Otevíráme Údolí slonů a Pavilon hrochů

Ostatní články

26. 03. 2013


Otevření nových domovů pro slony a hrochy uvede mimořádná akce, které se zúčastní čelní představitelé českého a srílanského politického života i známé osobnosti. Během slavnosti zveřejníme i jméno prvního pražského slůněte. Zoo Praha bude od víkendu otevřena až do 18 hodin.

Vyhřívaný pavilon nabízí komfortní bydlení pro největší stádo slonů v České republice. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaVyhřívaný pavilon nabízí komfortní bydlení pro největší stádo slonů v České republice. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Program slavnosti začne již v 11 hodin otevřením Údolí slonů, které proběhne na terase restaurace umístěné mezi Údolím slonů a Pavilonem hrochů. Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek přivítá spolu s primátorem Bohuslavem Svobodou na pódiu významné hosty české i srílanské politické scény, mezi kterými bude ministr životního prostředí Tomáš Chalupa nebo srílanský ministr pro ekonomický rozvoj Basil Rajapaksa.

V průběhu slavnosti odhalíme originální obřadní roucho slona ze Srí Lanky.

Otevření Údolí slonů doplní vystoupení kapely Čechomor. Na akci vystoupí také zástupci špičkových folklórních souborů obou zemí, Ondráš a Taxila Central College Cultural Troupe.

Otevření Pavilonu hrochů proběhne v 15.00 za účasti pražského primátora Bohuslava Svobody. Atmosféru vytvoří soubor afrických bubeníků a tanečníků.

Slavnostního otevření Údolí slonů a Pavilonu hrochů se zúčastní celá řada známých osobností spojených s chovem slonů a hrochů v Zoo Praha.

PROGRAM

Údolí slonů
 • 10.45 – Ondráš, vystoupení tuzemské folklórní špičky
 • 11.00 – Taxila Central College Troupe, folklórní soubor ze Srí Lanky
 • 11.15 – Projevy hostů, odhalení sloní sochy v originálním srílanském rouchu
 • 11.40 – Vypuštění slonů do výběhu
 • 11.50 – Čechomor, hudební gratulace novému Údolí slonů
 • 12.10 – Křtiny slůněte v pavilonu přenášené na velkoplošnou obrazovku
 • 12.20 – Čechomor

Pavilon hrochů
 • 15.00 – Afričtí bubeníci
 • 15.10 – Projevy hostů
 • 15.20 – Slavnostní přestřižení pásky

Údolí slonů a Pavilon hrochů se otevřely veřejnosti


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní