e-Bolid

e-Bolid


Pro výstavu EXPO 2015 připravila Zoo Praha ve spolupráci s vizuálním umělcem Jakubem Neprašem 3D objekt e-Bolid: plastiku zdánlivě mrtvého asteroidu, skrze jehož krátery lze spatřit oživlé obrazy ohrožených druhů zvířat, které pražská zoo chrání v rámci svých stěžejních projektů.

e-Bolid nabídne prostorový pohled do animovaného prostředí, jakési surrealistické krajiny představující sen daného zvířete. Ve třech projekčních otvorech je navíc využitý princip prostorové iluze bez brýlí pomocí trekovací kamery, která zachytí pozici hlavy diváka a posouvá vrstvy videí podle pozice očí podobně, jako když sledujeme prostorové plány v reálné perspektivě.

V e-bolidu najdete videokloáže těchto projektů:

  • Návrat koní Převalského do Mongolska
  • Pomáháme ve střední Africe
  • Gaviáli na Čambalu
  • Ptačí projekty
  • Užovka podplamatá

Technické údaje o díle

Rozměry Výška 2,5 m, délka 3,5 m a šířka 2,5 m
Materiál  Beton, kompaktní dutý objekt
Videoprojekce  LED projekce

Autor díla

Jakub Nepraš je český vizuální umělec a videoperformer. Svá díla vystavuje po celém světě, je držitelem mnoha mezinárodních uznání. Věnuje se hlavně novým médiím a technologiím. Pomocí nich modeluje své videokoláže, na kterých ukazuje svět jako zvláštní organismus plný komplikovaných vztahů.

e-Bolid


Zoo Praha se dlouhodobě zapojuje do ochrany přírody v Kamerunu, a to zejména řadou vzdělávacích aktivit orientovaných na děti, podporou strážců Biosférické rezervace Dja. V roce 2013 jsme ve spolupráci s kamerunskými partnery zahájili činnost unikátního projektu Toulavý autobus.

Gorily patří mezi nejohroženější savce naší planety, podle IUCN jsou všechny poddruhy považovány za kriticky ohrožené.

Zoo Praha v Africe douhodobě vyvíjí i další aktivity, které pomáhají v záchraně goril nížinných. 

Partneři projektu

S podporou: 

logo MHMP 800px sRGB 200                               

 

Spolupracují: 

Přihlášení k newsletteru