Po stopách antilopy Derbyho

Ostatní články

08. 01. 2008


Přednáška o výpravě do senegalských rezervací 10. ledna v 18.00

Vydejte se s námi ve čtvrtek 10. ledna do prosluněné Afriky. Naše výprava bude směřovat do senegalských rezervací Bandia a Fathala a do národního parku Nikolo Koba, kde žijí poslední stáda antilop Derbyho na světě.
Majestátní antilopy derbyho jsou největšími antilopami, dospělí samci dosahují hmotnosti až jedné tuny. Jsou bezprostředně ohrožené vyhubením. Tým vědců z Institutu tropů a subtropů České zemědělské univerzity v Praze pracuje již od roku 2000 na jejich záchraně. Vyražte s námi na terénní průzkum do afrického buše a setkejte se s antilopou Derbyho tváří v tvář! Cestou zažijete mnoho zajímavých setkání se zvířaty a nejen s nimi…
Průvodkyní po stopách antilopy Derbyho bude Karolína Koláčková. Virtuální výprava vyráží v 18 hodin ve vzdělávacím centru pražské zoo. Kompletní program cestovatelského cyklu je k dispozici na www.zoopraha.cz.

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní