Akce v Zoo Praha

Akce v Zoo Praha

Akce v Zoo Praha
Mládě želvy hvězdnaté, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Těšte se v neděli 9. 10. na tradiční cyklus přednášek, chovatelskou poradnu a mnohé další.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V letošním roce uběhne již deset let od příchodu Tamary a Janity, zakladatelek úspěšného chovu slonů v Zoo Praha. Připomeňme si v sobotu 8. října jejich cestu ze Srí Lanky do Prahy.

Foto: Archiv Zoo Praha

Oslavte s námi v sobotu 1. 10. Mezinárodní den zvířat a jejich chovatelů, kteří se o své svěřence celý rok starají. Čekat na Vás budou oblíbená krmení zvířat a bohatý doprovodný program.

Knihu pokřtila zpěvačka Lucie Bílá. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Nejnovější knihu sloupků ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka nazvanou Ryšavý knihovník pokřtila zpěvačka Lucie Bílá v rámci včerejšího slavnostního otevření Rezervace Dja.

Slavnostní přestřižení pásky před Rezervací Dja. Zprava: primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib, náměstkyně primátora Jana Plamínková, herecký pár Petr Štěpánek a Zlata Adamovská, zpěvačka Lucie Bílá, ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, fotbalista Karel Poborský, ministr zahraničí Jan Lipavský. Foto Khalil Baalbaki, Zoo Praha

Rezervace Dja v Zoo Praha dnes otevřela své brány veřejnosti. Návštěvníci se mohou vydat na cestu kamerunským pralesem, ve kterém potkají kočkodany, guerézy, kaloně a zejména gorily nížinné. Vůbec poprvé se v expozicích představil nový gorilí pár – samec Kisumu a samice Duni, dcera slavné Moji. Nový...

Foto: Khalil Baalbaki, Zoo Praha

Ve čtvrtek 29. září vás zveme na přednášku věnovanou ochranářským aktivitám v Kamerunu. Přednášejícími budou Manfred Epanda Aimé a Jocelyn Aubery Ewane.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Vážení přátelé, už tento týden otevře své brány veřejnosti Rezervace Dja – nový domov pražských goril a současně i pražský domov našich nových goril, samce Kisuma a samice Duni, dcery slavné Moji. A nejen jejich. V největším pavilonu v historii Zoo Praha našla domov celá řada dalších zvířat od...

Nuru a krmný enrichment, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Oslavte s námi Světový den goril!  Již za pár dní se pro návštěvníky otevře pavilon goril pojemenovaný Rezervace Dja. Tuto sobotu 24. září, můžete díky našemu programu zjistit, co vše za otevřením nového pavilonu stojí, které gorily přišly do Zoo Praha jako úplně první a jak se od té doby...

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Učitelé mateřských, základních a středních škol jsou v neděli 2. 10. srdečně zváni do Zoo Praha na speciální zážitkový den!

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Ve čtvrtek 27. října vás zveme na přednášku věnovanou obyvatelům Rezervace Dja. Přednášející bude kurátor chovu primátů Mgr. Jan Mengr.

Přihlášení k newsletteru