Teplé místečko

Pohledem ředitele

Miroslav Bobek  |  26. 04. 2012


Jsem přesvědčen, že o nové teplé místečko u nás v zoo bude veliký zájem. Abyste mi správně rozuměli: tím teplým místečkem myslím kámen před teráriem Sonora, který bude vyhříván na padesát stupňů Celsia. Půjde si na něj sáhnout i posadit se a návštěvníci tak dostanou možnost poznat, jaké podmínky panují uvnitř terária, potažmo na skutečné Sonoře.

V nově zrekonstruovaném interiéru Pavilonu kočkovitých šelem a terária, který znovuotevřeme 1. května, však bude zajímavých prvků mnohem víc. Sám se nejvíc těším na infrakameru, která vás na monitoru zobrazí tak, jak by vás svými termoreceptory „viděli“ chřestýš nebo krajta. Pokud si v tu chvíli vzpomenete na Predátora ze stejnojmenného filmu, bude to na místě – také on vnímal v infračerveném spektru. Hned vedle bude možnost posvítit si do ztemnělé buše a podle odrazů očí najít různé druhy šelem. V jiné části pavilonu si zas můžete „popovídat“ s tygrem: když zamručíte správným kontaktním hlasem, dostane se vám odpovědi.

Nejpodstatnější změna bude samozřejmě spočívat v celkovém pojetí pavilonu. Namísto již polámaného a zaprášeného mrtvého lesa budou exotická prostředí jen naznačena malbou a světly. Především se však v hlavní části pavilonu otevře velký prostor s lavičkami, kde bude možné v klidu posedět a kde – jak očekáváme – najdou za špatného počasí útočiště zejména maminky s kočárky.

Větší děti u těchto laviček určitě zaujme model vůbec největší známé anakondy. Ale co si budeme povídat, teplé místečko před Sonorou by jí mohlo docela zdatně konkurovat.

 

Psáno pro pražskou mutaci týdeníku Sedmička     

Obávám se, že letošní Vánoce by mohly být první v celé historii Zoo Praha, kdy zůstane zavřeno. Ale i kdyby vánoční strom nešlo rozsvítit za přítomnosti návštěvníků, rozsvítíme ho online. Stejně tak...

Luskouni byli celá léta obchodováni v počtech milionů a milionů jedinců. Až po dlouhé době – a kdo ví, jestli ne příliš pozdě – se začalo pracovat na jejich účinnější ochraně. Snažíme se k ní také přispět....
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní