Oslavy Dnů zvířat v Zoo Praha

Dny zvířat v Zoo Praha 2020

Zoo Praha  |  01. 01. 2020


Program v areálu Zoo Praha se v roce 2020 nese v duchu Dnů zvířat. Každý měsíc si připomeneme jeden živočišný druh, který má v jeho průběhu svůj mezinárodní či světový den. A vždy jednu sobotu v měsíci věnujeme velké oslavě spojené navíc se soutěží!

Každý měsíc se vždy v sobotu budou konat oslavy Dnů zvířat, v rámci kterých se můžete těšit na bohatý program plný zábavy i poučení. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Každý měsíc se vždy v sobotu budou konat oslavy Dnů zvířat, v rámci kterých se můžete těšit na bohatý program plný zábavy i poučení. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Program v areálu Zoo Praha se v roce 2020 nese v duchu Dnů zvířat. Každý měsíc si připomeneme jeden živočišný druh, který má v jeho průběhu svůj mezinárodní či světový den. A vždy jednu sobotu v měsíci věnujeme velké oslavě spojené navíc se soutěží!

Na každé ze sobotních oslav vás čekají tematické hry, speciální vystoupení, komentovaná krmení příslušných druhů zvířat či setkání s jejich chovateli nebo workshopy s autorkami ilustrací, při nichž se můžete naučit, jak daná zvířata nakreslit. 

Pokud si během oslav vyzvednete soutěžní pas, získáte odměny s tematikou daného zvířete a za každou účast na oslavách Dnů zvířat navíc dostanete soutěžní samolepku, která vás přiblíží ke skvělým cenám!

Oslavy Dnů zvířat v Zoo Praha v roce 2020*

25. 1. Oslava Mezinárodního dne zeber
Pokud přijdete v zebřím oblečení a zapózujete pro společnou fotografii, získáte tematický dárek jako odměnu. Zároveň se můžete zapojit do celoroční soutěže o skvělé ceny. Během dne vás čekají také komentovaná setkání u zeber, procházka kvízovou stezkou, zebří facepainting či výtvarná dílna s výrobou zebřích masek. Celý program najdete zde.

29. 2. Oslava Mezinárodního dne ledních medvědů
Přijďte se podívat, jak si oslavenci užijí dárek! Těšit se můžete také na komentované setkání u ledních medvědů doplněné soutěžní otázkou o drobnou odměnu a na náměstíčku před Vzdělávacím centrem budeme vyrábět ledovou sochu! Čeká vás i kvízová stezka po stopách medvědů a zároveň se můžete zapojit do celoroční soutěže o skvělé ceny. Celý program najdete zde.

21. 3. Oslava Světového dne žab
Plánovaná oslava musela být v souvislosti s epidemií Covid 19 odložena, náhradní termín se uskuteční v sobotu 18. 7. 2020, kdy si budete moci vyzvednou soutěžní samolepku s vodnicí posvátnou.

25. 4. Oslava Světového dne tučňáků
Plánovaná oslava musela být v souvislosti s epidemií Covid 19 odložena, náhradní termín se uskuteční v sobotu 19. 9. 2020, kdy si budete moci vyzvednou soutěžní samolepku s tučňákem Humboldtovým.

23. 5. Oslava Světového dne želv
Plánovaná oslava musela být v souvislosti s epidemií Covid 19 odložena, náhradní termín se uskuteční v sobotu 22. 8. 2020, kdy si budete moci vyzvednou soutěžní samolepku s batagurem.

20. 6. Oslava Světového dne žiraf
Oslavte s námi Světový den žiraf v rámci roční kampaně Dny zvířat v Zoo Praha a přijďte si zasoutěžit. V každou celou hodinu jsme si pro vás připravili komentovaná setkání na vyhlídce u žiraf. Čeká na vás také speciální soutěž o „žirafí rodinu“. Nejvyšší rodina bude odměněna :-)

25. 7. Oslava Mezinárodního dne tygrů
Oslavte s námi Mezinárodní den tygrů, pořádaný v rámci roční kampaně Dny zvířat v Zoo Praha.
V 10.30 můžete pozorovat předání enrichmentových dárků tygrům ussurijským, v 14.30 pak dostanou své dárky tygři malajští a sumaterští. Připraveny budou aktivity na soutěžních stanovištích, na nichž se dozvíte např. jak rozpoznat jednotlivé poddruhy tygrů, jaké jsou tygří lovecké strategie, seznámíte se chováním tygrů a jejich komunikací a zjistíte, co ohrožuje tyto největší kočkovité šelmy. Zapojit se můžete také do návštěvnického hlasování o nejoblíbenějšího pohádkového či filmového tygra.

8. 8. Oslava Světového dne slonů

5. 9. Oslava Mezinárodního dne supů a kondorů

24. 10. Oslava Dne povědomí o plazech

21. 11. Oslava Světového týdne péče o orangutany

12. 12. Oslava Mezinárodního dne gepardů


*Zoo Praha si vyhrazuje právo na změnu programu.

Související

Projekt Dny zvířat v Zoo Praha 2020

Soutěž Dny zvířat v Zoo Praha

Program v areálu zoo


ZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní