Zoo Praha pomáhá chránit antilopy Derbyho!

Ostatní články

15. 02. 2011


Sledujte zpravodajství ze Senegalu

Antilopa Derbyho, foto (c) Pavel BrandlV neděli 13. února 2011 v časných ranních hodinách dorazil do rezervace Bandia v Senegalu kurátor savců Zoo Praha, Pavel Brandl. Společně s dalšími členy týmu sdružení Derbianus CSAW se připojil k odborníkům a studentkám, které v rezervaci dosud prováděli identifikace nově narozených mláďat antilop Derbyho.
 
První část týmu je v Senegalu od 2. února a její mise je zatím velmi úspěšná - potvrzuje narození 12 mláďat v rezervaci Bandia, která jsou rovnoměrně rozdělena ve všech třech tamních chovných stádech. Počet narozených mláďat je nejvyšší v historii záchranného programu. Pracovní skupina v rezervaci Bandia má teď za úkol především organizaci a realizaci technicky náročných přesunů vybraných antilop do nových stád. První přesun by mohl proběhnout již tento čtvrtek. Vývoj situace v živém každodenním zpravodajství můžete sledovat na www.derbianus.cz.
 

O antilopě Derbyho a o zapojení Zoo Praha v tomto projektu se více dočtete zde.

Zoo Praha pomáhá chránit antilopy Derbyho!


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní