Požehnání kardinála Dominika Duky

Ostatní články

02. 04. 2012


Pondělí 2. dubna 2012

Kardinál Dominik Duka požehnal při zahájení 81. sezony pražské zoologické zahradě i jejím zaměstnancům. Nesmírně si toho vážíme a rádi bychom se s Vámi podělili o doslovné znění jeho požehnání.

"Bože, náš Otče,

všechno, co jsi stvořil, je dobré. Chválíme tě, že jsi podivuhodně stvořil svět a nepřestáváš žehnat životu ve všech jeho podobách.

Přijmi náš dík za tuto zoologickou zahradu, která již celým generacím dává poznat a obdivovat pestrou krásu z tvé vůle žijících živočišných druhů.

Provázej i nadále toto místo svým požehnáním. Ať zde děti i dospělí nacházejí nové poznání, místo radosti a odpočinku.

Dej lidstvu moudrost a rozvahu, aby dokázalo zodpovědně spravovat tvé stvoření, aby krása a rozmanitost fauny i flóry byla zachována pro další generace.

Stůj také při vedení této zahrady i jejím personálu, aby jejich každodenní obětavá práce byla odměněna radostí návštěvníků.

Prosíme o to skrze toho, který žehnal dětem a povzbuzoval dospělé, Ježíše Krista, našeho Pána.

Amen."

Kardinál Duka žehná Zoo Praha a novému logu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní