Program akcí v Zoo Praha

Program akcí
-
19. 6. Sobota
09:15 - 10:45Workshop zaměřený na výrobu enrichmentových prvků

Na workshopu vás seznámíme s konceptem enrichmentu a druhem, pro který budeme enrichment vyrábět.
Hodinu a půl trvající workshop začíná v 9.15 ve Vzdělávacím centru. Je určený pro menší skupiny návštěvníků nebo celé školní třídy. Na workshop je nutné se předem přihlásit e-mailem na: lavicka@zoopraha.cz 
Více se dozvíte ZDE.

11:00 - 15:00Za koňmi Převalského na Dívčí hrady

Komentované vycházky za koňmi Převalského v nově otevřeném výběhu na Dívčích hradech.
Na vycházky v 11.00, 12.00, 13.00 a 14.00 je nutné se předem objednat na: pokorna@zoopraha.cz. Kapacita jedné skupiny je 20 osob, vycházka je zdarma.

Vzhledem k tomu, že se jedná o organizovanou akci Zoo Praha, musejí mít všichni účastníci respirátory nebo podobné prostředky a všichni se musejí prokázat pracovníkovi Zoo Praha/průvodci dokladem o bezinfekčnosti, s výjimkou dětí do 6 let. Pokud některý účastník nebude schopen bezinfekčnost doložit, bude z prohlídky vyloučen.

Dokladem o bezinfekčnost je:

 • potvrzení o negativním PCR testu ne straším 7 dnů nebo antigenním testu ne starším 72 hodin, nebo
 • čestné prohlášení zákonného zástupce dítěte, že dítě absolvovalo výše uvedené testy ve škole s negativním výsledkem, nebo
 • potvrzení o prodělání covid během uplynulých 180 dnů, nebo
 • potvrzení o očkování první dávkou dvoudávkové vakcíny před nejméně 22 dny, ale ne více než 90 dny, nebo
 • potvrzení o očkování druhou dávkou dvoudávkové vakcíny před maximálně 9 měsíci nebo
 • o potvrzení o očkování jednodávkovou vakcínou před nejméně 14 dny.

20. 6. Neděle
13:00 - 14:00Hudební procházky - Hudba Kalich

Již XVI. ročník! I v letošním roce se můžete těšit na cyklus nedělních hodinových koncertů pod širým nebem. Více se dozvíte ZDE.Program

#

ČERVENEC 

Téma měsíce: Žirafy v historii a současnosti Zoo Praha

Hudební procházky:
každou neděli od 13.00 hod. vás zveme do galerie Gočárovy domy na cyklus hodinových koncertů pod širým nebem.

 •   4. 7. – Trio Iuventa (J. Ibert, W. A. Mozart)
 • 11. 7. – Pražské dechové kvinteto (G. Bizet, A. Rejcha)
 • 18. 7. – Grand Duetto Concertante (A. Vivaldi, W. Corbett)
 • 25. 7. – Musica spirituale (Věnec duchovních písní)

Komentovaná krmení a setkání – probíhají denně. Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den – stačí si jen vybrat! Venkovní program probíhá jen za hezkého počasí. 

Výstavy:
Gočárovy domy: F. X. Procházka První malíř Zoo Praha

 

1. 7. (ČT) Přednáška na téma: Lenka byla první aneb historie chovu žiraf v Zoo Praha
Začátek přednášky od 17.00 ve Vzdělávacím centru. Přednášejícím je Mgr. Barbora Dobiášová, kurátorka žiraf. Cena přednášky: 50 Kč/osoba (děti 0 – 3 roky zdarma)

5. – 9. 7. (PO – PÁ) Příměstský tábor
Tábor pro všechny malé nadšené biology a milovníky zvířat.

17. – 18. 7. (SO – NE) Víkend hmyzožravců
Ochutnejte hmyz na všechny způsoby. Zjistěte, jaké jsou benefity hmyzí kuchyně a v rámci speciálních komentovaných krmení se podívejte, jak chutná zvířatům, jež se živí hmyzem v zoo. Speciální komentovaná krmení začínají v 10.00.

19. 7. (PO) Zahájení výstavy fotografií z Czech Nature Photo - kategorie Zvířata ve volné přírodě - kategorie Zvířata ve volné přírodě
Výstava je ke shlédnutí na terase Vzdělávacího centra.

19. – 23. 7. (PO – PÁ) Příměstský tábor
Tábor pro všechny malé nadšené biology a milovníky zvířat.

24. 7. (SO) Žirafy v historii a současnosti Zoo Praha
Chov žiraf v Zoo Praha odstartovala Lenka, samice žirafy masajské, jejíž dobrodružná cesta do Zoo Praha započala plavbou po moři z africké Keni, pokračovala půlroční karanténou v Hamburku a vyvrcholila cestou nákladním vlakem do Prahy. Další žirafy, zástupkyně žiraf núbijských, dříve zvaných Rotschildových, pocházely ze slavných odchytů Ing. Josefa Vágnera v Africe. Dnes se již žirafy do zoologických zahrad z Africké přírody neodchytávají a také transporty zvířat probíhají odlišně. Co všechno se změnilo v chovu nejvyšších suchozemských savců na světě? Jaké jsou podmínky jejich úspěšných odchovů, jichž má Zoo Praha na kontě již 84? A jaké změny proběhly na poli výzkumu žiraf ve volné přírodě? To a mnohem více se dozvíte v rámci akce v Zoo Praha.

24. 7. (SO) Workshop zaměřený na výrobu enrichmentových prvků
Na workshopu vás seznámíme s konceptem enrichmentu a druhem, pro který budeme enrichment vyrábět.
Hodinu a půl trvající workshop začíná v 9.15 ve Vzdělávacím centru. Je určený pro menší skupiny návštěvníků nebo celé školní třídy. Na workshop je nutné se předem přihlásit e-mailem na: lavicka@zoopraha.cz.

25. 7. (NE) Zooškola pro dospělé
Téma: Jak se dělá zoo. Na zooškolu pro dospělé se mohou přihlásit všichni zájemci starší 18 let.

26. – 30. 7. (PO – PÁ) Příměstský tábor
Tábor pro všechny malé nadšené biology a milovníky zvířat.

 

 

#
#

SRPEN 

Téma měsíce: Sloni v historii a současnosti Zoo Praha

Hudební procházky:
každou neděli od 13.00 hod. vás zveme do galerie Gočárovy domy na cyklus hodinových koncertů pod širým nebem.

 •   1. 8. – Löwy kvartet (W. A. Mozart)
 •   8. 8. – Amis de la musique (W. A. Mozart, A. Dvořák)
 • 15. 8. – Pražské saxofonové kvarteto (G. Miller, J. Ježek)
 • 22. 8. – Musica a tre (E. Schulhof, J. Ibert)
 • 29. 8. – Prague Brass Quintet (J. I. Linek, J. Horowitz)

Komentovaná krmení a setkání – probíhají denně. Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den – stačí si jen vybrat! Venkovní program probíhá jen za hezkého počasí. 

Výstavy:
Gočárovy domy: F. X. Procházka První malíř Zoo Praha
Terasa před Vzdělávacím centrem: Czech nature photo

 

5. 8. (ČT) Přednáška na téma: Od Babyho k Amalee aneb historie chovu slonů v Zoo Praha
Začátek přednášky od 17.00 ve Vzdělávacím centru. Přednášejícím je pamětník a bývalý chovatel slonů Zbyněk Šíša. Cena přednášky: 50 Kč/osoba (děti 0 – 3 roky zdarma)

9. – 13. 8. (PO – PÁ) Příměstský tábor
Tábor pro všechny malé nadšené biology a milovníky zvířat.

14. 8. (SO) Sloni v historii a současnosti Zoo Praha – od Babyho a Pavilonu tlustokožců po Amalee a Údolí slonů
Sloni patří bezesporu mezi nejatraktivnější zvířata, která neopomene navštívit snad nikdo, kdo projde bránou zoologické zahrady. Prvním slonem v Zoo Praha byl indický slon Baby, který do zoo přišel již v roce 1933. Od jeho dob se toho však hodně změnilo. Víte například, že Zoo Praha v minulosti chovala i slony africké, nebo že chovatelé chodívali se slony na procházky k Vltavě? Projděte s námi po stopách historie chovu slonů, zavzpomínejte na výrazné sloní osobnosti a jejich staré expozice. Poznejte, jak velkých změn doznal přístup k chovu slonů směřující k dnešnímu chráněnému kontaktu, zjistěte, jak se dle současných poznatků správně krmí slon a jaká specifika musí splňovat nejmodernější pavilon, který uspokojí všechny potřeby jedněch z nejtěžších suchozemských savců. Prohlédněte si naše unikátní Údolí slonů, kde se zároveň dozvíte o důležité úloze slonů v přírodě i v kultuře asijských národů. A seznamte se s naší sloní rodinou a s úspěšnými odchovy, jichž Zoo Praha dosáhla v uplynulých letech.   
                        
Od 10.00 do 16.00 je pro vás každou celou hodinu připraveno komentované setkání u slonů. Těšit se můžete také na speciální koupání slonů a předání enrichmentového dárku naší sloní rodině. Od 10.00 do 18.00 si také můžete vyzkoušet tradiční výrobu papíru ze sloního trusu.

16. – 20. 8. (PO – PÁ) Příměstský tábor
Tábor pro všechny malé nadšené biology a milovníky zvířat.

22. 8. (NE) Ďábelský den v Zoo Praha – den plný soutěží

Přijďte v neděli 22. 8. do Zoo Praha a vyhrajte hodnotné ceny z nové řady suvenýrů s motivem našich tasmánských čertů. V nabídce jsou například speciální ďáblova piva, originální trička, kuchyňské zástěry nebo praktické sešity na recepty. Všechny suvenýry jsou navíc unikátní i tím, že pomáhají! Výtěžek z jejich prodeje bude určen na podporu programu Save the Tasmanian Devil Appeal a na vývoj vakcíny proti rakovině tváře, která ohrožuje ďábly medvědovité ve volné přírodě.

 • Soutěž (nejen) pro maminky, tetičky či babičky o nejoriginálnější ztvárnění ďábla medvědovitého.
  Nakreslete, namalujte, ušijte, vymodelujte či jinak kreativně ztvárněte ďábla medvědovitého -– fantazii se meze nekladou!
  Přineste své výtvory do Zoo Praha v neděli 22. 8. a odevzdejte je od 9.00 do 12.00 ve Vzdělávacím centru poblíž hlavního vchodu. Každý odevzdaný výtvor bude odměněn drobným dárkem. Vaše výrobky posoudí porota složená ze zástupců Zoo Praha a ty nejzdařilejší budou odměněny balíčky nových suvenýrů s motivem tasmánských čertů. Vyhrát můžete tričko, kuchyňské zástěry, sešity na recepty, samolepky na kořenky, nanoroušky či puzzle. Vítězové budou vyhlášeni ve 14.00 u Vzdělávacího centra.

 • Soutěž o nejlepší fotografie s ďáblem medvědovitým ze Zoo Praha
  Zašlete či nasdílejte své fotografie s ďábly medvědovitými ze Zoo Praha a vyhrajte speciální komentované setkání u ďáblů s ukázkou nového zážitkového programu! Oceněny budou tři nejpovedenější fotografie, vybrané porotou složenou ze zástupců Zoo Praha. Soutěž bude spuštěna na Facebooku, Instagramu a webových stránkách Zoo Praha. Vítězové budou osloveni prostřednictvím svých profilů či e-mailových kontaktů a svou cenu si budou moci vyzvednout během vyhlášení výherců, které proběhne 22. 8. ve 14.00 u Vzdělávacího centra Zoo Praha. Fotografie můžete přihlásit do neděle 15. srpna. Fotografie můžete sdílet na Instagramu s označením @zoopraha, na Facebooku s označením #zoopraha, či je zaslat na email soutez@zoopraha.cz.

 • Soutěže zejména pro otce, strýčky či dědečky o Ďáblovo pivo pro nejrychlejší běžce.
  Přijďte otestovat svou rychlost mezi 10.00 – 12.00 k běžeckému radaru v Zoo Praha. Soutěžíme ve střech věkových kategoriích (18 – 35 let, 35 – 50 let, 50 let a výše) a každý zúčastněný běžec obdrží drobnou odměnu. Nejrychlejší běžce z každé kategorie pak oceníme balíčkem Ďáblových piv – čtyřech pivních speciálů, nazvaných po našich ďáblech medvědovitých, které vznikly ve spolupráci s pivovarem Raven. Vyhrát můžete také pánská trička, originální nanoroušky a puzzle. Vítězové budou vyhlášeni ve 14.00 u Vzdělávacího centra.

23. – 27. 8. (PO – PÁ) Příměstský tábor
Tábor pro všechny malé nadšené biology a milovníky zvířat.

28. 8. (SO) Loučení s prázdninami
Rozloučení s letními prázdninami v Zoo Praha.
10.00 – 16.00 Den plný her zaměřený na zajímavosti a dovednosti ze světa zvířat:

28. 8. (SO) Zooškola pro dospělé
Téma: Jak se dělá zoo. Na zooškolu pro dospělé se mohou přihlásit všichni zájemci starší 18 let.