Sdělení ředitele Zoo Praha

Ostatní články

Miroslav Bobek  |  24. 11. 2014


Jak nám dnes sdělil výkonný ředitel WAZA (Světová asociace zoologických zahrad a akvárií) pan Gerald Dick, Rada této organizace se rozhodla o vyloučení Zoo Johannesburg – viz přiložený dopis a překlad níže. Uzavírá se tak kauza sitatung, které byly začátkem srpna utraceny v Jihoafrické republice a Zoo Praha je zcela očištěna.

Již dříve na základě svého vyšetřování pozastavila akreditaci Zoo Johannesburg PAAZA (Panafrická asociace zoologických zahrad a akvárií) a postavila se za nás rovněž EAZA (Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií).

Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha

Překlad dopisu:

Drahý Miroslave,

v reakci na Váš dopis a Vaši stížnost ze dne 5. srpna 2014 na neetické chování týkající se 8 sitatung darovaných do Zoo Johannesburg, Vás informuji o rozhodnutí Rady WAZA, která se konala u příležitosti 69. výroční konference WAZA.

Na základě kodexu WAZA týkajícího se etiky a pohody zvířat a skutečnosti, že Zoo Johannesburg přišla o akreditaci a členství v uznávané regionální asociaci (PAAZA) – na základě WAZA nařízení, článek III, sekce 10 – se Rada WAZA rozhodla nezrušit pozastavení členství, ale Zoo Johannesburg z WAZA vyloučit.

S pozdravem,

Dr Gerald Dick, výkonný ředitel WAZA

Originál dopisu: Letter from Dr Gerald Dick WAZA Executive Director


Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména nošení roušek a dodržování rozestupů.

Vstupenka na lepší časy je jednou z forem podpory Zoo Praha v době koronavirové.

Přední místa v prvním průběžném žebříčku držitelů Vstupenky na lepší časy prozatím obsadily nákupy za 5 000 Kč – deseti vstupenek za 500 Kč najednou, pěti za tisíc Kč a jedné v...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní