Miláček paní doktorky

Pohledem ředitele

Miroslav Bobek  |  28. 05. 2012


Před chvílí jsem podepsal další štůsek smluv, které uzavíráme s adoptivními rodiči našich zvířat. A znovu jsem si nad nimi uvědomil, že se při výběru sponzorovaných druhů uplatňují i zcela jiná kritéria než jen atraktivita či roztomilost.

Velmi často si své jmenovce adoptují nositelé zvířecích příjmení, a tak četné podporovatele mají pelikáni, kalousi a další sovy, křečci, hrdličky, veverky nebo dudkové. Díky rozšířenému příjmení Bradáč však nepřichází zkrátka ani orlosup bradatý.

Zato křestní jméno se ke všem u nás chovaným druhům živočichů hodí jen jedno jediné: Irena. Atraktivní irena tyrkysová nemá o sponzor(k)y nouzi.

Mnozí jednotlivci, firmy či organizace si pochopitelně adoptují zvířata, která mají v logu nebo jež nějak souvisí s předmětem jejich činnosti. S jistým podezřením ale chodím kolem tabulky oznamující, že naše bažanty tibetské podporuje chovná stanice tibetských teriérů, a s údivem jsem přijal zprávu, že nejmenovaný ženský server bude sponzorovat kozu kamerunskou. Naopak jméno známého právníka u voliéry se supy mi připadlo celkem na místě.

Nejmenovaná pražská advokátka, proslulá svou razancí, se ovšem nechce spokojit ani se supem. Před pár dny projevila zájem o druh, který bohužel zatím nemáme. Jejímu srdci by byla nejbližší harpyje.

Psáno pro blog.aktualne.cz

Dnes odpoledne slavnostně zahájíme výstavbu nového pavilonu goril Zoo Praha. Všem, kdo jste na něj přispěli či se o jeho výstavbu zasloužili jakýmkoli jiným způsobem, moc a moc děkujeme!

Ilustrační foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Při nekonečném putování jižní Gobi, kde jsme vybírali místo pro budoucí chovnou stanici divokých velbloudů, nám mongolský kolega Dovčin začal dávat hádanky. Tady je jedna z nich:
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní