Zoo se hemží ptáčaty

Novinky u zvířat

Michal Šťastný  |  10. 04. 2014


Některá ptáčata se líhnou, další jsou již s rodiči na hnízdě. Mnohá z nich zasluhují velkou pozornost! Zápis z porady zoologického úseku dne 10. dubna 2014.

Mládě pelikána bílého. Foto: Antonín Vaidl, Zoo Praha Mládě pelikána bílého. Foto: Antonín Vaidl, Zoo Praha
 • Vylíhl se další pelikán bílý. Dnes dopoledne se opět připojil k rodičům. V současnosti můžete na hnízdech při troše štěstí pozorovat odchov dvou mláďat. Hnízda naleznete přímo pod stromy u obvodové zdi pavilonu Sečuán.
 • Mláďata orla východního již lze pozorovat. Často vystrkují hlavu z hnízda a zahlédnout jdou i z návštěvnické cesty. Matyáš i Matylda je svědomitě hlídají a výstražně volají, kdykoli cítí ohrožení.
 • Mládě marabu afrického ze ZOO Dvůr Králové, které adoptoval náš chovný pár, skvěle prospívá. V současnosti váží již takřka jedno kilo!
 • V letošní sezóně jsme zaznamenali celkem 5 mláďat kolpíků bílých. Vidět je můžete přímo z lávky ve voliéře Dunajská delta.
 • Voliéry dravců osídlili supi kapucíni. Pár těchto supů, kteří mají pro evropský chov velmi zajímavé geny, dorazil z plzeňské zoo. Návštěvníci mohli supy kapucíny v Praze naposledy před padesáti lety.
 • Do expozice proti výběhu psounů se nastěhoval bažant zeravšanský. Tento poddruh bažanta obecného chovají pouze dvě zoo v Evropě.
 • Voliéry Naše příroda na Zakázance postupně osídlili první obyvatelé. Expozice představí české plazy včetně zmije obecné nebo užovky podplamaté.
 • V příštím týdnu odejde dospívající žirafa Ela. Naše v současnosti nejstarší žirafa Kleopatra má zdravotní obtíže, které souvisí s jejím vysokým věkem.
 • Rada hlavního města Prahy schválila poskytnutí 100 000 korun na výzkum sloního herpesu a 911 000 na provoz Toulavého autobusu. Prostředky na Toulavý autobus pochází z "Dvoukoruny ze vstupu".

Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní