Pokud byste chtěli na Štědrý den donést zvířatům nějaké jedlé dárky, uvítáme čerstvé ovoce a zeleninu (zejména jablka a mrkev), suché pečivo (neslané) a piškoty.
  • Jednorázová denní vstupenka umožňuje pouze jeden průchod turnikety. Po opuštění areálu pozbývá vstupenka platnosti.
  • Organizovaným skupinám jsou poskytovány slevy ze základního jednorázového vstupného v následující výši: sleva 10 % skupinám v počtu 10 až 99 osob, sleva 15 % pro 100 až 199 osob a 20 % skupinám v počtu 200 a více osob. V případě školních výprav má pedagogický doprovod vstup volný (na 10 dětí maximálně 1 dospělý, pro děti předškolního věku na 5 dětí maximálně 1 dospělý).
  • Držitelé karty Lítačka mají slevu ve výši 5 % z ceny denní vstupenky pro dospělé, děti, studenty či důchodce po předložení dokladu o aktuálním dobití karty.
  • Držitelé Prague Card a Prague Visitor Pass mohou uplatnit své karty na Informačním centru u hlavního vchodu.
  • Držitelé Průkazu válečného veterána mají slevu ve výši 10 % z ceny denní vstupenky pro dospělé + doprovod, nebo z ceny denní rodinné vstupenky.
  • Slevu ve výši 20 % z ceny denní vstupenky pro dospělé a děti můžete uplatnit po předložení jízdenky VLAK+ Zoo Praha v aplikaci, vystavené do stanice Praha hl. n., Praha-Holešovice, Praha-Libeň nebo Praha-Masarykovo nádraží.
    Pro aktivaci jízdenky pro cestu zpět z Prahy musí být návštěva Zoo Praha potvrzena načtením příslušného QR kódu v aplikaci Můj vlak. Kódy jsou dostupné u všech pokladen Zoo Praha. V době načítání QR kódu je nutné mít internetové připojení a zapnutá polohová data v mobilním telefonu.
  • S jízdenkou od Železniční společnosti Slovensko a společnosti Deutsche Bahn platí sleva ve výši 20 % z ceny denní vstupenky pro dospělé a děti, na základě předložení mezinárodních dokladů vystavených do stanice Praha hl. n., Praha-Holešovice, Praha-Libeň nebo Praha-Masarykovo nádraží.

* Uvedené slevy je možné uplatnit pouze na vstupenky zakoupené na pokladně Zoo Praha. 

Mohlo by vás zajímat

Kudy do zoo

Mapa zoo

Novinky u zvířat

Jak zoo pomoci?

Přihlášení k newsletteru