Školy a děti

Školy a děti

Zoo Praha nabízí zajímavé vyžití na celý den pro děti všech věkových kategorií. Maminky těch nejmenších naleznou v zoo přebalovací pulty i mikrovlnné trouby k ohřevu dětské stravy, větší děti ocení dobrodružná hřiště, Geostezku Stopy v čase s paleontologickým nalezištěm nebo celou řadu hřišť. Nabídku doplňuje sedačková lanovka do horní části zoo. Oblíbeným cílem všech je Dětská zoo, kde je hlazení zvířat povoleno! Samozřejmostí je pestrá nabídka školám nebo komentovaná setkání plná informací.


Učíme se o zvířatech

V souvislosti s epidemií covidu-19 v České republice a přetrvávající distanční výukou ve školách jsme se rozhodli zpřístupnit některé vzdělávací materiály z oblasti zoologie a přírodních věd tak, abychom usnadnili práci nejen pedagogům, ale také rodičům, a samotným žákům nabídli alternativu k běžnému učivu.

V průběhu jednodenních kurzů mají mladí přírodovědci možnost dozvědět se mnoho zajímavostí o zvířatech, nahlédnout do zákulisí zoo nebo si zasoutěžit.

V průběhu pětidenních letních táborů prožijí děti neopakovatelné zážitky v areálu Zoo Praha a odnesou si mnoho poznatků nejen o zvířatech, ale i o fungování nebo historii naší zoologické zahrady.

Zookroužky zaujmou všechny malé přírodovědce se zájmem o život nejen ve výbězích zoo, nýbrž také ve volné přírodě.

Soutěž ve sběru starých mobilů je určena pro jakékoliv dětské soutěžní kolektivy, které mohou získat nejen hodnotné ceny, ale také dobrý pocit z toho, že pomohly k ochraně goril ve střední Africe.