Seznam zvířat

Seznam zvířat

Kůň Převalského byl po dlouhou dobu erbovním zvířetem naší zoo. Však se také Zoo Praha o záchranu tohoto posledního divokého koně nemalou měrou zasloužila.

Naši skupinku lachtanů tvoří samec Meloun, jeho maminka Julinka a samičky Bára, Wendy a Abeba se svým mládětem. Lachtani jsou neobyčejně inteligentní a hravá zvířata, pro které by snad největším nebezpečím byla nuda.

Medvědy lední chováme ve dvou prostorných výbězích v horní části zoo. Pravidelné ukázky pro veřejnost s nimi sice neděláme, ale to neznamená, že se medvědi nemusí nic učit.

Nosál je hravá a inteligentní šelma z Jižní Ameriky. Právě díky jeho hravosti a inteligenci chovají často domorodé děti nosály jako domácí mazlíčky.

Sloni patří k výjimečně inteligentním zvířatům, díky čemuž se s nimi může kvalitně a rozmanitě pracovat. Zároveň ale bohužel patří k velmi nebezpečným chovancům, kteří způsobují velmi často svým chovatelům vážná zranění, mnohdy i smrtelná.

Štětkouni Mickey a Morris k nám přišli z Anglického Colchestru v roce 2009. Štětkouni patří mezi africká prasata a stejně jako všichni zástupci této čeledi jsou poměrně inteligentní a velmi učenliví.

Kromě zvířat v expozicích chová pražská zoo i několik zvířat, která ukazují své dovednosti v Amfiteátru Rezervace Bororo. Dětem i dospělým tak zprostředkovávají setkání s živým tvorem z mnohem větší blízkosti a bez bariér.

ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní