Navštivte naše celebrity

Ibis do zoo


Do 13. března se podařilo odchytit všech osmnáct ibisů skalních, kteří unikli v úterý 1. března z voliéry v pražské zoo, poškozené masivním přívalem mokrého sněhu. Průběžný odchyt ibisů byl spojen s velikým zájmem a solidaritou veřejnosti, takže se z nich staly doslova nové celebrity. Část navrácených ibisů mohou návštěvníci vidět již od soboty 5. března ve voliéře poblíž jižního vchodu do zoo.

Ibis skalní. Foto: Rostislav Stach, Zoo Praha Ibis skalní. Foto: Rostislav Stach, Zoo Praha

Ihned po úniku ptáků zahrada požádala o pomoc veřejnost a zveřejnila kontaktní telefonní číslo, kam lze aktuální informace o pozorování ibisů oznamovat. Okamžitě po zveřejnění této prosby prostřednictvím médií a sociálních sítí, se spustil příval telefonátů a solidarity. Hashtag #ibisdozoo se stal hitem a nadále pomáhá při lokalizování ptáků.

„Všem, kteří nám při hledání a odchytu ibisů pomohli a stále pomáhají, mnohokrát děkuji. Vaše pomoc je pro nás nepostradatelná a velice si jí ceníme. Zároveň jsem hrdý na to, s jakým nasazením - doslova ve dne i v noci - usilují o návrat ibisů pracovníci naší zoo,“ sdělil ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Kde v současnosti ibisy naleznete?

Většina z osmnácti odchycených ptáků se postupně navrací do náhradní voliéry naproti expozici tapírů čabrakových a poblíž jižního vchodu do zoo. Zbylí jsou v zázemí. Podívejte se na naši mapu, podle které zjistíte, kterou cestu zvolit.

Ibis skalní v našem Lexikonu zvířat.

Výzva


Od poloviny dubna se ibisové objeví také v Gočárových domech. Zde proběhne, jako poděkování všem, kdo se na návratu ibisů do zoo podíleli, výstava Ibis do zoo, mapující jejich dobrodružnou cestu. Pokud jste vyfotografovali či natočili některého z uprchlých ibisů, uvítáme, když nám své záběry zašlete na email ibis@zoopraha.cz.

Ibis do zoo


Přihlášení k newsletteru