Dočká se zoo malého mravenečníka?

Novinky u zvířat

Hana Szotkowská  |  28. 01. 2015


Celkem tři měsíce trvalo, než v sobě Ella s Hannibalem našli zalíbení. Poprvé se tito mravenečníci velcí potkali ve výběhu na počátku listopadu. Od té doby proběhlo několik pokusů o jejich spojování, které začaly přinášet výsledky. Dvojice se tento týden poprvé pářila a to hned několikrát.

Hannibal to neměl zpočátku vůbec jednoduché, Ella ho stavěním na zadní a sekáním dlouhými drápy dlouho úspěšně odháněla, poprvé se nechala přesvědčit až tento týden. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Hannibal to neměl zpočátku vůbec jednoduché, Ella ho stavěním na zadní a sekáním dlouhými drápy dlouho úspěšně odháněla, poprvé se nechala přesvědčit až tento týden. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Samotnému páření předcházelo několikaměsíční oťukávání. Hannibal to neměl zpočátku vůbec jednoduché, protože je Ella větší než on, často ho tak při jeho pokusech o sblížení odháněla. Poprvé se nechala „přesvědčit“ tento týden.

Odhadnout, zdali dvouletá Ella mohla hned napoprvé zabřeznout, je velmi složité. Pro obě zvířata jde o jejich první páření, takže svou úlohu může hrát i určitá nezkušenost. Pokud by se ale opravdu podařilo, prvního mláděte by se Zoo Praha mohla dočkat zhruba za půl roku (březost mravenečníků trvá mezi 170 až 180 dny).

V pražské zoo byli první mravenečníci chováni již od začátku 50. let, s přestávkou mezi roky 1982 a 1997. Ella s Hannibalem do zoo přišli v červnu 2014. Za tu dobu se bohužel nepodařilo mravenečníky rozmnožit, o to větší radost bychom měli z úspěšného zabřeznutí Elly.

Pokud by Ella zabřezla hned napoprvé, mohla by se Zoo Praha dočkat svého vůbec prvního mláděte zhruba za půl roku. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaPokud by Ella zabřezla hned napoprvé, mohla by se Zoo Praha dočkat svého vůbec prvního mláděte zhruba za půl roku. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní