Vyšší cena parkování u Zoo Praha o víkendech a letních prázdninách

Ostatní články

Zoo Praha  |  18. 04. 2017


Jsme nesmírně rádi, že se návštěvnost Zoo Praha stále zvyšuje, a vážíme si každého, kdo projde jejími branami. Vysoká návštěvnost je potvrzením smyslu naší zoologické zahrady a umožňuje nám pracovat na jejím dalším rozvoji.

Foto: Zoo Praha Foto: Zoo Praha

Bohužel, ve dnech s nejvyšší návštěvou naprosto nedostačuje kapacita našich parkovišť a Troja se stává neprůjezdnou. Musíme otevírat nouzové plochy pro zaparkování, a přesto se na některá vozidla nedostane. Naše možnosti jsou vyčerpány a situace se přitom rok od roku zhoršuje. Paradoxně ani ne tak kvůli zvyšující se návštěvnosti Zoo Praha, ale především proto, že stále větší podíl návštěvníků přijíždí auty.

Na alespoň dílčím řešení této nelehké dopravní situace pracuje Magistrát hl. m. Prahy. Je však jisté, že se počet parkovacích míst v bezprostřední blízkosti zoologické zahrady nezvýší. Spíše naopak.

Znovu proto apelujeme, abyste k přepravě do zoo využívali autobusové linky MHD, služby Pražské paroplavební společnosti, přívoz či přicházeli přes Stromovku. Rozhodli jsme se však také přistoupit po mnoha letech k nepopulárnímu opatření: ke zvýšení parkovného.

Od 1. května 2017 tak začne pro víkendy, státní svátky a rovněž všední dny července a srpna platit cena parkovného ve výši 200 Kč. V ostatních dnech zůstane stávající sazba 100 Kč. Cena „parkovačenky“ s roční platností, která zahrnuje 12 dnů parkování, se zvýší z 600 na 900 Kč.

Děkujeme za pochopení a věříme, že nám zachováte svou přízeň.

Vaše Zoo Praha

Alternativní možnost dopravy najdete ZDE.


Žralok bílý. Ilustrační foto: Shutterstock

Zoo Praha se připojuje ke kampani Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) nazvané „Which Fish?“. Kampaň upozorňuje na drancování moří a oceánů zejména průmyslovým a nelegálním rybolovem, který vede k zásadnímu...

V sobotu 30. května Zoo Praha otevřela Darwinův kráter, novou expozici tasmánské a australské fauny. Zájem návštěvníků byl tak velký, že již hodinu po poledni musely být brány dalším příchozím uzavřeny. Podobné situace se lidé nyní již nebudou muset obávat. Snímek z průchozího výběhu klokanů v Darwinově kráteru. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Již od čtvrtka 4. června bude mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví navýšen maximální denní počet návštěvníků zoologických zahrad na 250 lidí na jeden hektar plochy zařízení. Pro Zoo Praha to činí 14 500...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní