Program akcí v Zoo Praha

Program akcí
-
7. 1. Pondělí
Celý denHappy Mondays

Každé pondělí mají všechny děti od 3 do 15 let, důchodci a studenti vstup za 50 Kč. Držitelé průkazek ZTP, ZTP/P mají vstup za 1 Kč. Více se dozvíte ZDE.

11. 1. Pátek
17:00 - 18:30Večerní prohlídky s průvodcem

Zveme Vás na procházku po zoo po zavírací hodině každý pátek a sobotu od 17:00. Na prohlídku je nutné se předem objednat ZDE.

12. 1. Sobota
Celý denKomentovaná krmení a setkání

Probíhají o víkendech a státních svátcích. Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den – stačí si jen vybrat! Venkovní program probíhá jen za hezkého počasí. Více informací ZDE.

17:00 - 18:30Večerní prohlídky s průvodcem

Zveme Vás na procházku po zoo po zavírací hodině každý pátek a sobotu od 17:00. Na prohlídku je nutné se předem objednat ZDE.

13. 1. Neděle
Celý denKomentovaná krmení a setkání

Probíhají o víkendech a státních svátcích. Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den – stačí si jen vybrat! Venkovní program probíhá jen za hezkého počasí. Více informací ZDE.Program

Červen

Komentovaná krmení a setkání – probíhají denně. Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den – stačí si jen vybrat! Venkovní program probíhá jen za hezkého počasí.

Happy Mondays – každé pondělí mají všechny děti od 3 do 15 let, důchodci a studenti vstup za 50 Kč. Držitelé průkazek ZTP, ZTP/P mají vstup za 1 Kč.

Večerní prohlídky s průvodcem
Zveme Vás na procházku po zoo po zavírací hodině každý pátek a sobotu od 21:00. Na prohlídku je nutné se předem objednat ZDE.

Krmení velbloudů
Každý den se můžete setkat s velbloudy a nakrmit je. Vždy od 13.30 hod. Na prohlídku je nutné se předem objednat ZDE.

Hudební vycházky
Každou neděli od 13.00 hod. vás zveme do galerie Gočárovy domy na cyklus nedělních hodinových koncertů pod širým nebem.

 • 2. 6. - Musica per tre (E. Schulhof, J. Ibert)   
 • 9. 6. - Antonín Rejcha kvintet (W. A. Mozart, J. Haydn)
 • 16. 6. - Hudba Kalich (J. Brahms, R. Strauss)
 • 23. 6. - Musica spirituale (J. Družecký, W. A. Mozart)
 • 30. 6. - Trio Iuventa (W. A. Mozart, D. Milhaud)

 

Výstavy:
• Galerie Gočárovy domy: Štíři v Zoo Praha (do 9. 6.) / Sklípkani v Zoo Praha (od 16. 6.)  
• Jurta: Orlí lovci / Kůň Převalského: Tři výročí (od 29. 6.)
• Terasa před vzdělávacím centrem: Motýli ze Sklenářky (od 2. 6.)  

 

1. 6. Den dětí s Městskou policií
Nenechte si ujít bohatý program připravený tradičně ve spolupráci s Městkou policií hl. m. Prahy. Vystoupí i hudební skupina Bohemian swing band. Děti do 15 let mají vstup za 1,- Kč.

2. 6. Vernisáž výstavy Motýli ze Sklenářky
Slavnostní otevření výstavy Motýli ze Sklenářky za přítomnosti autorů výstavy a hostů. Čeká vás výtvarná dílna zaměřená na výrobu motýlů z různých materiálů, motýlí facepainting a další. 

2. 6. Seznámení se štíry
Doprovodný program k výstavě Štíři na Gočárových domech. Seznamte se blíže se štíry a jejich životním cyklem mezi 10.00 a 16.00 hodinou.

6. 6. Přednáška na téma Chovatelem slonů
Přednáška s názvem Chovatelem slonů proběhne v zasedací místnosti hlavní budovy Zoo Praha od 17.00.

8. 6. Gulab slaví 60. narozeniny
Oslavte s námi kulaté narozeniny slonice Gulab. Chybět nebudou rozhovory s hosty, hudební a taneční vystoupení, nebo speciální komentované procházky Údolím slonů. Připravili jsem si pro vás také Program na Papírně. Budeme pitvat sloní trus, doprovázený odborným výkladem. Začínáme každou celou hodinu od 10.00 do17.00. Můžete se objednat na mester@zoopraha.cz.

9. 6. Rozloučení se štíry
Doprovodný program k výstavě Štíři na Gočárových domech. Seznamte se blíže se štíry a jejich životním cyklem mezi 10.00 a 16.00 hodinou.

15. 6. Den otců
Tatínkové, přijďte si pohrát do zoo se svými dětmi! Čekají na vás nejrůznější hry a úkoly.  

15. 6. Zooškola pro dospělé na téma Jak se dělá zoo

16. 6. Vernisáž výstavy Sklípkani v Zoo Praha
Ve 13.00 hodin slavnostně otevřeme výstavu v Galerii Gočárovy domy. Připraveny pro vás máme komentované prohlídky, kvíz na téma sklípkani nebo výtvarnou dílnu.  

22. 6. S hlavou v oblacích
K Mezinárodnímu dni žiraf jsme si pro vás připravili informační stánek s žirafí tématikou a speciální komentovaná krmení. Popřejeme také žirafě Noře k jejím 20. narozeninám.

23. 6. Seznámení se sklípkany
Workshop od 14.00 kde vás blíže seznámíme se sklípkany pomocí binokulárních lup. Speciální komentování zaměřené na životní cyklus a zajímavosti o sklípkanech.

23. 6. Zooškola pro dospělé na téma Pomáháme jim přežít 

28. 6. Za vysvědčení do zoo
Hurá, prázniny! Přijďte do zoo za 1,- Kč za jedničku z přírodovědy (děti do 15 let). Prověříme, co jste se ve škole naučili o zvířatech, zasoutěžíme ve sprintu nebo připravíme pro zvířata předměty na enrichment. Chybět nebude ani divadelní vystoupení v divadélku Archa.

30. 6. Seznámení se sklípkany
Workshop od 14.00 kde vás blíže seznámíme se sklípkany pomocí binokulárních lup. Speciální komentování zaměřené na životní cyklus a zajímavosti o sklípkanech.

 

ČERVENEC

SRPEN

ZÁŘÍ

Změny programu vyhrazeny

ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní