Inteligence zvířat

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  22. 09. 2016


Přijďte v sobotu 24. září společně s našimi trenéry zvířat otestovat inteligenci některých chovanců, naučit je nové triky a vyrobit jim hlavolam.

Cvičení s prasátkem, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Cvičení s prasátkem, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Zvířata nás nikdy nepřestanou udivovat, co všechno dokáží a jaké jsou jejich hranice možností. Občas se v mediích objeví úžasné video, jak si chobotnice poradila se zapeklitým hlavolamem nebo jak kavka s pomocí jednoduchého nástroje vydolovala potravu z těžce přístupného místa. Inteligence zvířat je stále neprobádaným světem.

Od 10.00 do 15.00 si prohlédněte některé námi používané hlavolamy a tzv. enrichmenty v Rezervaci Bororo. Ti šikovnější si můžou na místě zkusit vytvořit vlastní hlavolam, který následně předložíme zvířatům na cvičeních v Amfiteátru Bororo ve standardních časech 11.30 a 14.30, při kterých nejenom prozkoušíte vlastnoručně vyrobené hračky, hlavolamy a enrichmenty v akci, ale hlavně se přesvědčíte, že zvířata jsou schopná vyřešit i hodně zapeklité úkoly.

Rezervace Bororo:

 • 10.00 – 15.00 Vyrobte hlavolam pro zvířata

 • 11.30 a 14.30 Naučte zvířata z Borora nové cviky

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

K Mezinárodnímu dni žiraf jsme si pro vás v sobotu připravili speciální komentovaná setkání a informační stánek. V 11.30 popřejeme také žirafě Noře k jejím 20. narozeninám. Chybět nebude ani kvíz s žirafí...

První obrázky do soutěže už začaly přicházet. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Vyhlásili jsme výtvarnou soutěž pro všechny děti, které baví malovat zvířata. Jen to tentokrát musí být zvířata heraldická. Pro inspiraci si stačí zajít do zoo, doma pak nakreslit zvíře z erbu či znaku a poslat obrázek do zoo....
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní