Ať žijí prázdniny

Ostatní články

26. 06. 2012


Víkend 30. června a 1. července 2012

První prázdninový víkend v bude Zoo Praha věnován hrám pro malé i velké návštěvníky. Přijďte si do zoo užít první prázdninový víkend a zasoutěžit si.
Otestujte si znalosti v zajímavém kvízu!
Připravená budou komentovaná setkání a krmení i cvičení se zvířaty.

 • Zabavní park či safari - po celý víkend. Letní prázdniny se pro mnohé z nás pojí s představou cestování. O prvním prázdninovém víkendu si návštěvníci Zoo Praha budou moci ověřit, že k tomu, aby navštívili turisticky významné lokality, nemusejí opustit areál zoo. Části zahrady se promění v muzeum, rozhlednu či zábavní park. Pokud návštěvníci získají razítko z každé lokality, budou si moci v Gočárových domech vyzvednout drobnou odměnu.
  Lokality:
  Turnikety – vstup do turistického světa v Zoo Praha
  Veselovského louka – zábavní park: skákací hrad, trampolína
  Rozhledna Obora – výstup na rozhlednu
  Galerie Geosvět – navštivte muzeum
  Výběh slonů – safari
  Gočárovy domy – navštivte galerii plnou uměleckých výtvorů pražské slonice Shanti
 • Povídání o Antoniovi – sobota a neděle od 13.00. Každý, kdo si chce vytvořit představu o tom, jak vypadal nedávno vyhynulý poddruh želvy sloní pintské, by si neměl nechat ujít návštěvu pražské zoo. V Pavilonu velkých savců totiž žije želvák Antonio, kterého část odborníků považovala za želvu pintskou a až genetické testy prokázaly, že patří k jinému poddruhu.
  Proč Antonio zlobí ostatní želvy? Kolika let se může dožít? A jaká je jeho povaha? O své zážitky s Antoniem se v sobotu i v neděli od 13.00 podělí vrchní chovatelka velkých želv Nataša Velenská.
 • Křest velblouda - v neděli ve 12.30 pokřtí písničkář Petr Skoumal, autor písně Na velbloudu, mládě velblouda ze Zoo Praha. Mládě se narodilo 8. května, jeho matkou je Lee a otcem známý Jepe, který nedávno oslavil desáté narozeniny.

Mládě se narodilo 8. května. Matka se jmenuje Lee, otcem je hrdina kampaně Seznamte se! Jepe, který nedávno oslavil své desáté narozeniny. Foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaMládě se narodilo 8. května. Matka se jmenuje Lee, otcem je hrdina kampaně Seznamte se! Jepe, který nedávno oslavil své desáté narozeniny. Foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Mládě se narodilo 8. května 2012. Matka se jmenuje Lee, otcem je hrdina kampaně Seznamte se! Jepe, který nedávno oslavil své desáté narozeniny. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní