V restaurantu pana Žohy

Pohledem ředitele

Miroslav Bobek  |  15. 11. 2010


Restaurant pana Žohy je výhradně pro zvané. Jedině proto se o něm nepíše v novinách, neobjevuje se v turistických průvodcích a nevysílala se z něj ještě žádná kuchařská show.

Přes evidentní exkluzivitu tohoto restaurantu je překvapivé, že cena pokrmů není nijak závratná. Vůbec nejdražší menu přijde na 620 Kč, ale naprostá většina položek se nachází na nesrovnatelně nižších cenových hladinách. Přitom se v restaurantu denně spotřebuje nejen 60 kg mořských a 80 kg sladkovodních ryb, 80 kg exotického ovoce nebo 100 kg zelí, ale rovněž nezanedbatelné množství hmyzu, hub či bambusu a hlavně exotických, v jiných zařízeních zcela nemyslitelných surovin a přísad jako jsou lišejníky, drcené akácie anebo dokonce červený jíl z jihoamerických řek!

Ještě překvapivější jsou ovšem kombinace, které se v restaurantu pana Žohy připravují. Na veřejnost již pronikly zmínky o grónské zmrzlině, jejíž hlavní součástí jsou makrely. Ta však nemusí být lákavá pro každého. Zato Africká směs à la termit ve vás přes svou kašovitou konzistenci vyvolá barvou i vůní téměř neodolatelnou chuť se do ní pustit! Navíc nutriční hodnotou odpovídá africkým termitům. Skládá se mj. z vařené mrkve, jablek, rýže, vajec, uvařeného hovězího masa a slazeného kondenzovaného mléka. Jako moučník se po této směsi doporučuje podávat živé moučné červy.

Ano, vím, že teď už musí přijít přiznání: Africká směs à la termit se připravuje speciálně pro hrabáče kapské. A pan Žoha je šéf krmivářů Zoo Praha. Jeho restaurant je však skutečně výjimečný!

 

Miroslav Bobek, pro pražskou mutaci týdeníku Sedmička

Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Dnes si připomínáme Mezinárodní den supů. V úterý jej předznamenala zpráva, že zahynula samice supa mrchožravého, která se vylíhla ve zlínské zoo a začátkem srpna byla v bulharských horách vysazena na umělé hnízdo....

Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Měl bych do konce prázdnin zredigovat knižní rozhovor, který se mnou vedli dva novináři. Jenže je před námi už jen týden a já jsem stále na začátku, u vzpomínek na dávné pobyty v severních Čechách, kde jsem se síťkou honíval...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní