Co má antilopa Derbyho společného se žábami?

Ostatní články

25. 11. 2008


Přednáška 27. listopadu 2008 v 18.00 hodin

Poslední listopadový čtvrtek se s námi vydejte do Afriky. Ohlédneme se za výsledky loňské kampaně Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA), která měla za úkol rozšířit povědomí o tíživé situaci obojživelníků po celém světě. Zoo Praha se do ní zapojila unikátním projektem mezinárodní spolupráce českých a senegalských škol, za který jsme na letošní konferenci EAZA v Antverpách získali cenu za vzdělávací přínos v rámci kampaně.
Přednáška nás zavede do Senegalu a představí práci týmu z České zemědělské univerzity v Praze, který se zabývá záchranou největší antilopy na světě, antilopy Derbyho. V rámci projektu v Senegalu proběhly letos na jaře vzdělávací programy pro místní děti a řada dalších aktivit. Přijďte se ohřát do africké atmosféry a zjistit, co má antilopa Derbyho společného se žábami…
Projekt Vám představí Karolína Koláčková a Jan Svitálek.

antilopa Derbyhoantilopa Derbyho
antilopa Derbyho

logo záchranného projektulogo záchranného projektu
logo záchranného projektu


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní