Aranka touží po Leonardovi

Novinky u zvířat

19. 12. 2011


Samice varana komodského přelezla k samci do výběhu.

Aranka je opět v říji a rozhodla se svést samce Leonarda! Překonala hrazení svého výběhu a vydala se na námluvy. Vše zatím probíhá dobře - Aranka se drží u Leonarda, Leonardo je k ní pozorný, přejíždí jí drápy po těle a očichává ji. Něžnosti se však mohou snadno zvrtnout a Leonardo se může rychle proměnit v nevrlého samce, který se proti důvěrnostem oboří. Držme jim palce!

Aranka. Foto: Tomáš AdamecAranka. Foto: Tomáš Adamec

Aranka. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Fotogalerii najdete na facebookovém profilu Komodští draci.

19. prosince 2011


Tento víkend budou poprvé v České republice k vidění ketupy Pelovy, největší africké „rybí sovy“. Zoo Praha je chová jako jediná v Evropě. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Tento víkend budou poprvé v České republice k vidění ketupy Pelovy, největší africké „rybí sovy“. Měří až 60 centimetrů, váží přes dva kilogramy a v rozpětí křídel dosahují více než 1,5 metru. Ačkoli se jedná o...

Ve výběhu v dolní části Zoo Praha se od čtvrtka zabydluje nová, geneticky cenná samice tapíra jihoamerického – Taluen. Oba rodiče její matky pocházejí z přírody. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha.

Ve výběhu v dolní části Zoo Praha se od čtvrtka zabydluje nová samice tapíra jihoamerického – Taluen, která vytvoří pár se zdejším samcem Texem. Tapířice přijela z osm tisíc kilometrů vzdálené Francouzské Guyany;...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní