Požehnání kardinála Dominika Duky

Ostatní články

02. 04. 2012


Pondělí 2. dubna 2012

Kardinál Dominik Duka požehnal při zahájení 81. sezony pražské zoologické zahradě i jejím zaměstnancům. Nesmírně si toho vážíme a rádi bychom se s Vámi podělili o doslovné znění jeho požehnání.

"Bože, náš Otče,

všechno, co jsi stvořil, je dobré. Chválíme tě, že jsi podivuhodně stvořil svět a nepřestáváš žehnat životu ve všech jeho podobách.

Přijmi náš dík za tuto zoologickou zahradu, která již celým generacím dává poznat a obdivovat pestrou krásu z tvé vůle žijících živočišných druhů.

Provázej i nadále toto místo svým požehnáním. Ať zde děti i dospělí nacházejí nové poznání, místo radosti a odpočinku.

Dej lidstvu moudrost a rozvahu, aby dokázalo zodpovědně spravovat tvé stvoření, aby krása a rozmanitost fauny i flóry byla zachována pro další generace.

Stůj také při vedení této zahrady i jejím personálu, aby jejich každodenní obětavá práce byla odměněna radostí návštěvníků.

Prosíme o to skrze toho, který žehnal dětem a povzbuzoval dospělé, Ježíše Krista, našeho Pána.

Amen."

Kardinál Duka žehná Zoo Praha a novému logu. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 


Každý, kdo přespí víc než jednu noc v jednom z vybraných pražských hotelů, dostane od města poukázku (voucher), která držiteli zajistí mimo jiné volný vstup do Zoo Praha. Akce začíná první červencový den.

Pro letošní soutěž jsme vybrali aktuální témata, která po znovuotevření areálu Zoo Praha hodně rezonují mezi návštěvnickou veřejností – nový, atraktivní expoziční celek Darwinův kráter a slůňata, která se na jaře...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní