Dny zvířat v Zoo Praha 2020

Dny zvířat v Zoo Praha 2020

Slavte s námi Dny zvířat! Každý měsíc v roce 2020 vám přiblížíme jeden živočišný druh, který slaví svůj mezinárodní či světový den. V areálu zoo i mimo něj budete moci obdivovat originální ilustrace 12 vybraných zvířat, vždy jednu sobotu v měsíci proběhne oslava příslušného svátku a připravena je i soutěž o hodnotné ceny v podobě volných vstupenek a speciálních zážitků!

Na sklonku roku 2018 obdržel ředitel Zoo Praha jako dárek kalendář s krásnými ilustracemi zvířat, ztvárněných mladými výtvarnicemi Marií a Lenou ze studia Fox & Owl. Kalendář nesl zajímavý záměr: každý měsíc byl zastoupen tím druhem zvířete, které v jeho průběhu oslaví svátek. A tak se zrodil projekt Dnů zvířat, které se staly jedním z ústředních témat Zoo Praha v letošním roce.

Základem projektu byl seznam zvířat chovaných v pražské zoo s ohledem na jejich mezinárodní dny. Výběr druhů se odvíjel jak od toho, že jsou pro zoo chovatelsky či návštěvnicky významná, tak od míry jejich ohrožení a našich ex a in-situ aktivit.

Ve spolupráci s Fox & Owl pak vznikl nástěnný kalendář Dny zvířat 2020 s ilustracemi 12 vybraných druhů, jež v Zoo Praha chováme. Předlohou pro výtvarnice byly fotografie konkrétních jedinců, proto jsou v kalendáři vedle druhových názvů většinou uvedena i vlastní jména zvířat. Ilustrace můžete nyní obdivovat v areálu zoo i mimo něj.

PF 2020 s podpisem ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka. Ilustrace: Fox & OwlPF 2020 s podpisem ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka. Ilustrace: Fox & Owl

Po celý rok 2020 se bude téma zvířecích dní objevovat jak v outdooru, tak zejména v areálu zoo, protože se organicky propojí i s programovou nabídkou pro návštěvníky. Čekají na vás tematické hry, speciální vystoupení, komentovaná krmení příslušných druhů zvířat či setkání s jejich chovateli nebo workshopy s autorkami ilustrací, při nichž se můžete naučit, jak daná zvířata nakreslit. A vždy jednu sobotu v měsíci se budou konat oslavy Dnů zvířat, v rámci kterých se můžete těšit na bohatý program plný zábavy i poučení. 

Navíc jsme pro vás připravili soutěž o hodnotné ceny v podobě volných vstupenek a speciálních zážitků! Pravidla soutěže naleznete zde


 

Na 20. března připadá Světový den žab, a proto jsme celý měsíc v Zoo Praha v rámci celoroční kampaně Dny zvířat zaměřili právě na obojživelníky, a to nejen na ty, které v zoo chováme, ale i na ty, kteří v areálu žijí volně.

Již třetí generaci jediného jedovatého hada žijícího na našem území – zmije obecné – odchovává v těchto dnech Zoo Praha. Její chovatelé se v zázemí starají o dvoutýdenní, zhruba dvaceticentimetrová mláďata, která se narodila ve venkovní expozici na Zakázance.

Pomáháme jim přežít

Zoo Praha se intenzivně věnuje ochraně druhů v lidské péči i v místech jejich přirozeného výskytu.

 

Nenechte si ujít!

mravenecnici 300x169
Objevte příběhy, které se skrývají za jmény vybraných zvířecích osobností!

Expozice, pavilony a stavbyZoo nabízí 12 mimořádných pavilonů, desítky expozic i množství dalších zajímavých staveb.

 

 

 

Vše o zvířatech

Zvířata se učí
Proč se mají zvířata v zoo něco učit? Právě proto, aby mohla zůstat volná, přirozená a přitom našla s chovatelem společnou řeč.

ZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní