Jak bydlí ptáci?

Ostatní články

20. 02. 2013


Sobota 23. února 2013

Plakát ČSOP, (c) ČSOPVe spolupráci s ČSOP jsme na sobotu 23. února 2013 připravili program Ptačí budky a jejich obyvatelé o možnostech pomoci volně žijícím ptákům. Po celý den se navíc návštěvníci během speciálních ptačích komentovaných setkání budou moci dozvědět vše důležité o nejzajímavějších ptačích obyvatelích zoo.

U Vzdělávacího centra naleznou zájemci od 10 do 15 hodin stanoviště s nejrůznějšími typy ptačích budek, kde se budou moci dozvědět, jaký je rozdíl mezi sýkorníkem, špačkovníkem, lejskovníkem a dalšími budkami. Šikovnější získají návody na výrobu budky vlastní, méně zdatní budou moci budky zakoupit.

 

 

 

 

Speciální ptačí komentování

 • 10.00 - Ara hyacintový (Expozice velkých papoušků u hlavního vchodu)
 • 11.00 - Dravci (komplex voliér pod tučňáky)
 • 12.30 - Kolpík bílý (Dunajská delta, voliéra za pavilonem Sečuán)
 • 13.00 - Pelikáni a plameňáci (rybníky u pavilonu Sečuán)
 • 13.30 - Člunozobec africký (Ptačí mokřady)
 • 14.00 - Kasuár přilbový (expozice v horní části zoo nedaleko pizzerie Černohouska)

 

Člunozobec africký. Foto: Michal Šťastný, Zoo Praha

 


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní