Akce v Zoo Praha

Akce v Zoo Praha

Akce v Zoo Praha
Zebra bezhřívá Klea a její syn Kevin. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Na sobotu 25. ledna chystáme oslavu Mezinárodního dne zeber. Pokud přijdete v zebřím oblečení či se zebří maskou a zapózujete pro společnou fotografii, získáte tematický dárek jako odměnu. Zároveň se můžete zapojit do celoroční soutěže o skvělé ceny. Po celý den vás čekají také komentovaná...

Z proutí můžete vyrobit spoustu předmětů, které udělají radost například ledním medvědům. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Přijďte nám pomoct vyrábět hračky a další zábavné předměty pro zvířata. Uděláte tím radost sobě i jim! Stačí si zvolit termín a přihlásit se mailem.

Tři králové v pražské zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Připojte se 6. ledna k putování Kašpara, Melichara a Baltazara po Zoo Praha! Pro děti mají připraveny i drobné dárky a při svém putování nevynechají ani tradiční zastavení u velbloudů.

Zebry bezhřívé v pražské zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Nenechte si ve čtvrtek 9. ledna 2020 ujít přednášku Mgr. Barbory Dobiášové zaměřenou na chov zeber v Zoo Praha, s akcentem na vzácné zebry bezhřívé. Začátek je v 17.00 ve Vzdělávacím centru Zoo Praha.

V uplynulém roce 2019 se Zoo Praha opět podařilo překonat rekord návštěvnosti: k 31. prosinci má na kontě přesně 1 456 526 návštěvníků. Rok 2019 byl ovšem úspěšný i v dalších ohledech. Jako každý rok jsme sestavili – nezbytně do značné míry subjektivní – přehled deseti nejdůležitějších událostí.

Na 1. ledna 2020 v 10.00 chystáme komentované krmení hrabáčů a odhalíme také recepturu speciální hrabáčí kaše. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Na Nový rok chystáme speciální komentovaná krmení a setkání. Odhalíte například recepturu hrabáčí kaše, zúčastníte se novoročních mrkvových hodů u velbloudů a chybět nebude ani soutěž pro malé návštěvníky.

Takhle se z vánočního stromku loni radoval sloní sameček Max. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Prodlužte si vánoční svátky návštěvou zoo! Ve dnech 28. až 30. prosince budeme zvířatům rozdávat jedlé dárky, které jste jim donesli na Štědrý den, a také nevyužité stromky od prodejců.

24. prosince se mohou návštěvníci Zoo Praha těšit například na vystoupení lachtanů zakončené speciální nadílkou. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Vánoční svátky v Zoo Praha i letos proběhnou ve znamení bohaté nadílky, a to nejen pro zvířata. 24. prosince čekají na návštěvníky komentovaná krmení a setkání, vystoupení lachtanů nebo zlaté prasátko, a mohou také přinést například jedlé dárky, které chovatelé v následujících dnech...

Slůňata Max (vlevo) a Rudi ve vnitřních prostorách Údolí slonů. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Zimní program Ohřejte se v zoo se v prosinci přesouvá do Údolí slonů. Každou sobotu tu bude otevřeno edukační a herní stanoviště s mnoha ukázkami a soutěžemi a vždy od 14.00 je v plánu setkání s chovatelem.

Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek prezentuje vizualizaci chystané expozice Arktida. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Hlavním tématem sobotní diskuse s obyvateli městské části Praha-Troja, kterou Zoo Praha pořádá již pravidelně, byly čtyři aktuálně chystané expoziční celky a také dopravní situace v okolí zoo.

Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní