Válka s Mloky a pražští velemloci v Meteoru!

Ostatní články

Zoo Praha  |  28. 07. 2014


Soutěžte o prázdninách o DVD, knihu a komiks Válka s Mloky s pořadem Meteor Českého rozhlasu.

Válka s Mloky, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Válka s Mloky, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Po dobu letních prázdnin můžete v pořadu Meteor Českého rozhlasu slýchat rozhlasovou dramatizaci Války s Mloky z roku 1958 v režii Jiřího Horčičky a v nepřekonatelné interpretaci Jana Pivce, Františka Filipovského, Rudolfa Hrušínského, Karla Högera a dalších.

Od kurátora plazů a obojživelníků Zoo Praha Petra Velenského se dozvíte o podobnostech a rozdílech románových a skutečných velemloků a další zajímavosti ze života těchto fascinujících tvorů!

Více o soutěži se najdete ZDE.

DVD, knihu i komiks lze také zakoupit v obchůdcích se suvenýry a na e-shoupu.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní