Rezervace Dja

Rezervace Dja

Doposud největší pavilon v historii Zoo Praha je domovem rodinné skupiny goril nížinných a dalších druhů střední Afriky, jako jsou guerézy, kočkodani, osináci, kaloni, talapoini, štětkouni či zlatohlávci.

Pavilon nese název Rezervace Dja podle konkrétní oblasti v Kamerunu, kde se Zoo Praha dlouhodobě podílí na ochraně přírody a realizuje svůj projekt Toulavý autobus.

2022 104 IS NPG Plan schema pavilonu Rezervace Dja 800x600mm nahled 

K novému pavilonu vede jednak lávka od západního okraje Údolí slonů a jednak cesta od Afrického domu, která nabízí nečekané pohledy na výběh žiraf. Navíc přímo před pavilonem vznikl další vchod do zoo se zastávkou autobusů MHD (linky 234, 235 a 236 do zastávky Zoo Praha – Sklenářka)

 

K atmosféře pralesa patří i padlé stromy. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V pražské Rezervaci Dja vlastními smysly zakusíte prostředí, které gorily obývají v Africe. Klíčovou úlohu při vytváření věrohodné atmosféry tropického deštného lesa sehrála živá zeleň. Užijte si procházku džunglí bující tisíci kusy rostlin v bezmála stovce druhů!


Suvenýry s logem Rezervace Dja pořídíte na e-shopu Zoo Praha.
Jejich nákupem také přispíváte na ochranu goril.Podrobnější informace o pavilonu naleznete v brožuře, kterou si můžete stáhnout ZDE.