Zoo Praha pomáhá chránit antilopy Derbyho!

Ostatní články

15. 02. 2011


Sledujte zpravodajství ze Senegalu

Antilopa Derbyho, foto (c) Pavel BrandlV neděli 13. února 2011 v časných ranních hodinách dorazil do rezervace Bandia v Senegalu kurátor savců Zoo Praha, Pavel Brandl. Společně s dalšími členy týmu sdružení Derbianus CSAW se připojil k odborníkům a studentkám, které v rezervaci dosud prováděli identifikace nově narozených mláďat antilop Derbyho.
 
První část týmu je v Senegalu od 2. února a její mise je zatím velmi úspěšná - potvrzuje narození 12 mláďat v rezervaci Bandia, která jsou rovnoměrně rozdělena ve všech třech tamních chovných stádech. Počet narozených mláďat je nejvyšší v historii záchranného programu. Pracovní skupina v rezervaci Bandia má teď za úkol především organizaci a realizaci technicky náročných přesunů vybraných antilop do nových stád. První přesun by mohl proběhnout již tento čtvrtek. Vývoj situace v živém každodenním zpravodajství můžete sledovat na www.derbianus.cz.
 

O antilopě Derbyho a o zapojení Zoo Praha v tomto projektu se více dočtete zde.

Zoo Praha pomáhá chránit antilopy Derbyho!


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní