Sdělení ředitele Zoo Praha

Ostatní články

Miroslav Bobek  |  24. 11. 2014


Jak nám dnes sdělil výkonný ředitel WAZA (Světová asociace zoologických zahrad a akvárií) pan Gerald Dick, Rada této organizace se rozhodla o vyloučení Zoo Johannesburg – viz přiložený dopis a překlad níže. Uzavírá se tak kauza sitatung, které byly začátkem srpna utraceny v Jihoafrické republice a Zoo Praha je zcela očištěna.

Již dříve na základě svého vyšetřování pozastavila akreditaci Zoo Johannesburg PAAZA (Panafrická asociace zoologických zahrad a akvárií) a postavila se za nás rovněž EAZA (Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií).

Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha

Překlad dopisu:

Drahý Miroslave,

v reakci na Váš dopis a Vaši stížnost ze dne 5. srpna 2014 na neetické chování týkající se 8 sitatung darovaných do Zoo Johannesburg, Vás informuji o rozhodnutí Rady WAZA, která se konala u příležitosti 69. výroční konference WAZA.

Na základě kodexu WAZA týkajícího se etiky a pohody zvířat a skutečnosti, že Zoo Johannesburg přišla o akreditaci a členství v uznávané regionální asociaci (PAAZA) – na základě WAZA nařízení, článek III, sekce 10 – se Rada WAZA rozhodla nezrušit pozastavení členství, ale Zoo Johannesburg z WAZA vyloučit.

S pozdravem,

Dr Gerald Dick, výkonný ředitel WAZA

Originál dopisu: Letter from Dr Gerald Dick WAZA Executive Director


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní