Vyberte si z kolekce dárkových předmětů inspirovaných papoušky z Rákosova pavilonu

Rákosův pavilon

Helena Petáková  |  04. 11. 2019


Jedineční, vzácní a zajímavě zbarvení ptačí obyvatelé Rákosova pavilonu si přímo říkají o výtvarné zpracování. My jsme se jimi nechali inspirovat mimo jiné při výrobě dárkových předmětů a suvenýrů, kterými můžete udělat radost sobě nebo svým blízkým. Stačí si jen vybrat! 

Ucelenou řadu dárkových předmětů inspirovaných vzácnými papoušky a dalšími ojedinělými ptáky z nově otevřeného Rákosova pavilonu najdete nyní v e-shopu Zoo Praha i v prodejnách v areálu.

Kolekce dárkových předmětů s motivy papoušků z Rákosova pavilonu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Vánoční ozdoby

Máte rádi vánoční ozdoby poctivě vyfouknuté ze skla, pokud možno u nás v Čechách? My také. Proto jsme nechali vyrobit limitovanou edici šesti druhů pěkně ručně malovaných skleněných papoušků: amazoňana jamajského a rudoocasého, aru kobaltového neboli Learova, kognu jižního, papouška patagonského a trichu orlího.

Ručně malované vánoční ozdoby s motivem papoušků. Foto: Khalil Baalbaki 

Exkluzivní porcelánové hrnky

Jedni z nejvýraznějších papoušků Rákosova pavilonu, ara Learův a kakadu palmový, inspirovali hned několik dárkových předmětů. Jsou mezi nimi i exkluzivní porcelánové hrnky s matnou černou vnější glazurou a barevným vypískovaným motivem. Hrnek s arou má lesklou vnitřní glazuru a vnější motiv laděné do modré barvy, hrnek s kakaduem do červené.

Porcelánový hrnek s motivem kakadua palmového. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Originální látkové tašky

Motivy kakadua palmového a ary Learova mají na sobě i černé, stoprocentně bavlněné tašky s uchem přes rameno.

Látkovou tašku zdobí ara Learův. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Trička s potiskem

A do třetice najdete kakadua palmového a aru Learova na přední straně černého trička s krátkým rukávem. Trička jsou k dostání v několika pánských, dámských i dětských velikostech.

Dámské tričko s potiskem kakadua palmového. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Svačinový box s arou hyacintovým

Fotografie ary hyacintova, druhého ze vzácných arů, který obývá Rákosův pavilon, zdobí svačinový box. Krabička s praktickým uzávěrem je vyrobena ze zdravotně nezávadného materiálu (100% PP) určeného k přechovávání potravin.

Svačinový box s arou hyacintovým. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Pohlednice s arou hyacintovým

Stejnou fotografii největšího papouška světa, který mimochodem zvítězil v hlasování návštěvníků o nejkrásnějšího obyvatele Rákosova pavilonu, najdete i na pohlednici.

Skládanka Eternity

Výjimečná hra Eternity, která procvičí váš postřeh a kombinační schopnosti, je postavena na ilustracích papoušků z Rákosova pavilonu. Vaším úkolem je skládat kartičky do čtverce 3 x 3 tak, aby obrázky na každých dvou sousedících stranách vzájemně navazovaly. Hra je vhodná pro děti od 3 let i dospělé.

Skládanka Eternity. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Puzzle

Z 24 dílků puzzle si můžete vyskládat motivy papouška patagonského, kogny jižního, ary Learova či kakadua palmového.

Puzzle s motivem papouška patagonského. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha 

Pexeso 

Po vystřižení našeho pexesa získáte třicet dva párů obrázků exotických ptáků, včetně vzácných papoušků, z nově otevřeného Rákosova pavilonu.

Na pexesu se objevují i méně známí ptáci z Rákosova pavilonu, jako je například tinama tatupa nebo holub podkovní. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Omalovánky a pastelky

U příležitosti otevření Rákosova pavilonu vzácných papoušků jsme vydali také originální číselné omalovánky. Každý obrázek je rozdělen do několika políček označených číslem, které určuje barvu. Omalovánky mají 8 listů a jsou doplněny o zajímavé texty k jednotlivým expozicím pavilonu. Přímo k těmto omalovánkám byla vyrobena i souprava 12 dřevěných šestihranných pastelek. Omalovánky a pastelky si můžete zakoupit buď zvlášť, nebo v jednom balíčku.

Set omalovánek a pastelek s motivy Rákosova pavilonu. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Magnetky

Součástí ucelené řady suvenýrů, které jsme připravili k otevření Rákosova pavilonu, jsou i stylové magnetky s lesklým povrchem. Vaši lednici mohou ozdobit: ara Learův, kakadu palmový, papoušek patagonský, kogna jižní, amazoňan jamajský a korunáč šedomodrý.

 Suvenýry s motivy z Rákosova pavilonu se neomezují jen na vzácné papoušky. Svou magnetku má i jeden z největších holubů světa, korunáč šedomodrý. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Brazílii si spojujeme s amazonským deštným lesem. Prostředí na severovýchodě země je ovšem zcela odlišné. Krajině dominují svědecké hory a křižují ji hluboké rokle. Horké a suché podnebí svědčí kaktusům. To je caatinga.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Tropická Nová Guinea je druhým největším ostrovem světa – rozkládá se na území desetkrát větším, než je Česká republika. Jejím středem se táhnou velehory o výšce evropských Alp, porostlé z větší části...

Ara Learův. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Ara Learův je papoušek takřka nevyčíslitelné hodnoty; jednu dobu byl dokonce považován za vyhynulého. V přírodě žije výhradně v malé části brazilské caatingy – v suché krajině porostlé trnitým bušem a kaktusy a křižované roklemi. Právě v jejich stěnách si arové hloubí hnízdní nory.

Kakadu palmový. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Kakadua palmového si s jiným druhem papouška takřka nelze splést. K jeho typickým znakům patří černé peří, tmavý zobák, červená lysina na tvářích (která v rozčilení rudne) a především dlouhá...

Ara hyacintový. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Největší papoušek světa bývá přezdíván „modrým králem zelené Brazílie“. Doma je v srdci Jižní Ameriky, včetně největšího mokřadu světa, Pantanalu. Odchyt pro trh s domácími mazlíčky jej ve 20. století přivedl téměř...


Nestor kea. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Hravý, zvídavý a inteligentní nestor kea je jediným skutečně vysokohorským papouškem světa. Obývá novozélandské Jižní Alpy a mnoho času tráví na zemi, kde i hnízdí. Na rozdíl od většiny jiných papoušků se neživí jen plody...

Tricha orlí. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Zvláštní papoušek, jehož červeným peřím se tradičně zdobí obyvatelé Nové Guineje, má na svém jídelníčku převážně ovoce. I proto je jeho hlava částečně lysá – díky tomu si tricha neumaže peří sladkými šťávami....


Amazoňan jamajský. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Pražský chov těchto vzácně chovaných papoušků patří k nejúspěšnějším na světě, proto pro amazoňany jamajské vedeme Evropskou plemennou knihu.

Mada modrotemenný. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Papoušek nezvyklého jména obývá deštné lesy i plantáže více než čtyřicítky ostrovů tropických Filipín. V zoologických zahradách i soukromých chovech je skutečnou raritou. V Česku odchovala první mláďata v roce...


Papoušek patagonský. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Tento otužilý Jihoameričan z chladných oblastí Patagonie a podhůří Jižních And hnízdí na papoušky poměrně nezvykle: v norách ve strmých svazích. Zoo Praha papoušky patagonské množila již v 50. letech 20. století, jako jedna z...

Kystráček indonéský. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Někdy se uvádí také pod jménem zoborožík přílbový. Zoo Praha tento druh chová jako jediná zoologická zahrada v Evropě a jedna z mála na světě. Téměř na dosah se těmto temperamentním ptákům přiblížíte v...


Oslavte s námi otevření Rákosova pavilonu vzácných papoušků s některými z našich krásných a originálních suvenýrů, které jsme pro vás v Zoo Praha připravili.