Dopis z Lipenců

Pohledem ředitele

Miroslav Bobek  |  24. 02. 2020


Přišel mi dopis od ředitelky Základní školy Praha-Lipence paní Jitky Krůtové. Ocituji z něj zde alespoň vybrané části:

„Přírodní katastrofa, která sužuje Austrálii, nechá málokoho lhostejným, ale přesto mne mile překvapilo, když za mnou před pár týdny přišly tři dívky z osmé třídy s návrhem, abychom se i my ve škole společně zapojili do sbírky, kterou organizuje Zoo Praha.

Do akce se zapojily všechny třídy. Děti v rámci hodin výtvarné výchovy a ve školní družině vyrobily velké množství nejrůznějších obrázků, skládaček a upomínkových předmětů s australskou tématikou. Vše pak vyvrcholilo 22. ledna, kdy jsme pro veřejnosti uspořádali prodejní výstavu. Využili jsme k tomu Knihárnu, což je projekt našich žáků, který ve škole funguje čtvrtým rokem. Jednou za dva týdny se školní jídelna promění v kavárnu a knihovnu, která je otevřena široké veřejnosti. V rámci této Knihárny měli návštěvníci možnost vybrat si některý z obrázků a přispět za něj do kasičky libovolnou částkou. Občerstvení pro Knihárnu zajistily děti v hodinách vaření v rámci rodinné výchovy a veškerý zisk z prodeje také putuje také na konto Austrálie.

Jsme poměrně malá škola, a proto máme velkou radost z částky, kterou se nám podařilo
nashromáždit. Dne 14. února jsme na konto zřízené na pomoc Austrálii zaslali 27500 Kč. Těší nás pocit, že jsme malým dílem pomohli v záchraně unikátní fauny na nejmenším kontinentu a Vám patří poděkování za to, že jste nám ukázal cestu, jak to udělat.“

K tomu dodávám jen tolik: Děkujeme! Jsou okamžiky, kdy se člověku potvrdí, že stojí za to o něco usilovat…

P.S. Na obrázek klokana na plátně se složil pedagogický sbor. Nyní toto dílo visí ve škole vedle poděkování ze Zoo Praha.

Další články k tématu

Boj o záchranu žabí ikony Austrálie

Poslední útočiště

Zázraky se ještě dějí

Nejen koala. Více australským druhům hrozí, že zaniknou


Trochu jsem váhal, jestli se dnes hodí psát o zavřené zoologické zahradě, ale tohle je koneckonců Zoopisník – a jak se opakovaně přesvědčuji, dost lidí zajímá, co se u nás teď děje.

Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Měl to být vrchol celého roku. Na sobotu 28. března jsme měli naplánováno otevření nové australské expozice nazvané Darwinův kráter a představení mnoha jejích jedinečných obyvatel. Samozřejmě v první řadě čtveřice ďáblů...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní