Běh pro gorily

Ostatní články

Zoo Praha  |  29. 05. 2012


Slavnostní zahájení třetího ročníku charitativního Běhu pro gorily se uskuteční v sobotu 2. června ve 13:30 na Hradčanském náměstí, závodníci odstartují o půl hodiny později.

Běh pro gorilyBěh pro gorily

Vyhlášení vítězů se bude konat v cíli na náměstí Republiky v 15:00 a v 15.30 hod předá zástupce hlavního města Prahy finanční výtěžek z akce řediteli pražské zoologické zahrady Miroslavu Bobkovi. Výtěžkem ze závodu podpoříme v letošním roce realizaci projektu Toulavý autobus.

Trasa Běhu pro gorily 2012Trasa Běhu pro gorily 2012

Běhu pro gorily se nemusí zúčastnit jen běžci. Trasu dlouhou 5,1 kilometru lze projít vycházkovým tempem, s kočárkem, se psem nebo třeba projet na koloběžce. Účastníci se budou moci občerstvit banány a melouny.

Startovné činí 500 Kč a v jeho ceně je startovní číslo, maska, tričko značky Nike, jednorázové vstupné do fitness centra World Class, sleva do značkového obchodu Nike Prague Store a jednorázové vstupné do Zoo Praha.

Přihláška a více informací na www.behprogorily.cz

Účastníci i přihlížející se na akci mohou zapojit do společného projektu Zoo Praha a společnosti REMA systém, a.s., který nese název „Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa“. Za každý vysloužilý mobil odevzdaný u stánku REMA putuje 10 Kč na sbírkové konto Pomáháme jim přežít; výtěžek bude použit na pořízení dalšího vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu.

V loňském roce se charitativní akce Běh pro gorily zúčastnilo 414 závodníků. Výtěžek ve výši 164 000 korun byl věnován zejména na výbavu strážců pralesa v kamerunské biosférické rezervaci Dja materiálem a technikou či na veterinární přístroje do záchranné stanice v Limbe.


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní