Zoo Praha

E-vstupenka
Menu

První letošní přírůstky v Zoo Praha

Lenka Pastorčáková  |  17. 01. 2019


Ačkoliv je zima obdobím, které rození mláďat přeje nejméně, Zoo Praha se již teď může pochlubit řadou zajímavých přírůstků – například hned dvěma mláďaty sitatungy západoafrické, jedné z nejbarevnějších antilop vůbec. Chovatelé hlásí také narození několika mar slaništních, vodušky červené či vylíhnutí lori olivového.


Jedním z prvních letošních přírůstků v Zoo Praha je toto mládě sitatungy západoafrické, jedné z nejbarevnějších antilop. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha.
Jedním z prvních letošních přírůstků v Zoo Praha je toto mládě sitatungy západoafrické, jedné z nejbarevnějších antilop. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha.

Letošní první sitatunga západoafrická se narodila 9. ledna, další přišla na svět tento týden ve středu. Mláďata mají společného otce, podle chovatelů dobře prospívají, pijí a běhají. Tento druh antilopy patří v pražské zoo k takzvaným tradičním; chová se zde od roku 1960. V nejbližší době by navíc do chovného stáda měla přibýt další očekávaná mláďata.

Dobré zprávy přišly i od chovatelů ptáků. Již třetího ledna se vylíhl lori olivový, očekává se líhnutí u pelikánů skvrnozobých. Co se týče návštěvnicky atraktivních savců, měla by se rozrůst také skupina žiraf severních núbijských.

Prvním letošním příchodem z jiné zoologické zahrady je samec takina indického Simon, který byl přivezen ze Zoo Brno a v únoru oslaví třetí narozeniny.

V lednu 2019 už se v Zoo Praha narodily také tři mary slaništní. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.


Selátka štětkounů afrických vynikají svými proužky, stejně jako je tomu v případě jiných druhů prasatovitých. Foto Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vůbec poprvé v historii Zoo Praha zde přišli na svět štětkouni afričtí. Celkem tři selátka těchto středoafrických pralesních prasat jsou k vidění v pavilonu Rezervace Dja. Osmiletá samice Jasna se o svá včera narozená mláďata...

Gorilí samec Richard. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Pavilon Centrum Méfou obývají v Zoo Praha tři gorilí samci – Richard a jeho synové Nuru a Kiburi. Podobně jako v přírodě tvoří tzv. bakalářskou skupinu samců různého stáří. Hierarchie se v takových skupinách běžně mění...