Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa!

Ochrana goril v Africe

Zoo Praha  |  07. 02. 2022


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Těžba vzácných kovů, jako jsou niob a tantal, které se používají k výrobě mobilních telefonů, je z velké části příčinou odlesňování a degradace životního prostředí na řadě míst Afriky, mimo jiné i v oblastech výskytu goril nížinných. Již od roku 2010 se proto Zoo Praha podílí na projektu sběru a recyklace vysloužilých mobilních zařízení, čímž pomáhá snižovat potřebu jejich těžby ve střední Africe, domově goril a dalších vzácných druhů zvířat.

Za každý vybraný mobilní telefon či tablet získá Zoo Praha od společnosti Remobil, z.s., částku 10 Kč. Prostředky putují na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“. Z něho jsou pak financovány projekty ochrany goril přímo v místě jejich přirozeného výskytu.

Pomozte gorilám i vy! Přineste do zoo svůj starý mobilní telefon nebo tablet a vhoďte ho do sběrné nádoby umístěné u každého vchodu do zoo. Za odměnu získáte speciální samolepku „Pomáhám ohroženým gorilám“ a v případě, že donesete alespoň 10 vysloužilých zařízení, získáte od nás jako poděkování speciální button. O uvedené odměny se můžete přihlásit na Informačním centru u hlavního vchodu. 

Kromě toho pro školní a další dětské skupiny pravidelně vypisujeme soutěž ve sběru mobilních zařízení Staň se strážcem pralesa, v níž mohou vyhrát speciální zážitkové programy, komentované prohlídky s průvodcem či vstupenky do zoo za symbolickou 1 Kč. Do jarního kola soutěže se můžete hlásit od 1.9.2022 do 31. 5. 2023. Více informací naleznete ZDE.

Pokud si nejste jisti, zda dokážete sesbírat dostatek mobilních telefonů a tabletů k získání hlavních výher, nevadí. Zaregistrujte se do soutěže, objednejte si prohlídku a místo poplatku za služby průvodce doneste do zoo 40 mobilních zařízení – prohlídku pak budete mít zdarma! Úplná pravidla soutěže naleznete ZDE.