Otevíráme Údolí slonů a Pavilon hrochů

Ostatní články

26. 03. 2013


Otevření nových domovů pro slony a hrochy uvede mimořádná akce, které se zúčastní čelní představitelé českého a srílanského politického života i známé osobnosti. Během slavnosti zveřejníme i jméno prvního pražského slůněte. Zoo Praha bude od víkendu otevřena až do 18 hodin.

Vyhřívaný pavilon nabízí komfortní bydlení pro největší stádo slonů v České republice. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaVyhřívaný pavilon nabízí komfortní bydlení pro největší stádo slonů v České republice. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Program slavnosti začne již v 11 hodin otevřením Údolí slonů, které proběhne na terase restaurace umístěné mezi Údolím slonů a Pavilonem hrochů. Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek přivítá spolu s primátorem Bohuslavem Svobodou na pódiu významné hosty české i srílanské politické scény, mezi kterými bude ministr životního prostředí Tomáš Chalupa nebo srílanský ministr pro ekonomický rozvoj Basil Rajapaksa.

V průběhu slavnosti odhalíme originální obřadní roucho slona ze Srí Lanky.

Otevření Údolí slonů doplní vystoupení kapely Čechomor. Na akci vystoupí také zástupci špičkových folklórních souborů obou zemí, Ondráš a Taxila Central College Cultural Troupe.

Otevření Pavilonu hrochů proběhne v 15.00 za účasti pražského primátora Bohuslava Svobody. Atmosféru vytvoří soubor afrických bubeníků a tanečníků.

Slavnostního otevření Údolí slonů a Pavilonu hrochů se zúčastní celá řada známých osobností spojených s chovem slonů a hrochů v Zoo Praha.

PROGRAM

Údolí slonů
 • 10.45 – Ondráš, vystoupení tuzemské folklórní špičky
 • 11.00 – Taxila Central College Troupe, folklórní soubor ze Srí Lanky
 • 11.15 – Projevy hostů, odhalení sloní sochy v originálním srílanském rouchu
 • 11.40 – Vypuštění slonů do výběhu
 • 11.50 – Čechomor, hudební gratulace novému Údolí slonů
 • 12.10 – Křtiny slůněte v pavilonu přenášené na velkoplošnou obrazovku
 • 12.20 – Čechomor

Pavilon hrochů
 • 15.00 – Afričtí bubeníci
 • 15.10 – Projevy hostů
 • 15.20 – Slavnostní přestřižení pásky

Údolí slonů a Pavilon hrochů se otevřely veřejnosti


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní