Dny zvířat v Zoo Praha 2020

Dny zvířat v Zoo Praha 2020

Vážení účastníci soutěže Dny zvířat v Zoo Praha,

s politováním Vám oznamujeme, že v souladu se zněním bodu 20. Úplných pravidel soutěže Dny zvířat v Zoo Praha, zveřejněných na našich webových stránkách dne 01. 01. 2019, soutěž Dny zvířat v Zoo Praha rušíme. K tomuto pro Vás i pro nás velice neradostnému kroku jsme nakonec byli nuceni přistoupit z důvodu uzavření Zoo Praha pro veřejnost na základě usnesení vlády ČR z 12. 10. 2020 č. 1021, podle něhož je Zoo Praha prozatím uzavřena do 3. listopadu 2020, přičemž vzhledem k současné epidemiologické situaci není jisté, kdy skutečně dojde k jejímu otevření.

Jsme Vám velice vděčni za Vaši účast v této soutěži a oceňujeme Váš zájem o Zoo Praha. Proto bychom Vám rádi i přes velice nepříznivou finanční situaci, do níž se Zoo Praha i v důsledku jejího opětovného uzavření dostala, rádi nabídli kompenzaci odměny za Vaši účast v soutěži, a to následujícím způsobem:

Za 9 získaných samolepek obdržíte podepsanou knihu ředitele Zoo Praha Supi v hotelu Continental, Lexikon zvířat od A do Z, stolní kalendář Zoo Praha na rok 2021, poslední dvě čísla časopisu Trojský koník a upomínkové předměty s ilustracemi ještěrky zelené, orangutana a geparda z neuskutečněných Dnů zvířat.

Za 8 získaných samolepek obdržíte Lexikon zvířat od A do Z, velký nástěnný kalendář „Mláďata v Zoo Praha“ na rok 2021, stolní kalendář Zoo Praha na rok 2021, poslední dvě čísla časopisu Trojský koník a upomínkové předměty s ilustracemi ještěrky zelené, orangutana a geparda z neuskutečněných Dnů zvířat.

za 6 získaných samolepek obdržíte Lexikon zvířat od A do Z, stolní kalendář Zoo Praha na rok 2021, poslední dvě čísla časopisu Trojský koník a upomínkové předměty s ilustracemi ještěrky zelené, orangutana a geparda z neuskutečněných Dnů zvířat.

za 4 získané samolepky obdržíte poslední dvě čísla časopisu Trojský koník a upomínkové předměty s ilustracemi ještěrky zelené, orangutana a geparda z neuskutečněných Dnů zvířat.

O výše uvedenou kompenzaci odměny můžete požádat způsobem stanoveným v Úplných pravidlech soutěže Dny zvířat v Zoo Praha, a to v termínu od 1. 1. 2021 do 31. 1. 2021. Pokud v tomto termínu nebo v jeho části bude Zoo Praha uzavřena pro veřejnost, pak můžete o kompenzaci odměny požádat v době 30 dnů ode dne opětovného otevření Zoo Praha v roce 2021.

Věříme, že chápete důvody, které nás ke zrušení soutěže vedly a že nadále zůstanete příznivci Zoo Praha.

S poděkováním a pozdravem,

Mgr. Miroslav Bobek, ředitel

Slavte s námi Dny zvířat! Každý měsíc v roce 2020 vám přiblížíme jeden živočišný druh, který slaví svůj mezinárodní či světový den. V areálu zoo i mimo něj budete moci obdivovat originální ilustrace 12 vybraných zvířat, vždy jednu sobotu v měsíci proběhne oslava příslušného svátku a připravena je i soutěž o hodnotné ceny v podobě volných vstupenek a speciálních zážitků!

Na sklonku roku 2018 obdržel ředitel Zoo Praha jako dárek kalendář s krásnými ilustracemi zvířat, ztvárněných mladými výtvarnicemi Marií a Lenou ze studia Fox & Owl. Kalendář nesl zajímavý záměr: každý měsíc byl zastoupen tím druhem zvířete, které v jeho průběhu oslaví svátek. A tak se zrodil projekt Dnů zvířat, které se staly jedním z ústředních témat Zoo Praha v letošním roce.

Základem projektu byl seznam zvířat chovaných v pražské zoo s ohledem na jejich mezinárodní dny. Výběr druhů se odvíjel jak od toho, že jsou pro zoo chovatelsky či návštěvnicky významná, tak od míry jejich ohrožení a našich ex a in-situ aktivit.

Ve spolupráci s Fox & Owl pak vznikl nástěnný kalendář Dny zvířat 2020 s ilustracemi 12 vybraných druhů, jež v Zoo Praha chováme. Předlohou pro výtvarnice byly fotografie konkrétních jedinců, proto jsou v kalendáři vedle druhových názvů většinou uvedena i vlastní jména zvířat. Ilustrace můžete nyní obdivovat v areálu zoo i mimo něj.

PF 2020 s podpisem ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka. Ilustrace: Fox & Owl

Po celý rok 2020 se bude téma zvířecích dní objevovat jak v outdooru, tak zejména v areálu zoo, protože se organicky propojí i s programovou nabídkou pro návštěvníky. Čekají na vás tematické hry, speciální vystoupení, komentovaná krmení příslušných druhů zvířat či setkání s jejich chovateli nebo workshopy s autorkami ilustrací, při nichž se můžete naučit, jak daná zvířata nakreslit. A vždy jednu sobotu v měsíci se budou konat oslavy Dnů zvířat, v rámci kterých se můžete těšit na bohatý program plný zábavy i poučení. 

Navíc jsme pro vás připravili soutěž o hodnotné ceny v podobě volných vstupenek a speciálních zážitků! Pravidla soutěže naleznete zde


 

Na 20. března připadá Světový den žab, a proto jsme celý měsíc v Zoo Praha v rámci celoroční kampaně Dny zvířat zaměřili právě na obojživelníky, a to nejen na ty, které v zoo chováme, ale i na ty, kteří v...

Mezinárodní den zeber připadá na 31. ledna. V Zoo Praha chystáme velkou zebří oslavu na sobotu 25. ledna. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha Mezinárodní den zeber (31. leden) je prvním ze svátků, který si v Zoo Praha připomeneme v rámci celoroční kampaně Dny zvířat. Během ledna vás čekají speciální komentovaná setkání, odborná přednáška a v sobotu 25. ledna...


Mezinárodní den ledních medvědů připadá na 27. února. V Zoo Praha ho oslavíme poslední únorovou sobotu. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha Dalším zvířetem, které si připomeneme v rámci celoroční kampaně Dny zvířat, jsou lední medvědi. Svůj mezinárodní den mají 27. února, my ho v Zoo Praha oslavíme poslední únorovou sobotu, kdy zároveň získáte další samolepku...

Každý měsíc se vždy v sobotu budou konat oslavy Dnů zvířat, v rámci kterých se můžete těšit na bohatý program plný zábavy i poučení. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Program v areálu Zoo Praha se v roce 2020 nese v duchu Dnů zvířat. Každý měsíc si připomeneme jeden živočišný druh, který má v jeho průběhu svůj mezinárodní či světový den. A vždy jednu sobotu v měsíci věnujeme velké...


ZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní