Restaurace a občerstvení

Služby návštěvníkům


Aktuálně jsou v Zoo Praha přístupné vnitřní prostory restaurací i jejich zahrádky. Je ovšem třeba dodržet opatření daná Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Sladké speciality z cukrárny a kavárny Černohouska. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Sladké speciality z cukrárny a kavárny Černohouska. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Aktuálně jsou v Zoo Praha přístupné vnitřní prostory restaurací i jejich zahrádky. Je ovšem třeba dodržet opatření daná Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Aktuální opatření

Dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví MZDR 14601/2021-16/MIN/KAN je vstup do restaurace povolen pouze osobám (s výjimkou dítěte do 6 let věku), které jsou schopné se na místě prokázat:

a) potvrzením o negativním antigenním testu na SARS-CoV-2 ne starším 72 hodin nebo negativním RT-PCR testem ne starším 7 dní, nebo
b) potvrzením o očkování proti SARS-CoV-2 (minimálně 14 dní po aplikaci poslední dávky), nebo
c) jsou schopné prokázat imunitu po prodělaném onemocnění SARS-CoV-2, pokud od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní.

Děkujeme za pochopení.

Restaurace

Otevřeny denně od 9 hodin, zavírací doba dle Zoo Praha (vyjma června až srpna). Možnost ohřevu dětské stravy v následujících gastro provozech:

Restaurace Gaston 
samoobslužná restaurace pod lanovkou. Jídelní lístek restaurace ZDE
Restaurace Oceán  samoobslužná restaurace u hlavního vchodu pod schody.
Gulab Restaurant 
samoobslužná restaurace zaměřená na indické speciality v horní části zoologické zahrady poblíž Údolí slonů
Kavárna a cukrárna Černohouska  cukrárna a kavárna s bageterií a prostornou letní terasou v horní části zoologické zahrady nedaleko výběhu adaxů
Hostinec Gočárův dům  česká kuchyně

Sezonní stánky s občerstvením

Pouze sezonní prodej duben–říjen, vždy od 9 hodin, zavírací doba dle Zoo Praha (vyjma června až srpna). Mimo hlavní sezonu otevřeno nepravidelně, dle počasí. 

Občerstvení U Vyder  u expozice vyder
Občerstvení U Hrocha severní vchod
Občerstvení V Oboře *
občerstvení, gril - nejvýše položený bod v zahradě
Občerstvení U Převaláka 
severní stanice lanové dráhy 
Občerstvení U Supa * jižní vchod
Kavárna Amazonie * v Rezervaci Bororo
U restaurace Oceán - gril u hlavního vchodu
U restaurace Gulab mezi Údolím slonů a expozicí antilop
Občerstvení U Gibona uprostřed vodního světa
Občerstvení U Trilobita naproti obchodu Geosvět

* Možnost ohřevu dětské stravy.

Nabídka hromadného stravování pro školy.

 

Orientační plán gastronomických služeb

Další informace

Platební karty jsou přijímány v restauracích Oceán a Gulab. Dále je možné platit bezdotykovou platební kartou a mobilním telefonem (služba Google Pay či Apple Pay) v automatech na studené nápoje. 

Stravenky Le Chèque Déjeuner akceptujeme ve stravovacích zařízeních označených níže zobrazeným logem.

Logo UP

Automaty:

V různých částech zoologické zahrady jsou umístěny automaty s pamlsky, chlazenými a teplými nápoji.

U každého občerstvovacího zařízení jsou umístěny koše na tříděný odpad.

Žádná z restaurací v areálu pražské zoo nevaří na palmovém oleji!

Zoo Praha se neformálně, nicméně aktivně zapojila do bojkotu produktů z palmového oleje. Chce tak chránit přirozené prostředí zvířat z deštných lesů, jako jsou orangutani, tygři či giboni. Jedním z hlavních důvodů, proč těmto druhům hrozí vyhynutí, je totiž ničení nenarušených deštných lesů, v nichž žijí – a velký podíl na tom má právě zakládání plantáží palmy olejné.

Aby pěstitelé získali prostor pro jejich rozlehlé monokultury, vypalují a kácejí deštné lesy – jeden z nejcennějších a nejbohatších ekosystémů planety, který je domovem neuvěřitelně pestré škály rostlin i živočichů a váže ohromné množství oxidu uhličitého, čímž pomáhá brzdit globální oteplování. Na vzniklé „zelené poušti“ plantáží naopak nepřežije kromě samotných palem téměř nic. Vznik a provoz plantáží je navíc nezřídka spjat s hrubým porušováním územních a lidských práv a především s ohrožováním zdraví místních obyvatel.

Žádná z restaurací v areálu pražské zoo proto na palmovém oleji nevaří.


Přihlášení k newsletteru