Den s antilopou Derbyho

Ostatní články

05. 06. 2012


Neděle 10. června 2012

Antilopa Derbyho, foto (c) Pavel Brandl, Zoo PrahaAntilopa Derbyho, foto (c) Pavel Brandl, Zoo PrahaNeděle 10. 6. patří v Zoo Praha antilopě Derbyho. Proměňte se v největší antilopu světa, nahlédněte do jejího života a zkuste se zapojit do její záchrany.

Východní poddruh antilopy Derbyho chová jen několik zoologických zahrad v USA a Jihoafrické republice. V 70. letech se východní poddruh antilop Derbyho dostal i do Evropy, dokonce přímo do Zoo Praha.

Kriticky ohrožený západní poddruh antilopy Derbyho nechová žádná zoologická zahrada na světě. Antilopy Derbyho se ve volné přírodě nacházejí pouze v národním parku Niokolo Koba v Senegalu. I antilopy Derbyho v lidské péči lze nalézt jen v Senegalu, a to v rezervacích Bandia a Fathala.


Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména nošení roušek a dodržování rozestupů.

Vstupenka na lepší časy je jednou z forem podpory Zoo Praha v době koronavirové.

Přední místa v prvním průběžném žebříčku držitelů Vstupenky na lepší časy prozatím obsadily nákupy za 5 000 Kč – deseti vstupenek za 500 Kč najednou, pěti za tisíc Kč a jedné v...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní