Válka s Mloky a pražští velemloci v Meteoru!

Ostatní články

Zoo Praha  |  28. 07. 2014


Soutěžte o prázdninách o DVD, knihu a komiks Válka s Mloky s pořadem Meteor Českého rozhlasu.

Válka s Mloky, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Válka s Mloky, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Po dobu letních prázdnin můžete v pořadu Meteor Českého rozhlasu slýchat rozhlasovou dramatizaci Války s Mloky z roku 1958 v režii Jiřího Horčičky a v nepřekonatelné interpretaci Jana Pivce, Františka Filipovského, Rudolfa Hrušínského, Karla Högera a dalších.

Od kurátora plazů a obojživelníků Zoo Praha Petra Velenského se dozvíte o podobnostech a rozdílech románových a skutečných velemloků a další zajímavosti ze života těchto fascinujících tvorů!

Více o soutěži se najdete ZDE.

DVD, knihu i komiks lze také zakoupit v obchůdcích se suvenýry a na e-shoupu.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní