Akce v Zoo Praha

Akce v Zoo Praha

Akce v Zoo Praha
Sameček Ajabu sledoval větší část oslavy svých prvních narozenin z bezpečí zad matky Shindy. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V Pavilonu goril pražské zoo dnes probíhala dvojitá oslava narozenin. Své první narozeniny oslavil sameček Ajabu a sedmé Kiburi. Popřát jim přišel herec Petr Nárožný.

Užovka podplamatá, foto: Petr Velenský, Zoo Praha

Zveme všechny zájemce na tématickou procházku po zoo. I když letošní velmi chladný konec dubna není pro aktivitu plazů ideální, rozhodně se dočkáme mnoha překvapení a dozvíme se řadu zajímavostí o hadech a dalších plazech žijících v areálu Zoo Praha. O užovkách podplamatých, které již opustily...

V Zoo Praha proběhlo tradiční setkání Strážců pralesa. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 17 školních kolektivů a celkově se vybralo 1175 přístrojů včetně desítky tabletů - nově do soutěže zařazených.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Sameček Ajabu, který se před rokem neočekávaně narodil rodičům Shindě a Richardovi, oslaví první narozeniny. V neděli 23. dubna mu přijde do Zoo Praha popřát herec Petr Nárožný.

Tradičně nadšení byli z pomlázek lemuři kata, měli je ještě vylepšené ovocnou pomazánkou.  Foto: Václav Šilha, Zoo Praha.

Mimořádná velikonoční komentovaná krmení probíhala v pražské zoo od soboty až do pondělí. Na pomlázkách a vajíčkách si postupně pochutnaly různé druhy zvířat. Vejce dostali například krkavci a nosálové bělohubí, pomlázky lemuři kata, sloni a gorily. Pro některé z nich byly velikonoční dobroty...

Obří kraslice měla u trojice medvědů veliký úspěch. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha.

Velikonoční nadílka u zvířat byla v pražské zoo zahájena už dnes. Jako první se radovala trojice ledních medvědů – Tom, Bora a Berta. Chovatelé jim připravili maketu obří kraslice – plastový sud vyzdobený kaší přilepenými kousky ovoce a zeleniny. Do výběhu jim také přidali krevety a malé čerstvé ryby.

Pokračování oscarového hitu přímo v Zoo Praha od 23. 4. do 27. 4. 2017 v 18.00 hod. ve Vzdělávacím centru.

Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Určitě se už těšíte na velikonoční pomlázku, ke které neodmyslitelně patří vajíčka. Ta byla již od pradávna pokládána za symbol úrodnosti, života a vzkříšení. Vejce také symbolizovalo životní sílu, návrat jara a díky skořápce i pocit bezpečí.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Během čtyř dnů volna o Velikonocích se určitě vypravte do Zoo Praha, kde si odpočinete, můžete obdivovat stovky zvířat a jejich mláďat, a navíc si užijete speciální velikonoční program.

Narozeninová jednička ze zeleniny Maxe potěšila, hned začal ochutnávat a čínské zelí házel radostí všude kolem sebe. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha.

Dnešní oslavu prvních narozenin si sameček slona indického Max v pražské zoo opravdu užil. Krátce po jedenácté hodině přivedli chovatelé všechny slonice a obě mláďata – Maxe i Rudiho - do výběhu v Údolí slonů, kde už přihlížel početný dav návštěvníků.

eshop-trojskykonik

Poznejte zvířata pražské zoo prostřednictvím stovek nádherných fotografií a krátkých medailonků.

V prodeji v našem e-shopu.