Konec prázdnin ve znamení šelem

Novinky u zvířat

23. 08. 2012


Novinky ze zoologického úseku - 23. sprna 2012

 • Podařilo se odchovat první mládě pandy červené v historii chovu. Mládě se narodilo 25. května a teprve nyní opouští porodní boudu. Do výběhu začne vycházet v nejbližších dnech, největší šance spatřit ho je brzy ráno a později odpoledne.
 • Hned čtyři mláďata hlásí binturongové. Jakmile se začnou vydávat z bezpečí budky ven, budeme vás informovat.
 • Mláďata fenků zůstávají i s rodiči v zázemí. Rodinka se má čile k světu. V expozici u pavilonu Afrika zblízka lze pozorovat samičku odchovanou v předchozích letech.
 • Nejméně dvě mláďata se ozývají také z ubikace tayr. Tuto kunovitou šelmu jsme loni odchovali jako první v České republice a také v celé Evropě jsou přírůstky zcela unikátní.
 • Medojedi Čert a Barča se seznámili v jednom prostoru. Vše probíhá klidně a chovatelé jsou se spojováním spokojeni.
 • Starší samice takina indického přišla do říje, chovatelé ji tedy spojují se samcem. Prozatím vše probíhá bez potíží, samec je na noc stále oddělován.
 • Začala hnízdní sezona u tučňáků Humboldtových. Vejce snesla i samice Oskarka, partnerka známého tučňáka Milovníka.
 • Vylíhli se irena tyrkysová, morčák prostřední, bukáček malý, loskuták posvátný, 2 husovci stračí, 2 sojkovci šedohnědí. 
 • Líhnout se začali leguáni kubánští. Před lety byla Zoo Praha vůbec první v Evropě, kde se podařilo tyto ohrožené leguány odchovat. Od té doby se jich vylíhlo už přes sto. Zoo Praha byla také pověřena vedením mezinárodní plemenné knihy pro tento druh.
 • Vylíhly se také želvy texaské, kubánské a bahenní. Zejména odchovy želv texaských jsou výjimečné.

Mládě pandy je první po téměř 60 letech chovu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Husovci stračí byli oblíbenými ptáky Zdeňka Veselovského. Foto: Antonín Vaidl, Zoo Praha

 

 


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní