Jubilejní slavnost - 28.9.2005

Ostatní články

29. 09. 2005


Reportáž

Na svatého Václava 28. září oslavila naše zoo 74. výročí svého otevření pro veřejnost. Letošní slavnost se nesla v duchu Pohádek tisíce a jedné noci a orientu. Na návštěvníky čekali například hvězdopravci z České astronomické společnosti, kteří je zasvětili do tajů sledování slunce i pozemských objektů velikými dalekohledy, orientální tanečnice z tanečního studia Paprsek a Holla Bella nenechaly nikoho chladným a navíc tancechtivé děti naučily základům břišních tanců. děti si také mohly pod vedením zkušených výtvarnic z Domu dětí a mládeže v Modřanech vyrobit postavičku z orientálních pohádek. Zoo také poprvé ve své historii přivítala opravdové mudrce – Zlatého Ámose 2004 pana Jiřího Luku, který předal slavnostně svoji korunu svému následovníkovi Zlatému Ámosovi 2005 panu Luboši Blahoutovi. Oba pak pokřtili hřebečka koně Převalského, jak jinak než jménem Ámos. Křtu se také zúčastnil primátor hl. m. Prahy pan Pavel Bém, který převzal patronát nad chovem tohoto vzácného zvířete.

Jubilejní slavnost - 28.9.2005


Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní