Zvířecí osobnosti

Zvířecí osobnosti

Objevte příběhy, které se skrývají za jmény vybraných zvířecích osobností! Nejenže je každá z nich představitelem fascinujícího živočišného druhu, ale navíc jsou to jedinečné individuality s vlastním životním příběhem a povahou. Seznámit se s nimi stojí za to!

Lev indický patří k vzácnému poddruhu lva a dnes žije v přírodě na jediném místě na světě – ve státě Gudžarát na severozápadě Indie.

Chovný samec Malik se narodil 11. srpna 2013 v Tierparku Berlin a k nám přicestoval ze španělské Valencie v březnu roku 2022 s celou svojí rodinou.


Samec Jerry se narodil 9. června 2020 v bretaňském zooparku Bourbansais a v květnu roku 2022 k nám přišel ze Zoo Olomouc, kde žije i jeho bratr.

Připadají vám všichni tučňáci stejní? Ale kdeže! Stačí se zaměřit na tečky na bříšku: nenajdou se dva tučňáci, kteří by je měli rozložené stejně.


„Tertius je náš oblíbenec mezi varany,“ přiznává chovatel Vojtěch Víta, „Je to dáno zejména jeho klidnou povahou – je to takový obr, který rád lenoší.“

Díky svému původu je žirafí samice Anna velmi cenné zvíře pro další chov v rámci populace zařazené do Evropského chovného programu.


V jeho rodné francouzské zoo prý hrocha Tchéca chovatelé pojmenovali na počest českého státního svátku – narodil se totiž 28. října.

Geneticky velmi cenné mládě kriticky ohroženého druhu, navíc jediné, které se od roku 2013 podařilo odchovat v českých a slovenských zoo.


Pokud byste v Africe hledali zvířecí zosobnění hbitosti a zvědavosti, určitě byste vybrali surikatu, malou šelmu z čeledě promykovitých.

Samice Run Hou Tang reprezentuje jedinečné tvory, kteří se kvůli svému ochrannému pancíři stali nejpašovanějšími savci světa.


Do Česka dorazila v raném dětství jako budoucí filmová hvězda, a dokonce se dočkala výstavy vlastních obrazů. Umělkyně Shanti.

Lachtaní sameček je vnukem nezapomenutelného Gastona, který uhynul během povodní roku 2002 a stal se tak jejich symbolem.


Mnozí návštěvníci Ptačích mokřadů v dolní části Zoo Praha si před expozicí člunozobců nejsou zcela jistí, zda se nedívají na sochu.

Životní osudy nejstarší členky pražské gorilí skupiny jsou smutným dokladem ohrožení, kterým tito inteligentní primáti čelí.


Byl první svého druhu na našem území, přirovnávají ho k Picassovi a inspiroval vznik neobvyklých cukrovinek ve tvaru krychliček.