Malý lachtan zpět v bazénu

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  09. 09. 2015


Malý lachtan, který měl namoženou ploutev, už je v pořádku a opět chodí dopoledne do venkovního bazénu. Spolu s celou lachtaní rodinkou je k vidění každé dopoledne mimo pátku, kdy se čistí bazén.

Malý lachtan s dvouletou sestrou Wendy. Foto: Petr Hamerník Malý lachtan s dvouletou sestrou Wendy. Foto: Petr Hamerník

Kompletní lachtaní rodinu můžete vidět také během pravidelných cvičení. Jednu z tváří nové kampaně Zoo Praha přijde již v sobotu 12. září pokřtít herec Jiří Langmajer.


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní