Jubilejní slavnost - 28.9.2005

Ostatní články

29. 09. 2005


Reportáž

Na svatého Václava 28. září oslavila naše zoo 74. výročí svého otevření pro veřejnost. Letošní slavnost se nesla v duchu Pohádek tisíce a jedné noci a orientu. Na návštěvníky čekali například hvězdopravci z České astronomické společnosti, kteří je zasvětili do tajů sledování slunce i pozemských objektů velikými dalekohledy, orientální tanečnice z tanečního studia Paprsek a Holla Bella nenechaly nikoho chladným a navíc tancechtivé děti naučily základům břišních tanců. děti si také mohly pod vedením zkušených výtvarnic z Domu dětí a mládeže v Modřanech vyrobit postavičku z orientálních pohádek. Zoo také poprvé ve své historii přivítala opravdové mudrce – Zlatého Ámose 2004 pana Jiřího Luku, který předal slavnostně svoji korunu svému následovníkovi Zlatému Ámosovi 2005 panu Luboši Blahoutovi. Oba pak pokřtili hřebečka koně Převalského, jak jinak než jménem Ámos. Křtu se také zúčastnil primátor hl. m. Prahy pan Pavel Bém, který převzal patronát nad chovem tohoto vzácného zvířete.

Jubilejní slavnost - 28.9.2005


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní