Akce v Zoo Praha

Akce v Zoo Praha
Od středy od pátku probíhají komentovaná setkání u našich letošních mláďat. Autor: Petr Hamerník, Zoo Praha

Během podzimních prázdnin čeká na všechny návštěvníky Zoo Praha bohatý program. Připravena jsou komentovaná sekání u našich mláďat, ukázky výcviku zvířat či zvířecí dílny. Všechny též zveme do Pavilonu šelem a plazů – dvě zářijová koťata kočky rybářské již jsou společně se svojí...

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Užijte si podzimní prázdniny v zoo! Od středy 26. 10. 2016 do soboty 29. 10 2016 na vás čeká zajímavý program plný setkání se zvířaty.

Většina z nás vnímá svět okolo sebe převážně pomocí zraku, obzvláště v prostředí zoo. Že lze zoo vnímat i bez přičinění zraku se vám pokusíme přiblížit tento víkend a navazující pondělí 22. - 24. října, v pražské zoo.

Tradiční a velmi oblíbené setkání chovatelů želv se uskuteční v sobotu 15. října 2016. Součástí akce jsou nejen odborné přednášky, ale také chovatelská poradna.

Jak na ptačí krmítko a jeho stavbu, čím krmit a nekrmit ptáky před zimou? Poradíme v Zoo Praha!

Kibo společně se sourozenci ve větvích stromu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V sobotu 1. října proběhly v Zoo Praha v rámci oslav Mezinárodního dne zvířat křtiny mláděte guerézy pláštíkové.  Mládě dostalo jméno Kibo a na Opičích ostrovech ho společně s dětmi v maskách pokřtila herečka Markéta Hrubešová.

Od 28. září 2016 si můžete v Galerii Gočár prohlédnou výstavu, připravenou k 85. výročí založení Zoo Praha. Fotografie a další dokumenty a předměty mapují dlouhou historii jedné z nejlépe hodnocených zoologických zahrad na světě od jejího založení po současnost.

U příležitosti oslav Mezinárodního dne zvířat pokřtí herečka Markéta Hrubešová letošní mládě guerézy pláštíkové.

Kmotrou malé Nyoty se stala také náměstkyně primátorky prof. Ing. Eva      Kislingerová, CSc. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

V Zoo Praha proběhly ve středu 28. září jubilejní oslavy k 85. výročí jejího otevření. Hlavním bodem programu byly křtiny mláděte žirafy a hrabáče. O hudební produkci se postarala skupina Sestry Havelkovy a formace Kašpárek v rohlíku, velkým lákadlem pro návštěvníky bylo také...

Jako předvoj Výroční slavnosti k 85. výročí otevření Zoo Praha jsme na pondělí 26. září připravili bohatý doprovodný program pro děti. Využijte proto zlevněného pondělního vstupného za 50 Kč pro děti, studenty a důchodce a užijte si den v pražské zoo.

eshop-trojskykonik

Poznejte zvířata pražské zoo prostřednictvím stovek nádherných fotografií a krátkých medailonků.

V prodeji v našem e-shopu.