Inteligence zvířat

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  22. 09. 2016


Přijďte v sobotu 24. září společně s našimi trenéry zvířat otestovat inteligenci některých chovanců, naučit je nové triky a vyrobit jim hlavolam.

Cvičení s prasátkem, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Cvičení s prasátkem, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Zvířata nás nikdy nepřestanou udivovat, co všechno dokáží a jaké jsou jejich hranice možností. Občas se v mediích objeví úžasné video, jak si chobotnice poradila se zapeklitým hlavolamem nebo jak kavka s pomocí jednoduchého nástroje vydolovala potravu z těžce přístupného místa. Inteligence zvířat je stále neprobádaným světem.

Od 10.00 do 15.00 si prohlédněte některé námi používané hlavolamy a tzv. enrichmenty v Rezervaci Bororo. Ti šikovnější si můžou na místě zkusit vytvořit vlastní hlavolam, který následně předložíme zvířatům na cvičeních v Amfiteátru Bororo ve standardních časech 11.30 a 14.30, při kterých nejenom prozkoušíte vlastnoručně vyrobené hračky, hlavolamy a enrichmenty v akci, ale hlavně se přesvědčíte, že zvířata jsou schopná vyřešit i hodně zapeklité úkoly.

Rezervace Bororo:

 • 10.00 – 15.00 Vyrobte hlavolam pro zvířata

 • 11.30 a 14.30 Naučte zvířata z Borora nové cviky

Tuto sobotu v Zoo Praha se v pavilonu Indonéská džungle můžete zúčastnit akce Ohřejte se v zoo. Od 13 hodin pro vás bude nachystané komentované krmení varanů komodských a od 14 hodin se budete moci setkat s...

Prťka odjíždí na Kavkaz! S mladou zubřicí se v neděli 17. března přišli k výběhu rozloučit její kmotři a hvězdy filmu Sněženky a machři Veronika Freimanová a Václav Kopta. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Samice zubra Prťka na konci března odjede do největšího národního parku na Kavkaze. Zoo Praha i tímto způsobem podpoří mezinárodní projekt, který si klade za cíl založit zdravou a životaschopnou populaci zubrů v tomto pohoří,...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní