Dny zvířat v Zoo Praha 2020

Dny zvířat v Zoo Praha 2020

Vážení účastníci soutěže Dny zvířat v Zoo Praha,

s politováním Vám oznamujeme, že v souladu se zněním bodu 20. Úplných pravidel soutěže Dny zvířat v Zoo Praha, zveřejněných na našich webových stránkách dne 01. 01. 2019, soutěž Dny zvířat v Zoo Praha rušíme. K tomuto pro Vás i pro nás velice neradostnému kroku jsme nakonec byli nuceni přistoupit z důvodu uzavření Zoo Praha pro veřejnost na základě usnesení vlády ČR z 12. 10. 2020 č. 1021, podle něhož je Zoo Praha prozatím uzavřena do 3. listopadu 2020, přičemž vzhledem k současné epidemiologické situaci není jisté, kdy skutečně dojde k jejímu otevření.

Jsme Vám velice vděčni za Vaši účast v této soutěži a oceňujeme Váš zájem o Zoo Praha. Proto bychom Vám rádi i přes velice nepříznivou finanční situaci, do níž se Zoo Praha i v důsledku jejího opětovného uzavření dostala, rádi nabídli kompenzaci odměny za Vaši účast v soutěži, a to následujícím způsobem:

Za 9 získaných samolepek obdržíte podepsanou knihu ředitele Zoo Praha Supi v hotelu Continental, Lexikon zvířat od A do Z, stolní kalendář Zoo Praha na rok 2021, poslední dvě čísla časopisu Trojský koník a upomínkové předměty s ilustracemi ještěrky zelené, orangutana a geparda z neuskutečněných Dnů zvířat.

Za 8 získaných samolepek obdržíte Lexikon zvířat od A do Z, velký nástěnný kalendář „Mláďata v Zoo Praha“ na rok 2021, stolní kalendář Zoo Praha na rok 2021, poslední dvě čísla časopisu Trojský koník a upomínkové předměty s ilustracemi ještěrky zelené, orangutana a geparda z neuskutečněných Dnů zvířat.

za 6 získaných samolepek obdržíte Lexikon zvířat od A do Z, stolní kalendář Zoo Praha na rok 2021, poslední dvě čísla časopisu Trojský koník a upomínkové předměty s ilustracemi ještěrky zelené, orangutana a geparda z neuskutečněných Dnů zvířat.

za 4 získané samolepky obdržíte poslední dvě čísla časopisu Trojský koník a upomínkové předměty s ilustracemi ještěrky zelené, orangutana a geparda z neuskutečněných Dnů zvířat.

O výše uvedenou kompenzaci odměny můžete požádat způsobem stanoveným v Úplných pravidlech soutěže Dny zvířat v Zoo Praha, a to v termínu od 1. 1. 2021 do 31. 1. 2021. Pokud v tomto termínu nebo v jeho části bude Zoo Praha uzavřena pro veřejnost, pak můžete o kompenzaci odměny požádat v době 30 dnů ode dne opětovného otevření Zoo Praha v roce 2021.

Věříme, že chápete důvody, které nás ke zrušení soutěže vedly a že nadále zůstanete příznivci Zoo Praha.

S poděkováním a pozdravem,

Mgr. Miroslav Bobek, ředitel

Slavte s námi Dny zvířat! Každý měsíc v roce 2020 vám přiblížíme jeden živočišný druh, který slaví svůj mezinárodní či světový den. V areálu zoo i mimo něj budete moci obdivovat originální ilustrace 12 vybraných zvířat, vždy jednu sobotu v měsíci proběhne oslava příslušného svátku a připravena je i soutěž o hodnotné ceny v podobě volných vstupenek a speciálních zážitků!

Na sklonku roku 2018 obdržel ředitel Zoo Praha jako dárek kalendář s krásnými ilustracemi zvířat, ztvárněných mladými výtvarnicemi Marií a Lenou ze studia Fox & Owl. Kalendář nesl zajímavý záměr: každý měsíc byl zastoupen tím druhem zvířete, které v jeho průběhu oslaví svátek. A tak se zrodil projekt Dnů zvířat, které se staly jedním z ústředních témat Zoo Praha v letošním roce.

Základem projektu byl seznam zvířat chovaných v pražské zoo s ohledem na jejich mezinárodní dny. Výběr druhů se odvíjel jak od toho, že jsou pro zoo chovatelsky či návštěvnicky významná, tak od míry jejich ohrožení a našich ex a in-situ aktivit.

Ve spolupráci s Fox & Owl pak vznikl nástěnný kalendář Dny zvířat 2020 s ilustracemi 12 vybraných druhů, jež v Zoo Praha chováme. Předlohou pro výtvarnice byly fotografie konkrétních jedinců, proto jsou v kalendáři vedle druhových názvů většinou uvedena i vlastní jména zvířat. Ilustrace můžete nyní obdivovat v areálu zoo i mimo něj.

PF 2020 s podpisem ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka. Ilustrace: Fox & OwlPF 2020 s podpisem ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka. Ilustrace: Fox & Owl

Po celý rok 2020 se bude téma zvířecích dní objevovat jak v outdooru, tak zejména v areálu zoo, protože se organicky propojí i s programovou nabídkou pro návštěvníky. Čekají na vás tematické hry, speciální vystoupení, komentovaná krmení příslušných druhů zvířat či setkání s jejich chovateli nebo workshopy s autorkami ilustrací, při nichž se můžete naučit, jak daná zvířata nakreslit. A vždy jednu sobotu v měsíci se budou konat oslavy Dnů zvířat, v rámci kterých se můžete těšit na bohatý program plný zábavy i poučení. 

Navíc jsme pro vás připravili soutěž o hodnotné ceny v podobě volných vstupenek a speciálních zážitků! Pravidla soutěže naleznete zde


 

Na 20. března připadá Světový den žab, a proto jsme celý měsíc v Zoo Praha v rámci celoroční kampaně Dny zvířat zaměřili právě na obojživelníky, a to nejen na ty, které v zoo chováme, ale i na ty, kteří v areálu žijí volně.

Chovatel Jiří Eliáš šplhá k hnízdům zejozobů asi do výšky pěti metrů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Balancují vysoko ve větvích, za každého počasí, občas s kbelíkem v ruce. Díky obětavosti chovatelů a jejich pravidelným výškovým kontrolám hnízd vyrostlo v Zoo Praha už více než 40 mláďat zejozoba afrického přímo pod rodiči. Tolika přirozenými odchovy se nemůže pochlubit žádná jiná zoo světa.

Pomáháme jim přežít

Zoo Praha se intenzivně věnuje ochraně druhů v lidské péči i v místech jejich přirozeného výskytu.

 

Nenechte si ujít!

mravenecnici 300x169
Objevte příběhy, které se skrývají za jmény vybraných zvířecích osobností!

Expozice, pavilony a stavbyZoo nabízí 12 mimořádných pavilonů, desítky expozic i množství dalších zajímavých staveb.

 

 

 

Vše o zvířatech

Zvířata se učí
Proč se mají zvířata v zoo něco učit? Právě proto, aby mohla zůstat volná, přirozená a přitom našla s chovatelem společnou řeč.

ZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní