KVĚTEN 2019

Měsíční program

Zoo Praha  |  06. 03. 2019


Komentovaná krmení a setkání – probíhají o víkendech a státních svátcích. Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den – stačí si jen vybrat! Venkovní program probíhá jen za hezkého počasí.

Happy Mondays – každé pondělí (vyjma 22. 4.) mají všechny děti od 3 do 15 let, důchodci a studenti vstup za 50 Kč. Držitelé průkazek ZTP, ZTP/P mají vstup za 1 Kč.

Večerní prohlídky s průvodcem
Zveme Vás na procházku po zoo po zavírací hodině každý pátek a sobotu od 19:00. Na prohlídku je nutné se předem objednat ZDE.

Krmení velbloudů
Každý den se můžete setkat s velbloudy a nakrmit je. Vždy od 13.30 hod. Na prohlídku je nutné se předem objednat ZDE.

Hudební vycházky
Každou neděli od 13.00 hod. vás zveme do galerie Gočárovy domy na cyklus nedělních hodinových koncertů pod širým nebem.

 

Výstavy:
• Galerie Gočárovy domy: Štíři v Zoo Praha
• Jurta: Orlí lovci
• Terasa před vzdělávacím centrem: První jízda nového Toulavého autobusu

 

1. 5. První máj, lásky čas
Připravili jsme si pro vás speciální ranní prohlídku za zvířaty žijícími v páru. Prohlídka začíná před otevírací dobou zoologické zahrady, od 8 hodin. Na prohlídku je nutno se objednat předem na: kontakt@zoopraha.cz. Kapacita je omezena. Pro návštěvníky zoo s platnou vstupenkou je prohlídka zdarma (na tuto speciální ranní prohlídku se nevztahuje permanentka).

2. 5. Přednáška na téma Gaviál indický a velemlok čínský
Nenechte si od 17.00 hodin ve Vzdělávacím centru ujít velice zajímavou přednášku Petra Velenského, kurátora chovu plazů. Cena přednášky je 50 Kč/osoba (děti 0 – 3 roky zdarma.

5. 5. Seznámení se štíry
Doprovodný program k výstavě Štíři na Gočárových domech. Seznamte se blíže se štíry a jejich životním cyklem mezi 10.00 a 16.00 hodinou.

8. 5. May Day
Akce školních kolektivů na podporu kampaně „Pomáháme jim přežít“, při které třídy prodávají své výrobky a seznamují návštěvníky s ohroženými druhy zvířat. Výtěžek akce jde na konto „Pomáháme jim přežít.“

11. 5. Oslava 1. narozenin geparďat
Přijďte se ve 13.00 hodin podívat, jak si gepardi poradí s enrichmentem z hasičských hadic. Mezi 10.00 a 16.00 hod. se každou hodinu můžete těšit na komentované setkání se zaměřením na enrichment.

12. 5. Seznámení se štíry
Doprovodný program k výstavě Štíři na Gočárových domech. Seznamte se blíže se štíry a jejich životním cyklem mezi 10.00 a 16.00 hodinou.

12. 5. Zooškola pro dospělé
Téma: Jak se dělá zoo

18. 5. Tajemství stepí
Čeká na vás vycházka s průvodci na stepní lokality pod Sklenářkou, jejíž součástí budou ukázky a určování, pozorování syslů a jarní aspekt ve stepi. Pro návštěvníky zoo s platnou vstupenkou je prohlídka zdarma. Vycházíme od hlavního vchodu v 11.00 a 13.00. Prohlídka je cca 90 minut dlouhá.

19. 5. Seznámení se štíry
Doprovodný program k výstavě Štíři na Gočárových domech. Seznamte se blíže se štíry a jejich životním cyklem mezi 10.00 a 16.00 hodinou.

20. 5. Přednáška na téma Ochrana gibonů annámských ve Vietnamu
Od 17.00 hodin jsme pro vás ve Vzdělávacím centru připravili přednášku Anthony D. Sheridana B.Sc. Přednáška je zaměřena na zatím největší záchranný projekt ve Vietnamu, který nyní podporuje i Zoo Praha.

22. 5. Setkání strážců pralesa
Další ročník soutěže pro mateřské a základní školy zaměřující se na sběr a následnou recyklaci mobilních telefonů a tabletů ve spolupráci se společností REMA Systém. Den plný her, dílny s možností vyrobit zajímavé předměty z recyklovaných materiálů.

24. 5. Noc snů
Celosvětová akce na podporu handicapovaných dětí. Tradiční večer plný nevšedních zážitků pro rodiny dětí s postižením. Vstup za 1 Kč pro děti s postižením a jejich doprovod.

26. 5. Den chovatelů želv
Od 9.30 do 16.00 hodin je pro vás pod vedením paní Velenské a pana Velenského, připraven cyklus přednášek o želvách a chovatelská poradna.

26. 5. Slavnostní otevření nové expozice slíďáka tatarského
Ve 13.00 slavnostně otevíráme expozici slíďáka tatarského, největšího druhu pavouka v Evropě. Samice, kterou uvidíte, pochází z jižní Moravy a patří mezi největší jedince dosud nalezené v České republice. Expozice vznikla ve spolupráci s Agronomickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně a potrvá v galerii Geosvět pouze do konce června.
Hosté vernisáže: dabér filmového Spider-Mana Adam Mišík, Ing. Vladimír Hula, Ph.D., děkan Agronomické fakulty doc. Ing. Pavel Ryant
Doprovodný program:
- 10.00–16.00 informační stanoviště vedle Geosvěta se zaměřením na pavouky České republiky
- 10.00–16.00 výtvarná dílna, výroba pavouků z nejrůznějších materiálů

26. 5. Seznámení se štíry
Doprovodný program k výstavě Štíři na Gočárových domech. Seznamte se blíže se štíry a jejich životním cyklem mezi 10.00 a 16.00 hodinou. 


ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní