Sdělení ředitele Zoo Praha

Ostatní články

Miroslav Bobek  |  24. 11. 2014


Jak nám dnes sdělil výkonný ředitel WAZA (Světová asociace zoologických zahrad a akvárií) pan Gerald Dick, Rada této organizace se rozhodla o vyloučení Zoo Johannesburg – viz přiložený dopis a překlad níže. Uzavírá se tak kauza sitatung, které byly začátkem srpna utraceny v Jihoafrické republice a Zoo Praha je zcela očištěna.

Již dříve na základě svého vyšetřování pozastavila akreditaci Zoo Johannesburg PAAZA (Panafrická asociace zoologických zahrad a akvárií) a postavila se za nás rovněž EAZA (Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií).

Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha

Překlad dopisu:

Drahý Miroslave,

v reakci na Váš dopis a Vaši stížnost ze dne 5. srpna 2014 na neetické chování týkající se 8 sitatung darovaných do Zoo Johannesburg, Vás informuji o rozhodnutí Rady WAZA, která se konala u příležitosti 69. výroční konference WAZA.

Na základě kodexu WAZA týkajícího se etiky a pohody zvířat a skutečnosti, že Zoo Johannesburg přišla o akreditaci a členství v uznávané regionální asociaci (PAAZA) – na základě WAZA nařízení, článek III, sekce 10 – se Rada WAZA rozhodla nezrušit pozastavení členství, ale Zoo Johannesburg z WAZA vyloučit.

S pozdravem,

Dr Gerald Dick, výkonný ředitel WAZA

Originál dopisu: Letter from Dr Gerald Dick WAZA Executive Director


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní