Rezervaci Bororo otevíráme 27. července!

Akce v Zoo Praha

Mariana Hájková  |  21. 07. 2014


Venkovní prostory Pavilonu velkých savců, který je umístěn v dolní části zahrady, se změnil v odpočinkovou a herní zónu pro rodiny s dětmi – Rezervaci Bororo. Součástí areálu je netradiční herní prvek s motivy amazonské vesnice, amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat a kavárna. Slavnostní otevření proběhne v neděli 27. července.

Víceúrovňová dětská prolézačka, foto: Petr Hamerník Víceúrovňová dětská prolézačka, foto: Petr Hamerník

Koncepčním záměrem je přiblížit dětem atmosféru života obyvatel pralesa, stromových domů, amazonské vesnice. Nejvýraznějším prvkem a hlavní atrakcí je netradiční zpracování víceúrovňové dětské stavby, která se s motivy indiánské domorodé vesnice vymyká běžnému ztvárnění obdobných staveb. Jedná se o obrovský herní systém, sestavený z mnoha drobných domečků, které jsou vzájemně propojeny žebříky, schůdky, stupátky a provazy. Každá jednotlivá úroveň herního komplexu je nositelkou speciální atmosféry, barevnosti a doplňkových prvků. Tvůrci návrhu jsou mladí výtvarníci Jakub Nepraš a Matěj Hájek.

Součástí nově vybudovaného prostoru, je kavárna Amazonie a působivý amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat. Komplex, jehož slavnostní otevření je naplánováno na neděli 27. července, slouží k zábavě i odpočinku návštěvníku, a to především rodin s dětmi.

Rezervace Bororo je dočasnou stavbou, kterou by měl následně nahradit pavilon Amazonie, jež představí mimořádná zvířata jihoamerické Amazonské pánve.

 

Hlavní body programu:

 • 11.00 Uvítání prvních návštěvníků, hudební vystoupení jihoamerických indiánů, cestovatelské a etnografické povídání o Amazonii, slavnostní přestřižení pásky
 • 12.00 První cvičení se zvířaty v Amfiteátru
 • 13.30 Představení mravenečníků velkých
 • 14.30 Ukázka tréninku zvířat v Amfiteátru s dalšími zvířaty

Hosté:

 • Primátor hl. m. Prahy Tomáš Hudeček
 • Autoři projektu Rezervace Bororo Jakub Nepraš, Matěj Hájek
 • Vnuk slavného českého cestovatele A. V. Friče, Rodolf Ferreira Frič a Yvonne Fričová, cestovatel Mnislav Zelený

Doprovodné akce:

 • 11.40 – 15.00 Hudební vystoupení indiánů
 • 10.00 – 16.00 Proměň se v indiána (malování na obličej, vystřihování masek)

 tiskovezpravy/PRESSKIT_REZERVACE BORORO.pdf


Při prozkoumávání voňavých kousků dřeva zapojí sloni čich i hmat. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Na závěr týdne, v němž jsme si připomněli Mezinárodní den nevidomých, chystáme tradiční akci nazvanou Zoo všemi smysly. V neděli 17. listopadu mezi 10.00 a 16.00 bude ve Vzdělávacím centru otevřena výstava, která...

Zoo Praha v sobotu slavnostně zahájila stavbu nového Pavilonu goril, a to za přítomnosti vzácných hosta. Zleva na fotografii: herci Petr Štěpánek a Zlata Adamovská, zástupce architektonické a projekční kancelář ABM architekti s. r. o. Petr Bouřil, herečka Iva Janžurová, náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček a ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

Zoo Praha v sobotu slavnostně zahájila stavbu nového Pavilonu goril, a to za přítomnosti vzácných hostů – například herců Ivy Janžurové, Zlaty Adamovské a Petra Štěpánka.  V rámci oslav také odhalili dvě dřevěné...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní