Program akcí v Zoo Praha

Program akcí
-
30. 5. Sobota
Celý denKomentovaná krmení a setkání

Komentovaná krmení a setkání probíhají o víkendech a svátcích. Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den – stačí si jen vybrat! Venkovní program probíhá jen za hezkého počasí. Více informací najdete ZDE.

11:00 - 18:00Darwinův kráter

Oteváríme pro vás novou expozici Darwinův kráter. Více se dozvíte ZDE.

31. 5. Neděle
Celý denKomentovaná krmení a setkání

Komentovaná krmení a setkání probíhají o víkendech a svátcích. Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den – stačí si jen vybrat! Venkovní program probíhá jen za hezkého počasí. Více informací najdete ZDE.

11:00 - 12:00Hudební procházky

Každou neděli od 11.00 a 13.00 hod. vás zveme do galerie Gočárovy domy na cyklus hodinových koncertů pod širým nebem. Více se dozvíte ZDE.

31. 5. Antonín Rejcha kvintet (J. Rejcha, W. A.Mozart)

13:00 - 14:00Hudební procházky

Každou neděli od 11.00 a 13.00 hod. vás zveme do galerie Gočárovy domy na cyklus hodinových koncertů pod širým nebem. Více se dozvíte ZDE.

31. 5. Antonín Rejcha kvintet (J. Rejcha, W. A.Mozart)Program

#

ČERVENEC

16. 7. (ČT) Přednáška na téma Největší kočkovité šelmy
Nenechte si ujít přednášku kurátora chovu savců RNDr. Pavla Brandla, Ph.D., zaměřenou na tygry. Začátek je v 17.00 ve Vzdělávacím centru Zoo Praha. Sraz zájemců v 16.45 u hlavního vchodu do zoo, cena: 50 Kč/osoba.

18. 7. (SO) Den žab
Přijďte na náhradní oslavu Světového dne žab z roční kampaně Dny zvířat v Zoo Praha. Zapojte se do soutěžních aktivit v programu nazvaném „OD VAJÍČKA PO ŽÁBU“ a poznejte obojživelníky ze všem stran. Za splněné úkoly obdržíte drobné tematické odměny.

18. 7. (SO) Přednáška na téma Vodnice posvátné – vzácné obyvatelky z jezera Titicaca
V rámci náhradního Dne žab vám nabídneme také přednášku kurátora chovu obojživelníků a plazů Petra Velenského, zaměřenou na vzácného zástupce obojživelníků v Zoo Praha – vodnici posvátnou. Začátek je v 16.00 ve Vzdělávacím centru Zoo Praha. Vstup je pro návštěvníky Zoo Praha s platnou vstupenkou zdarma.

25. 7. (SO) Mezinárodní den tygrů
Oslavte s námi Mezinárodní den tygrů, pořádaný v rámci roční kampaně Dny zvířat v Zoo Praha.
V 10.30 můžete pozorovat předání enrichmentových dárků tygrům ussurijským, v 14.30 pak dostanou své dárky tygři malajští a sumaterští. Připraveny budou aktivity na soutěžních stanovištích, na nichž se dozvíte např. jak rozpoznat jednotlivé poddruhy tygrů, jaké jsou tygří lovecké strategie, seznámíte se chováním tygrů a jejich komunikací a zjistíte, co ohrožuje tyto největší kočkovité šelmy. Zapojit se můžete také do návštěvnického hlasování o nejoblíbenějšího pohádkového či filmového tygra.

25. 7. (SO) Workshop zaměřený na výrobu enrichmentových prvků
Na workshopu vás seznámíme s konceptem enrichmentu a druhem, pro který budeme enrichment vyrábět.
Hodinu a půl trvající workshop začíná v 9.15 ve Vzdělávacím centru. Na workshop je nutné se předem přihlásit e-mailem na: lavicka@zoopraha.cz.

 

Výstavy:
Galerie Gočárovy domy: Heraldická zvířata očima dětí
Jurta: Jak se divokým koním vrací svoboda: Ze skicáře malíře Jana Sováka
Terasa před Vzdělávacím centrem: Společně pro Austrálii

Komentovaná krmení a setkání – probíhají denně. Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den – stačí si jen vybrat! Venkovní program probíhá jen za hezkého počasí.

Hudební vycházky – každou neděli od 11.00 a 13.00 hod. vás zveme do galerie Gočárovy domy na cyklus hodinových koncertů pod širým nebem.

 •   5. 7. Vivant Divertimento (W. A. Mozart)
 • 12. 7. Hudba Kalich (J. Brahms, J. Offenbach)
 • 19. 7. Amis de la musique (W. A. Mozart, B. Smetana)
 • 26. 7. Musica spirituale (J. Družecký, W. A. Mozart)

 

 

Změna programu vyhrazena 

ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní