Návrat divokých koní

Návrat divokých koní

Pražská zoo sehrává dlouhodobě klíčovou roli v záchraně ohrožených koní Převalského ve volné přírodě. V posledních letech však své úsilí ještě znásobila, když jako jediná zoo světa uskutečnila ve spolupráci s Armádou ČR již šest transportů posledních divokých koní do mongolských stepí. Počet koní Převalského přepravených Zoo Praha a Armádou ČR do oblastí jejich historického výskytu na západě Mongolska se dosud zvýšil na úctyhodných dvacet sedm.

Počasí v Mongolsku zatím pracím naštěstí přeje, je dosud teplo a výplach vrtu tak nemrzne. Foto: Zoo Praha

Návrat koní Převalského do volné přírody, který Zoo Praha organizuje již šestým rokem, zdaleka nekončí vypuštěním koní z transportních beden.

Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Napínavý průběh transportu koní Převalského, malebná krajina mongolských stepí nebo noblesní křivky armádního letounu CASA. Odkryjte zákulisí letošního zdvojeného Návratu divokých koní prostřednictvím objektivu fotografa...
Pomáhejte s námi

Podpořit návrat koní Převalského do jejich pradávné vlasti můžete i Vy, a to například návštěvou zoo (z každé návštěvy zoo putují dvě koruny na naše speciální sbírkové konto), nákupem vybraných suvenýrů v areálu zoo, převodem libovolné částky na sbírku Pomáháme jim přežít nebo zasláním dárcovské dms. Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, na projekt přispějete částkou 29, 59 nebo 89 Kč. Využít můžete také variantu trvalého příkazu (každý měsíc se vámi zvolená částka automaticky zašle na konto Zoo Praha), a to na všechny uvedené částky. Pro zrušení trvalého příkazu zašlete SMS ve tvaru STOP OHROZENEDRUHY na číslo 87 777.

 

Sbírkové konto Pomáháme jim přežít č. ú. 43 - 680 466 0247 / 0100
DMS OHROZENEDRUHY 30
DMS OHROZENEDRUHY 60
DMS OHROZENEDRUHY 90
Jednorázovou DMS v tomto tvaru zašlete na číslo 87 777
DMS TRV OHROZENEDRUHY 30
DMS TRV OHROZENEDRUHY 60
DMS TRV OHROZENEDRUHY 90
Travalou DMS v tomto tvaru zašlete na číslo 87 777

 

Podpořte in-situ projekty Zoo Praha nákupem v našem e-shopu!

 

 

Partneři projektu

Projekt "Návrat divokých koní 2016" podpořili:

 

  • Armáda ČR - 24. základna dopravního letectva - Praha Kbely
  • Dopravní podnik hlavního města Prahy
  • Heinz Sielmann Stiftung
  • Hustai National Park
  • ITG (International Takhi Group)
  • Magistrát hlavního města Prahy
  • Ministerstvo životního prostředí ČR
  • Ministry of Environment, Green Development and Tourism of Mongolia
  • SPA Gobi B
  • Zoo Leipzig

Přihlášení k newsletteruZakupte si některý z dárkových předmětů s logem Pomáháme jim přežít v e-shopu Zoo Praha. Část z výtěžku triček, hrnečků, knížek, cd či dvd je určen na ochranářské projekty.